CZTERY STYLE – łazienka

30 Lis

Dzisiaj będzie trochę na temat pomieszczenia niezbędnego w każdym domu. Pokażę Wam cztery łazienki urządzone w różnych stylach.

4 style

Bierzemy tam szybki prysznic, ale także gorącą, relaksującą kąpiel. Urządzając ją, musimy wziąć pod uwagę upodobania domowników, którzy będą z niej korzystać. Mam dla Was cztery skrajne aranżacje. Jeśli jesteście w trakcie tworzenia swojego małego domowego SPA, może znajdziecie coś, co Was zainspiruje 🙂

Łazienka w stylu greckim

Urządzając łazienkę możemy przenieść się do klimatycznej i urokliwej Grecji. Utrzymana w biało-niebieskiej kolorystyce, przywoła słoneczne dni i kojarzyć będzie się z wakacyjnymi chwilami.

stylowomieszkaj pl

Armatura pasująca do stylu greckiego jest specyficzna, podobnie jak całe wnętrze. Wszechobecne żłobienia i zdobienia idealnie oddają klimat śródziemnomorskich terenów.

armatura grecka

W popularnych sieciówkach znajdziemy mnóstwo dodatków, idealnie pasujących do tego stylu. Utrzymane są oczywiście w biało – niebieskiej kolorystyce.

grecki

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o wnętrzach w greckim klimacie, zapraszam TUTAJ.

Łazienka w stylu loftowym

Surowe materiały, cegła, beton i czarne akcenty – ot cały styl loftowy. W łazience odnajdzie się doskonale pod warunkiem, że jest ona dostatecznie duża. Jako, że styl ten odnajdujemy jako surowy i mało przyjazny najlepiej, by pomieszczenie, w którym chcemy zaaranżować nasze małe SPA, miało okna. Do chłodnego wnętrza, wpadną wtedy promienie słoneczne, które sprawią, że od razu zrobi się przytulniej.

homeplex

W łazience w stylu loftowym znajdziemy oryginalną armaturę – stojące umywalki oraz inne sprzęty posiadające ostre krawędzie, które w małym wnętrzu mogą przytłaczać. Jako, że loft kojarzony jest z przestrzenią, w nim sprawdzą się doskonale.

armatura loft

Bardzo duży wybór loftowych akcesoriów znajdziemy w sklepie Ikea.

loftowy

Trochę więcej na ten temat przeczytacie w jednym z moich poprzednich wpisów: STYLOWE WNĘTRZA ? styl loftowy.

Łazienka w stylu glamour

Łazienka w tym stylu to prawdziwy salon kąpielowy. Zdobne lustra, błyszczące mozaiki, krzesło Louis oraz bogate ramy, połączone ze sobą, dają naprawdę wykwintną i niebanalną przestrzeń.

dom wp

W łazience glamour muszą pojawić się proste, eleganckie i stylowe sprzęty.

armatura glamour

Elementy pasujące do tego stylu są bardzo zdobne. Dzięki nim możemy poczuć się jak w królewskim pokoju kąpielowym.

glamour

O tym dostojnym i eleganckim stylu więcej przeczytacie w artykule pt.: STYLOWE WNĘTRZA ? styl glamour.

Łazienka  w stylu afrykańskim

Afryka dzika w naszej łazience? Czemu nie! Nierówne ściany, duża ilość dobrze zaimpregnowanego drewna oraz bardzo oryginalna kamienna armatura, to wszystko możemy w niej znaleźć. Do tego ciepła kolorystyka. Chcecie podkręcić trochę atmosferę? Postawcie na styl afrykański!

lazienkoweniebo

Do takiego wnętrza najlepiej pasują kamienne umywalki i wanny, oddające klimat Czarnego Lądu. Charakterystyczne są obłe kształty i naturalne materiały.

armatura afrykański

Swego czasu w Home&You mogliśmy znaleźć dodatki z serii Africa. Większość z nich jest dostępna już tylko na allegro.

styl afrykański

O stylu afrykańskim pisałam już szerzej TUTAJ.

Łazienkę możemy zaaranżować w różnych stylach. W dzisiejszym wpisie pokazałam Wam całkowicie odmienne propozycje stworzenia przestrzeni kąpielowej. Która najbardziej Wam się podoba?

Korzystając z okazji, odsyłam Was do mojego poprzedniego wpisu z tej serii, dotyczy on sypialni: CZTERY STYLE ? sypialnia.

  • 0jla

    Glamour i wolno stojąca wanna do tego! 😀 Z poprzednich wpisów, wiem, że styl Loftowy jest właśnie taki surowy, ale takiej łazienki nie chciałabym mieć, wygląda trochę jakby była w wiecznym remoncie 😛

    • Wolnostojąca wanna wygląda super! Tylko, że łazienka musi być naprawdę spora, by cała aranżacja nie wyglądała śmiesznie 😉