ARCHISTACJA POLECA – inspirujące linki stycznia

W tym miesiącu inspirujące linki pojawiają się dopiero pod koniec miesiąca, ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale 😉 Przygotowałam dla Was zestawienie najciekawszych rzeczy, na które natknęłam się w styczniu. Będzie coś dla ciała, ducha i na ząb. Zapraszam na kolejną dawkę inspiracji!

O La la land słyszałam dużo pochlebnych opinii. Do kina chodzę raczej rzadko, ale pewnego pięknego wieczoru pomiędzy Dorota Was Urządzi a Polowanie Na Kuchnie, moją uwagę przyciągnęła reklama tego filmu. Nie zastanawiając się zbyt długo, zamówiłam bilety. Poczułam, że muszę go zobaczyć. Wspaniała oprawa muzyczna i niesamowity Ryan Gosling (nie znam się za bardzo na grze aktorskiej, ale jak dla mnie idealnie wczuł się w rolę) sprawiają, że film nie może się nie podobać. Nawet jeśli nie przepadacie na musicalami, polecam wybrać się na niego do kina. Nie jest to typowe romansidło, lecz piękna opowieść o marzeniach.

Marokańskie kafelki to moja największa wnętrzarska zachcianka. W moim przyszłym mieszkaniu, kuchnia będzie w stylu minimalistycznym, a na podłodze pojawią się czarno-białe kafelki w niebanalne wzory. Zbieram już powoli pomysły i inspiracje, które będę mogła wykorzystać w przyszłości. Możecie polecić jakieś sklepy, w których marokańskie kafelki nie kosztują kilkaset złotych za metr (muszą być koniecznie czarno-białe)? W przeciwnym razie będziemy kupować po jednym metrze co miesiąc albo gryźć tynk ze ścian.

Kolor roku 2017 greenery opisała Paulina na swoim blogu One Little Smile. Wybierany jest on przez Instytut Pantone. To firma, która stworzyła swoją własną skalę kolorów. Instytut na podstawie badań społecznych, co roku wybiera jeden kolor, który najlepiej oddaje to, co aktualnie jest modne. Nie chodzi tylko o kolorystykę wnętrza czy ubrań, ale także o inne aspekty. Jeśli zainteresował Was ten temat, zapraszam na bloga Pauliny.

Domowe rewolucje to kolejny mój ulubiony program 😀 Dorotę Szelągowską uwielbiam za jej temperament i podejście do projektowania, więc każdy program z jej udziałem oglądam z wielką przyjemnością.

4 Design Days to bardzo młodziutkie wydarzenie, które skupia projektantów, designerów i architektów. Wykłady, Akademia Designu, wystawy i wernisaże, a także mnóstwo stoisk na targach, to wszystko znajdziecie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 16-19 lutego. Odwiedziłam wydarzenie w zeszłym roku i muszę przyznać, że naprawdę warto. Z kim z Was się tam spotkam?

Prowansalski i marynistyczny dom w górach podbił moje serce. Mieści się on w Jaworzynce w Beskidach. Wybrałam się tam w tym roku ze znajomymi, na początku stycznia. Zajmowaliśmy dwa domki. Większy – prowansalski i mniejszy w stylu marynistycznym. Piękne wnętrze i cudowny klimat. Tak właśnie powinno się urządzać domy wypoczynkowe!

Polecam Wam genialny artykuł Izy z bloga Prosty Plan o tym, czego nie dowiecie się na studiach architektonicznych. Jesteśmy z Izą koleżankami „po fachu” i zgadzam się z nią w stu procentach. Studia architektoniczne są bardzo specyficzne i trochę „odstają” od innych kierunków. TUTAJ natomiast znajdziecie kilka słów ode mnie. PS. ten Manhattan to chyba marzył się wszystkim studentom 😉

Zbliżają się moje urodziny, więc bardzo proszę o Tort Milka. Nie zdziwi Was pewnie, że głównym składnikiem są słodycze z mojej ulubionej Milki. Prawda, że wygląda obłędnie? A jak musi smakować! Przypuszczam, że po jego zjedzeniu, nie mogłabym patrzeć na słodycze przez najbliższy tydzień (chociaż nie wiem czy w moim przypadku jest to możliwe), ale czego się nie robi dla czekolady 😀

To już wszystkie inspiracje, jakie dla Was przygotowałam. Miłej lektury i udanego przyszłego tygodnia! 🙂

12 thoughts on “ARCHISTACJA POLECA – inspirujące linki stycznia

    1. To miała być mała prowokacja, bo Ci którzy mnie znają, wiedzą, że bym sobie z nim poradziła 😀
      Muszę sama go zrobić na najbliższą okazję, bo wygląda obłędnie 😉

  1. dobra, dobra! Myślę że nie byłoby problemu z jedzeniem Milki na następny dzień po zjedzeniu tortu 😀 Widzę też na blogu ciastkożerców podobny tort z Kinderkami i wygląda równie obłędnie 🙂

  2. O La LA Land słyszałam dużo i chętnie bym się wybrała, tylko niestety nie mam ostatnio z kim zostawić małej. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda mi się szybko zobaczyć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *