WNĘTRZE Z POMYSŁEM – domek w stylu marynarskim

7 Lip
domek w stylu marynarskimDomek w stylu marynarskim

Za górami, za lasami, za siedmioma dolinami, w małej górskiej miejscowości, wśród zieleni, ukryty jest uroczy, niewielki domek w stylu marynarskim.

domek w stylu marynarskim

Znajduje się on w Jaworzynce w Beskidach. Miałam przyjemność zatrzymać się w nim na kilka dni, w trakcie weekendowego wyjazdu. Domek składa się z trzech niewielkich pomieszczeń. Jedno z nich, pełni funkcję salonu, jadalni i kuchni, drugie to sypialnia na antresoli, pod którą mieści się kącik zabaw dla dzieci, ostatnie to mała łazienka z prysznicem. Uważam, że jest idealny dla rodziny 2+2.

Drewniane fronty, oryginalny okap, bateria umywalkowa w stylu retro, a także charakterystyczne granatowo – białe pasy tworzą nadmorski klimat. Zwróćcie uwagę także na belkowanie na suficie – prawda, że cudowne?

domek w stylu marynarskim

Obok zabudowy kuchennej, stoi stół z czterema krzesłami, przy którym można jeść posiłki. Nad nim znajduje się okno, które osłania granatowa roleta i marynarska girlanda.

domek w stylu marynarskim

Na tej przestrzeni, znalazło się też miejsce na rozkładaną kanapę w granatowo – białą krateczkę, na której leżą poduszki z motywem kotwicy. Obok niej stoi lampa, wykonana z juty i grubego, marynarskiego sznura.

domek w stylu marynarskim

Z głównego pokoju, można dostać się do sypialnej „kajuty”. Na antresoli znajduje się podwójne łóżko, a na dole zaaranżowany został kącik zabaw z małymi krzesełkami i stoliczkiem.

domek w stylu marynarskim

W oknach wiszą granatowe rolety w białe gwiazdki. Nawet wycieraczka pasuje do całości – ma motyw kompasu.

domek w stylu marynarskim

Do łazienki prowadzą drzwi z szybą. Całość urządzona jest jednak tak, że zasłonka prysznicowa, osłania także „tron”. Łazienka jest ona dość mała, ale na kilka dni wystarczy bez problemu.

domek w stylu marynarskim

Marynarskie akcenty tj. grube jutowe sznury, białe deski, nadmorskie wzory i kolory, znajdują się w każdej części domu. Budzik z motywem kompasu, zawieszony na jutowej linie, dopełnia całości.

domek w stylu marynarskim

Detale są w pełni przemyślane. Wszystko do siebie pasuje i nie jest przypadkowe.

domek w stylu marynarskim

Nawet kuchenne akcesoria i półki zwróciły moją uwagę. Wnętrze zdecydowanie urządzone jest z pomysłem.

domek w stylu marynarskim

Na tej samej działce mieści się drugi domek – większy, utrzymany w stylu prowansalskim, w którym miałam przyjemność mieszkać ostatnio. W czasie ciepłych miesięcy, właściciele domków przygotowali dla gości mnóstwo atrakcji m.in. basen rozporowy, stół do ping ponga, trampolinę, leżaki oraz boisko do siatkówki. Przez cały rok można korzystać z zadaszonego grilla oraz balii z gorącą wodą.

domek w stylu marynarskim

Jak podoba Wam się domek w stylu marynarskim? Może mieliście kiedyś okazję nocować w domku lub pokoju z prawdziwego zdarzenia? Dajcie znać gdzie to było! Chętnie zapiszę je na moją listę must have!


Zapraszam do zapisania się do grupy MOJE MAŁE M. Znajdziecie tam interesujące porady dotycząc aranżacji wnętrz, dekoracji, a także aspektów związanych z organizacją przestrzeni w swoim mieszkaniu. Sami również możecie się udzielać (a nawet jest to wskazane!), chwalić swoją przestrzenią i inspiracjami znalezionymi w internecie. Dołączajcie!

Kliknij w link, aby przejść do grupy: Moje małe M

domek w stylu marynarskim

2 thoughts on “WNĘTRZE Z POMYSŁEM – domek w stylu marynarskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *