ZRÓB SOBIE KARTKĘ – kartka ślubna DIY

19 Paź
kartka ślubnaKartka ślubna DIY

Przygotowałam dla Was małe DIY. W dzisiejszym wpisie możecie zobaczyć jak krok po kroku stworzyć kartkę ślubną. Wbrew pozorom samodzielne zrobienie prezentu, nie musi zajmować wielu godzin i kosztować majątku. Stanie się bardzo przyjemną chwilą, jeśli tylko włożymy w jej powstanie trochę serca. Kartka ślubna, zrobiona własnoręcznie to doskonały dodatek do prezentu dla Pary Młodej 😉

Co będzie nam potrzebne?

 • ładna biała kartka (najlepiej z fakturą, ja użyłam takiej do akwareli)
 • kawałek czarnego brystolu
 • ozdobne papiery w kolorze białym i czarnym (mogą być we wzorki)
 • kolorowa kartka (najlepiej jasnobrązowa)
 • kokardka
 • kawałek sznurka
 • 2 koraliki
 • cienkopis
 • jasnobrązowy flamaster
 • kropelka, nożyczki, klej magic, taśma dwustronna

kartka ślubna

Pierwszym krokiem jest wycięcie „bazy” naszej kartki, na którą nakleimy kolejne elementy. Jej wymiary mogą wynosić np. 40 cm x 20 cm, po zgięciu 20 x 20 (możemy zdecydować się też na mniejszą, dłuższą, szerszą…)

Następnie, należy wyciąć serduszka z kolorowych kartek. Naklejone na siebie będą ładnie wyglądać, jeśli jedno będzie pomniejszoną wersją drugiego.

kartka ślubna

Zginamy kartkę na pół. Na okładkę naklejamy nieco mniejszy, ciemniejszy arkusz papieru. Umieszczamy na nim dwa serduszka (ja dodałam jedno dodatkowe symbolizujące dzidziusia Pary Młodej). Warto umieścić tam ogólne życzenia. Ważne by nie były zbyt długie. Prezent stanie się bardziej spersonalizowany, jeśli zapiszemy na okładce imiona Młodych.

kartka ślubna

WSKAZÓWKA: Do połączenia ze sobą dwóch kartek, lepiej nie używać płynnych klejów, bo jest prawie pewne, że zaczną się one brzydko marszczyć. W tym celu doskonale sprawdzi się dwustronna taśma klejąca, w którą warto się zaopatrzyć.

W środku piszemy życzenia. Jeśli Para Młoda jest nam szczególnie bliska, warto wysilić się trochę i stworzyć własny, nieszablonowy tekst, który na pewno zostanie przez nich zapamiętany.

kartka ślubna

WSKAZÓWKA: Zanim zaczniemy „wypisywać kartkę”, warto policzyć ile linijek zajmą nam życzenia. Będziemy wiedzieć wtedy, w jakich odstępach powinniśmy ustawić poszczególne wersy. Największy problem sprawia równe oddalenie ich od siebie, dlatego najpierw narysujmy ołówkiem delikatne linie, które bardzo ułatwią nam zadanie.

Nasza kartka ma niestandardowe wymiary, więc nie zmieści się do zwykłej koperty. Bardzo łatwo wykonamy ją własnoręcznie. Wystarczą dwa arkusze białej tekturki o wymiarach 25 cm x 25 cm (jeśli zdecydowaliśmy się na inną wielkość, arkusz powinien być o 5 cm dłuższy i 5 cm szerszy niż kartka). Jeden z nich dzielimy na cztery części i po przeciwległych stronach naklejamy dwa serduszka lub jakiś inny motyw, a na dwóch pozostałych piszemy wybrane przez nas cytaty lub złote myśli. Wkładamy kartkę między tekturki, sklejamy je ze sobą na rogach i przewiązujemy sznurkiem.

kartka ślubna

Kartka ślubna jest bardzo prosta do zrobienia. Wystarczy tylko trochę chęci i czasu, by stworzyć niepowtarzalny prezent. Mam nadzieję, że przy następnej okazji skusicie się na samodzielne jej wykonanie 🙂

2 thoughts on “ZRÓB SOBIE KARTKĘ – kartka ślubna DIY

 1. Wygląda tak prosto, ale wiem, że aż takie nie jest – zawsze mam jakieś problemy z wycięciem symterycznych figur 😉
  Ale może kiedyś się zbiorę i zrobię od razu serię kartek, bo okazje co chwilę się zdarzają, a ładne kartki ciężko czasem znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *