ZRÓB SOBIE KARTKĘ – 10 powodów, dla których warto wykonywać kartki

1 Paź

Przyszedł czas na kolejny wpis z serii STACJA  ARTYSTYCZNA. Chciałabym Wam dzisiaj przedstawić 10 powodów, dla których warto wykonywać prezenty DIY. Wielu z Was może uznać, że po co się męczyć jeśli można kupić gotową kartkę w sklepie… Spróbuję Was dziś przekonać, że to myślenie jest błędne i czasem warto postarać się, by sprawić przyjemność innym.

slub

1.Robiąc kartkę własnoręcznie wkładamy w prezent więcej serca

Wykonując coś samodzielnie pokazujemy osobie, którą obdarowujemy, że jest dla nas na tyle ważna, że poświęciliśmy chociaż 30 minut na stworzenie dla niej prezentu. Łatwo jest pójść do sklepu i kupić gotową urodzinową tekturkę z szablonowym wzorem. Nie wymaga to zbyt wiele wysiłku. Solenizant bardziej doceni taką, z ciekawym motywem, zrobioną samodzielnie.

2.Zrobienie kartki sprawia wiele frajdy i przyjemności

Naprawdę! Wykonanie takiego DIY może okazać się niezłą zabawą! Miksowanie wzorów, kolorów, klejenie, malowanie, wszystko to składa się na proces powstawania kartki. Osobiście, z wielką chęcią tworzę wszelkiego rodzaju rękodzieło. Co więcej, bardzo się cieszę, gdy mogę kogoś obdarować takim prezentem. Może Wy też odnajdziecie w tym swoją pasję?

3.Możemy bezkarnie kupować papiery kolorowe, wstążki, tasiemki, bo przecież są nam niezbędne

Ile to razy wybrałam się do Empiku albo Tigera, w celu „pooglądania” obecnego tam asortymentu. Zachwycałam się wszystkim, co ładne, kolorowe i pomysłowe. Ostatecznie, w moim koszyku lądowały kolorowe taśmy, papier, flamastry, bo przecież na pewno się przydają. Nie myślcie sobie, że niepotrzebnie wydałam pieniądze. ZAWSZE wszystko wykorzystałam 😉

boze narodzenie 4

4.Kartka wykonana samodzielnie jest jedyna w swoim rodzaju

Obdarowując kogoś takim prezentem możemy być pewni, że nie zdarzy się, że solenizant dostanie drugi taki sam. Kartki DIY są niepowtarzalne, oryginalne i nieszablonowe.

5.Tworząc, pobudzamy swoją kreatywność

Wszystko, co robimy na co dzień jest monotonne i powtarzalne. Praca, dom, praca, dom. Tracimy przez to swobodę kreatywnego myślenia. Dzięki prostym rzeczom możemy rozruszać trochę tą artystyczną półkulę mózgową i urozmaicić swoje życie. Nie ogranicza się to tylko do czasu, w którym wykonujemy DIY. Kreatywne myślenie pozostaje z nami na dłużej i uaktywnia się w codziennych czynnościach.

6.Robiąc kartkę samodzielnie może być ona od początku do końca taka jak chcemy.

Sklepowe kartki mają to do siebie, że nie są idealne. Zawsze coś może nam nie odpowiadać i wolelibyśmy by było zrobione inaczej. Z DIY nie ma takiego problemu. Kartka będzie wyglądać tak, jak sobie to zaplanujemy.

dzien chlopca

7.Wykonana własnoręcznie jest bardziej osobista

Tworząc kartkę mamy pełną dowolność. Możemy np. na pierwszej stronie użyć sformułowania, którego nie znajdziemy na takiej kupionej w sklepie. Wiele kartek ma też w środku wydrukowany tekst, co strasznie nas ogranicza. Powiedźcie sami, czy lubicie dostawać życzenia: „zdrowia, szczęścia, pomyślności…”

8.Jeśli pocztówka znaleziona w internecie nam się spodoba możemy zrobić taką samą

Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że kupimy taką właśnie idealną kartkę w sklepie. Mając do dyspozycji papier kolorowy i kredki oraz kilka innych drobiazgów wyczarujemy naprawdę ładne rzeczy.

boze narodzenie 2

9.Możemy powrócić do czasów naszego dzieciństwa

Z czym kojarzą Wam się wycinanki i kolorowanki? Z dzieciństwem! Z latami beztroski i mnóstwem wolnego czasu. Dzięki tworzeniu możemy przypomnieć sobie, jak to było kiedyś. Z pewnością, nasze DIY będzie teraz dużo bardziej estetycznie niż kiedyś, ale sam proces tworzenia kartki zostaje: wycinanie, klejenie, pisanie.

10.Można założyć własny sklep

Bardziej utalentowani i mający żyłkę do interesów mogą otworzyć własnej działalności. Może być ona prowadzona na szeroką skalę lub tylko w gronie rodziny i znajomych.

Mam nadzieję, że przekonałam choć część z Was, że czasem warto poświęcić trochę czasu na wykonanie czegoś samodzielnie. W kolejnych wpisach z serii STACJA ARTYSTYCZNA pokażę Wam inne kartki DIY, więc zapraszam serdecznie!

Zachęcam do zapisania się do mojego NEWSLETTERA, by być zawsze na bieżąco (zerknijcie na prawą kolumnę, pod moim zdjęciem). Oprócz podsumowania, w mailach będziecie otrzymywać prezenty-niespodzianki, których nie znajdziecie na blogu. 

  • 0jla

    takie własnoręcznie robione kartki bardziej mi się podobają, bo są ładniejsze niż te „zwykłe”. A kolejnym powodem dla których warto robić je samemu może być to, że możemy zrobić kartkę na dosłownie każdą okazję, której w sklepie niekoniecznie znajdziemy 🙂

    • Często chcemy obdarować kogoś ot tak i wtedy kartki DIY sprawdzają się idealnie. Dzięki za 11-sty powód! 🙂

  • Gosia

    Mnie zachwycają ręcznie robione zaproszenia ślubne, ale trzeba mieć wiele talentu i dobrze to przemyśleć 😀

  • Trzeba tylko chcieć! Myślę, że taka kartka to naprawdę cudowny prezent dla bliskiej osoby 🙂