ZRÓB SOBIE KARTKĘ – świąteczne pudełko na biżuterię

Przy tworzeniu poprzedniego pudełeczka wpadłam na pomysł, którego wtedy zrealizować już się nie dało, bo prace nad nim były za bardzo zaawansowane. Postanowiłam więc stworzyć nowy projekt. I tak oto powstało pudełko na biżuterię. Idealnie nadaje się nie tylko na świąteczny prezent, ale także urodziny i inne okazje.

Do wykonania jego świątecznej wersji potrzebujemy:

  • białą ozdobną kartkę
  • falistą tekturkę
  • karton
  • materiał w kropki/kartka w kropki
  • washi tape
  • wzorzyste tasiemki w kolorze czerwonym
  • satynową czerwoną wstążkę
  • scrapki
  • klej Magic, klej na ciepło, nożyczki, nożyk, taśma klejąca dwustronna

1

„Bazę” pudełeczka tworzymy analogicznie do tej ze wpisu ZRÓB SOBIE KARTKĘ ? pudełko na chrzciny.

Wycinamy cztery kwadraty z kartonu, które będą miały swoje miejsce na „skrzydłach” pudełka. Obklejamy je materiałem lub papierem w kropki. Krawędzie środkowego pola ozdabiamy washi tape ze świątecznym wzorem. Na środku mocujemy kwadracik z tektury.

Uwaga: ważne, by miał on wymiary takie same jak spód pudełeczka z biżuterią, którym chcemy obdarować żonę, mamę czy siostrę.

2

Teraz pora na dekorację. Z falistej tekturki wycinamy świąteczne motywy. Ozdabiamy je wzorzystymi wstążkami i scrapkami. Cztery rzeczy, których chcemy życzyć bliskiej osobie zapisujemy na malutkich karteczkach, które przyklejamy na kartonik.

Wskazówka: kokardki warto przymocować do kartonu klejem na ciepło. Będziemy mieli wtedy pewność, że nie odpadną.

3

Przygotowanymi ozdobami dekorujemy wnętrze pudełeczka. Staramy dopasować życzenia do motywu przestawionego w danym kwadracie. W środkowej części piszemy „Wesołych Świąt”.

4

Wycinamy cztery małe kawałki taśmy dwustronnej, które mocujemy na rogach kartonika, który znajduje się w środku. Jeśli nie będą one zbyt duże, bez problemu odkleimy pudełeczko z biżuterią.

7

Zamknięte pudełko przewiązujemy wstążką. Z dwóch kawałków tasiemki robimy obręcze. Jedną sklejamy pod spodem, z drugiej natomiast wiążemy kokardkę. Dzięki temu, chcąc otworzyć pudełko wystarczy zdjąć obie części wstążki (nie trzeba rozwiązywać kokardki i męczyć się z jej ponownym zawiązywaniem). W prawym dolnym rogu piszemy krótkie życzenia „Wesołych Świąt …..(tutaj wpisz imię)” 🙂

Myślę, że więcej dekoracji nie potrzeba. Pudełeczko z zewnątrz jest eleganckie i minimalistyczne.

6

Jestem bardzo ciekawa czy pudełeczko przypadło Wam do gustu 🙂 Co myślicie o takim „opakowaniu” na biżuterię?

Tutaj macie linka do poprzedniego świątecznego pudełeczka: ZRÓB SOBIE KARTKĘ – świąteczne pudełko

2 thoughts on “ZRÓB SOBIE KARTKĘ – świąteczne pudełko na biżuterię

  1. No i znowu nie mogę się napatrzeć! Najpiękniejsze opakowanie na biżuterie na świecie:D Rozłożone na środku stołu nawet może pełnić rolę stroika! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *