PARKING DLA AUTEK DIY

W sklepach z zabawkami jest naprawdę ogromny wybór. Dzieci mogą mieć teraz wszystko, czego zapragną. Na przekór temu, chciałabym Wam pokazać, że zabawki można wykonywać samodzielne i to przy minimalnym nakładzie pracy. Koszty są niewielkie, dlatego gdy się znudzą, bez wyrzutów sumienia je wyrzucimy. Jedną z nich jest domek dla lalek z kartonu, który stworzyłam już jakiś czas temu. Przy okazji tego wpisu, wiele osób pytało mnie czy przygotuję też coś dla chłopca. Tak właśnie powstał pomysł na dzisiejszy wpis, w którym pokażę Wam jak w prosty sposób zorganizować małe, zabawkowe autka. Wykorzystam w tym celu rolki po papierze toaletowym i pudełko po butach (jeśli kolekcja samochodzików jest bardziej rozbudowana, wystarczy zaopatrzyć się w większy karton i większą ilość rolek). Parking dla autek może posłużyć do przechowywania lub po prostu do zabawy. Poniżej znajdziecie kolejne etapy jego wykonania 🙂

By stworzyć parking dla autek będziemy potrzebować:

  • rolek po papierze toaletowym
  • pudełka, może być takie po butach
  • okleiny (ok 50x40cm do oklejenia pudełka i mniejsze skrawki, które pokryją zewnętrzne części rolek)
  • dużej ilość autek
  • kleju na gorąco, nożyczek

parking dla autek

Najpierw, zajmiemy się oklejeniem pudełka. W tym celu, warto rozkleić go i rozłożyć na płasko (jeśli użyjecie pudełka po butach, na pewno nie będzie z tym problemu). Następnie, należy przygotować arkusz okleiny i przykleić go na zewnętrzną stronę kartonu (tak, aby trochę wystawał). Ostatnim krokiem jest przycięcie okleiny do kształtu kartonu (pamiętając o zakładkach) i przywrócenie pudełka do początkowego stanu (w tym celu przyda się klej na gorąco).

parking dla autek

Kolejno, przechodzimy do oklejenia rolek po papierze toaletowym na różne kolory. Możemy zdecydować się na trzy barwy lub każdą z rolek okleić inaczej. To będą parkingowe „kapsuły” dla autek.

parking dla autek

Rolki po papierze można przyciąć w zależności od potrzeb (im krótsze, tym łatwiej będzie wyjąć autka ze środka). Gdy pudełko i rolki będą już oklejone i odpowiednio docięte, wystarczy przykleić „kapsuły” parkingowe do kartonu oraz do siebie nawzajem. Najlepiej użyć w tym celu kleju na gorąco. Konstrukcja będzie wtedy najbardziej trwała.

parking dla autek

Tak prezentuje się efekt końcowy. Mój parking pomieścił 15 samochodzików, ale oczywiście wybierając większy karton, można stworzyć coś bardziej imponującego.

parking dla autek

Teraz każde autko ma swoje miejsce parkingowe 😉

parking dla autek

parking dla autek

parking dla autek

Parking dla autek jest bardzo prosty w wykonaniu. Jestem pewna, że spodoba się małym urwisom 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *