ŚWIĄTECZNA STACJA – kalendarz adwentowy

24 Lis
kalendarz adwentowyKalendarz adwentowy DIY

Mam dzisiaj dla Was wpis, z którego dowiecie się, jak w prosty sposób stworzyć własny kalendarz adwentowy. Spośród wszystkich pomysłów, które miałam, wybrałam ten najprostszy w realizacji. Wszystko po to, byście sami mogli zrobić go sobie w domu. Jednocześnie, ten wpis jest zapowiedzią tego, co będzie działo się u mnie przez większość grudniowych dni. Oprócz postanowień, które zawsze czynię sobie w adwencie, w tym roku mam też takie, którym mogę się z Wami podzielić.

Chodzi oczywiście o DIY. Nie mówicie, że się nie domyślaliście 😉 Pod każdym numerkiem kryć będzie się jedna świąteczna rzecz, którą wykonam samodzielnie. Codziennie będę dzieliła się z Wami na facebook’u zdjęciem ozdoby, którą stworzyłam. Co więcej, co jakiś czas na moim blogu powstanie wpis, w którym pokażę Wam jak daną rzecz wykonać krok po kroku.

Dobrze, to wiecie już co zamierzam. Nic nie wyjdzie z moich planów, jeśli nie będę miała swojego kalendarza. Jak już wspominałam, nie będzie to bardzo skomplikowany projekt. Każdy z Was będzie mógł samodzielnie go wykonać bez wychodzenia z domu 🙂

Potrzebne nam będą:

  • kolorowy papier
  • sznurek
  • słoik
  • nożyczki, linijka, taśma dwustronna, flamaster

Z papieru wycinamy kolorowe przywieszki. Oczywiście, musi być ich tyle, ile dni adwentu. Najlepiej wyciąć każdą z nich podwójnie, ponieważ między dwie karteczki włożymy sznurek. Każdej z nich przypisujemy odpowiedni numerek.

kalendarz adwentowy

Na dwudziestu czterech karteczkach spisujemy pomysły, cytaty, postanowienia, rzeczy do zrobienia. Wszystko to, co zamierzamy zrealizować w przedświątecznym czasie.

kalendarz adwentowy

Naklejamy kawałek taśmy dwustronnej na przywieszkę, kładziemy na to sznurek i drugą karteczkę. Poniżej znajdziecie przygotowany przeze mnie mały tutorial pokazujący jak najlepiej to zrobić.

kalendarz adwentowy

Karteczki zwijamy w rulon i przewiązujemy sznurkiem (warto, by miały one różne długości, dzięki czemu etykietki nie będą wisieć na tej samej wysokości). W ten sposób połączymy je z przywieszkami.

kalendarz adwentowy

Ostatnim krokiem jest wrzucenie wszystkich rulonów do słoika tak, by przywieszki znajdowały się poza nim. Kalendarz adwentowy gotowy!

kalendarz adwentowy

Mam nadzieję, że będziecie ze mną w tym przedświątecznym czasie i razem odliczymy dni do Bożego Narodzenia. Codziennie na moim fanpage’u na facebook’u pojawią się nowe świąteczne inspiracje, a co jakiś czas wpisy na blogu, o tej samej tematyce (a w nich między innymi wykonanie ozdób świątecznych krok po kroku). Jeśli chcecie być na bieżąco, kliknijcie Lubię to, a codziennie na Waszej tablicy znajdziecie niezliczoną ilość pomysłów. Zachęcam Was do zrobienia takiego właśnie kalendarza adwentowego. Dzięki niemu kreatywnie spędzimy te wyjątkowe dni. Do zobaczenia już niebawem! 😉


Zachęcam do zapisania się do mojego NEWSLETTERA, by być zawsze na bieżąco (zerknijcie na prawą kolumnę, pod moim zdjęciem). Oprócz podsumowania, w mailach będziecie otrzymywać prezenty-niespodzianki, których nie znajdziecie na blogu. 

4 thoughts on “ŚWIĄTECZNA STACJA – kalendarz adwentowy

  1. Trzymam kciuki, szczerze mówiąc jak zobaczyłam że każdego dnia będziesz robiła jakąś nową rzecz DIY to pomyślałam „ta to ma dużo wolnego czasu” 😀 ale powodzenia, Ty masz talent do takich rzeczy 😀 Chętnie będę oglądać zdjęcia Twoich świątecznych dzieł, może się zainspiruję ;D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *