JESIENNE ŚWIECE DIY NA 5 SPOSOBÓW

Jesień zagościła już u nas na dobre. Czasem jest bardziej, a innym razem – mniej życzliwa. W słoneczne dni warto wybrać się na spacer do parku, w poszukiwaniu darów natury, które ocieplą mieszkanie w czasie, gdy szaruga za oknem. Złota polska jesień jest piękna, ale deszczowe dni nie nastrajają pozytywnie. W ponure wieczory warto zaparzyć herbatę, wejść pod koc i zapalić świecę. Najlepiej taką klimatyczną i zrobioną samodzielnie. Jesienne świece mogą stać się też doskonałą ozdobą wnętrza. Co najlepsze, możecie wykonać je w kilka minut i bez zbędnego nakładu finansowego. Przygotowałam pięć propozycji, które każdy z Was może zrobić własnoręcznie. Zapraszam Was do wspólnego tworzenia oraz obejrzenia zdjęć, które mam nadzieję, nastroją Was jesiennie 😉

Dopóki palące się świece, będą sięgały ponad dekoracje (liście, gałązki itp), ich użytkowanie jest bezpieczne. Jeśli chcecie natomiast spalić całą świecę lub zostawić ją na dłuższy czas „bez opieki”, lepiej włożyć ją do szklanego pojemnika i to go ozdobić. Pamiętajcie, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

CYNAMONOWA ŚWIECA

Cynamon pięknie pachnie i bardziej niż jakikolwiek inny zapach kojarzy mi się z jesienią. Można ozdobić nim zwykłą świecę, potrzebujemy tylko kilkanaście lasek cynamonu, sznurek jutowy (do kupienia w każdym większym markecie), gałązkę i gumkę recepturkę.

jesienne świece

Na świecę zakładamy gumkę recepturkę i wkładamy pod nią laski cynamonu. Następnie całość oplatamy sznurkiem jutowym i ściągamy gumkę. Tak ozdobioną świecę, można udekorować zieloną gałązką.

jesienne świece

jesienne świece

ŚWIECA Z LIŚCIEM

Złota polska jesień to przede wszystkim kolorowe liście, zebrane podczas popołudniowego spaceru do parku. Można tworzyć z nich bukiety i jesienne dekoracje. Ozdobią one także zwykłą świecę bryłową.

jesienne świece

Wystarczy wybrać się do parku i zebrać kilka liści (uwierzcie, że na kilku się nie skończy). Następnie, należy przyłożyć liść do świecy i opleść całość sznurkiem jutowym.

jesienne świece

jesienne świece

ŚWIECA Z JARZĘBINĄ

Jako dziecko, robiłam korale z jarzębiny. Pamiętam, że pod blokiem, w którym mieszkałam, rosło drzewo – jarząb. Zbierałam czerwonopomarańczowe kuleczki i nawlekałam je na nitkę, tworząc bardzo oryginalne korale. Jarzębina to piękna dekoracja, którą można wykorzystać również do ozdobienia kolejnej świecy, którą dla Was przygotowałam.

jesienne świece

Prostą świecę bryłową wystarczy przewiązać wstążką jutową, opleść sznurkiem z juty oraz przyozdobić jarzębiną (lub innym, podobnym owocem).

jesienne świece

jesienne świece

ANYŻOWA ŚWIECA

Słyszeliście kiedyś powiedzenie, że piękno tkwi w prostocie? Zgadzam się z tym w stu procentach. Kolejna świeca ozdobiona będzie tylko grubym sznurkiem jutowym oraz gwiazdką anyżu. Totalny minimalizm 😉

jesienne świece

Sznurkiem jutowym oplatamy świecę i wiążemy go z tyłu. Gwiazdkę anyżu przyklejamy do sznurka przy użyciu kleju na gorąco. To wszystko, świeca gotowa 🙂

jesienne świece

jesienne świece

KASZTANOWY ŚWIECZNIK

Sezon na kasztany już się rozpoczął. Wszyscy dobrze pamiętamy ludziki z kasztanów, które robiliśmy na zajęciach plastycznych w szkole. Tym razem, kasztany wykorzystamy w innym celu. Ozdobimy nimi świecę.

jesienne świece

Do szklanego naczynia (może być wazon lub wysoka miska) wkładamy świecę bryłową i wolną przestrzeń wypełniamy kasztanami, tak do 1/3 naczynia (choć to oczywiście zależy już tylko od Was). Prawda, że proste i efektowne?

jesienne świece

jesienne świece

To już wszystkie jesienne świece, które dla Was przygotowałam. Oczywiście zachęcam Was do modyfikacji i tworzenia swoich własnych kompozycji. Lubicie jesień? Co myślicie o naturalnych, jesiennych dekoracjach? 

jesienne świece

Liście, gałązki i kasztany przyniosłam ze spaceru do parku. Cynamon, anyż, suszone plasterki pomarańczy oraz jutę kupiłam na aukcji internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *