ZRÓB SOBIE KARTKĘ – kartka na Dzień Babci

18 Sty

Dzień Babci coraz bliżej, dlatego przygotowałam dla Was krótki wpis, w którym zobaczycie jak stworzyć bardzo prostą w wykonaniu kartkę. Jestem pewna, że zaskoczy ona Waszą Babcię w dniu jej święta.

Potrzebne nam będą:

  • biały ozdobny papier
  • kolorowy papier (w odcieniach różu bądź we wzorki np. kwiaty)
  • koraliki
  • nitka
  • koronkowa tasiemka
  • różowa tasiemka
  • cienkopis
  • klej

1

Pierwszym krokiem jest stworzenie „bazy” naszej kartki. Wycinamy odpowiadającą nam wielkość (najlepiej sprawdzi się prostokątny kształt). Na okładkę naklejamy kolorowy papier. Musimy pamiętać o tym, by na samym dole zostawić biały pasek.

Kolejno, wycinamy coś na kształt kołnierzyka, na którym rysujemy wzorki. Jeśli posiadamy nożyczki ozdobne, możemy je wykorzystać i stworzyć falbankę na jego brzegach.

2

Ze wstążki zawiązujemy kokardkę i mocujemy ją do kartki. Koraliki nawijamy na sznurek, a jego końce przyklejamy pod kołnierzykiem.

Możemy również ozdobić kartkę koronkową tasiemką. Polecam zrobić to szczególnie wtedy, gdy wybraliśmy gładki papier kolorowy.

Okładkę naszej kartki ozdobi napis „Dzień Babci”. W środku powinny pojawić się spersonalizowane życzenia.

3

Warto postarać się i stworzyć dla Babci coś wyjątkowego, w końcu jej święto jest tylko raz w roku. Możecie mi wierzyć, że bardziej ucieszy się z własnoręcznie wykonanej kartki, niż z nie wiadomo jak drogiego prezentu. 

Jeśli macie trochę więcej czasu, zachęcam do wykonania pudełeczka na Dzień Babci i Dziadka. Tutaj znajdziecie tutorial, w którym dowiecie się jak krok po kroku je stworzyć: ZRÓB SOBIE KARTKĘ ? pudełko dla Babci i Dziadka

pudełeczka2

Zachęcam do zapisania się do mojego NEWSLETTERA, by być zawsze na bieżąco (zerknijcie na prawą kolumnę, pod moim zdjęciem). Oprócz podsumowania, w mailach będziecie otrzymywać prezenty-niespodzianki, których nie znajdziecie na blogu. 

2 thoughts on “ZRÓB SOBIE KARTKĘ – kartka na Dzień Babci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *