POKÓJ MARZEŃ – NOWY BLOGOWY PROJEKT!

26 Sty
kreatywny pokój dziecięcyKreatywny pokój dziecięcy

Łuhuhuhuuu! W końcu mogę Wam zdradzić, nad czym tak intensywnie pracowałam (albo raczej, co tak intensywnie obmyślałam) w ostatnim czasie. „Pokój Marzeń – pozbądź się nudy, nie wydając fortuny!” to mój nowy blogowy projekt, który będę realizować przez cały 2018 rok. Akcja dotyczy pokoi dziecięcych, które tak często są do siebie podobne , a tym samym trochę nudne. Wraz z marką Dulux chcemy wyjść naprzeciw monotonii i zaproponować dwanaście ciekawych i kreatywnych aranżacji, które powstaną u dwanaściorga dzieci, które zostaną laureatami organizowanego przez nas konkursu.

Już dzisiaj zdradzę Wam pierwszy temat metamorfozy, do której będziecie mogli zgłaszać pokoje Waszych pociech, więc koniecznie zostańcie ze mną!

O PROJEKCIE


Do stworzenia cyklu „Pokój Marzeń – pozbądź się nudy, nie wydając fortuny!” skłoniła mnie przede wszystkim tendencja do urządzania pokoi dziecięcych, według określonych „norm” i „standardów”, które się w ostatnim czasie wytworzyły. Poprzez cykl wpisów, który przygotuję, chciałabym Wam pokazać, że „ładnie i modnie” nie musi oznaczać „nudno i szablonowo”. Nie chodzi o to, że takie pokoje są złe, wręcz przeciwnie, mnie samej się one bardzo podobają. Ten cykl metamorfoz ma na celu podsunąć Wam nowe pomysły i rozwiązania, które będziecie mogli wykorzystać u siebie. Wraz z rodzicami dzieci, które zostaną laureatami konkursu, stworzę dwanaście magicznych krain, które będą odzwierciedleniem zainteresowań i oczekiwań dzieci. Tematy mam już wybrane, jednak na razie Wam ich nie zdradzę. Mogę Was jedynie zapewnić, że są na tyle różnorodne i ogólne, że każdy znajdzie coś dla siebie i swojej pociechy.

Na początku każdego miesiąca (poza styczniem, bo o temacie pierwszego miesiąca dowiecie się dopiero dzisiaj), zdradzać będę nowy temat przewodni, którego dotyczyć będzie kolejna metamorfoza. Będzie coś dla dziewczynek i dla chłopców, dla małych dzieci, takich w wieku szkolnym i nastolatków. Cała akcja ma na celu promować kreatywne pokoje dziecięce, które rozwijają zainteresowania, a nie są tylko szaro-białą przestrzenią. Każdy pokój będzie inny, oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.

Nie martwcie się jednak, nie zamierzam proponować Wam oderwanych od rzeczywistości projektów (łóżka w kształcie statku czy szafy z uszami królika). Całość będzie bardzo dziecięca, odbiegająca od utartych „standardów” i przy tym niedroga w realizacji. Będą tutoriale dotyczące malowania prostych wzorów na ścianach, mebli czy wykonywania dekoracji DIY. Może nawet uda mi się odwiedzić laureatów konkursu i pomóc przy dekorowaniu 🙂

Dwunastu szczęśliwcom zaprojektuję pokój marzeń, zaproponuję wzory, które pojawią się na ścianach, a firma Dulux przekaże farby, które będą potrzebne do pomalowania pokoju. Oczywiście, z projektów skorzystają wszyscy czytelnicy bloga, bo co miesiąc pojawiać się będzie nowy projekt, a w późniejszym czasie – realizacja.

kreatywny pokój dziecięcy

ZGŁOSZENIA DO PROJEKTU


Musicie przekonać mnie, że to właśnie Wy powinniście zostać laureatami konkursu. Przedstawcie zainteresowania dziecka (lub najlepiej niech samo je zaprezentuje), prześlijcie kilka zdjęć pokoju, jego rzut i koniecznie dodajcie dlaczego pokój Waszego dziecka potrzebuje metamorfozy. Zgłoszenia możecie przesyłać na adres: archistacjapl@gmail.com w temacie wiadomości, wpisując „Pokój Marzeń”. Koniecznie napiszcie też z jakiego miasta jesteście.

TEMAT STYCZNIA


Jesteście pewnie ciekawi, jaki jest pierwszy temat. To TĘCZOWA KRAINA. Do udziału w konkursie zapraszam dzieci, które marzą o kolorowym pokoju. Termin przesyłania zgłoszeń mija 9-go lutego o godzinie 23:59.

kreatywny pokój dziecięcy

„Za oknem zimno, szaro i ponuro. Niech chociaż w dziecięcych pokojach pojawi się energetyczna tęcza! Rodzice, nie obawiajcie się, pokój nie będzie pstrokaty i tandetny (przecież mnie znacie). Jeśli Wasze dzieci marzą o kolorowym, kreatywnym i nieszablonowym królestwie, koniecznie wyślijcie swoje zgłoszenie do projektu. Intensywne kolory tęczy w połączeniu ze stonowaną bielą i szarością dają naprawdę cudowny efekt. Temat ten dotyczy zarówno dziewczynki, jak i chłopców. W zależności od płci zostaną dobrane kolory”

Może Waszych znajomych zainteresuje mój konkurs? Dajcie im znać i pomóżcie spełnić marzenia ich dzieci! TAK CHCĘ UDOSTĘPNIĆ TEN WPIS!

Mam nadzieję, że pomysł na nowy blogowy cykl Wam się podoba i nawet jeśli nie macie dzieci, będziecie chętnie go śledzić. Już w lutym wypatrujcie pierwszego projektu i mam nadzieję, że niedługo później – zdjęć z realizacji 🙂