WIELKANOCNE SKŁADANIE SERWETEK NA CZTERY SPOSOBY

Składanie serwetek gościło na blogu już jakiś czas temu. Wielkanoc tuż tuż, więc pora odświeżyć poprzedni wpis o SKŁADANIU ŚWIĄTECZNYCH SERWETEK, który zamieściłam na blogu przed Bożym Narodzeniem. Ładnie złożone udekorują stół i sprawią, że posiłek będzie jeszcze bardziej odświętny.

Pokażę Wam dzisiaj cztery sposoby na składanie serwetek. Otrzymamy uszy króliczka, kieszonkę na sztućce, materiałowego tulipana, a także dekoracyjną serwetkę pod sztućce. Stworzymy świąteczną kompozycję na talerzu. Wszystko ozdobimy suszonymi kwiatami (polecam także bazie i bukszpan, które idealnie wpiszą się w wielkanocny klimat). Jeśli pragniecie udekorować swój świąteczny stół w niecodzienny sposób, koniecznie zobaczcie, co dla Was przygotowałam 😉

Uwaga: Jeśli serwetka nie chciała trzymać się w takim położeniu, w jakim bym chciała pomagałam jej trochę używając żelazka. Jeśli macie papierowe serwetki to będzie Wam łatwiej, bo są bardziej podatne na odkształcenia.

1. Dekoracyjnie złożona serwetka pod sztućce

To najprostszy ze sposobów na dekoracyjne złożenie serwetki. Wystarczy kilka ruchów, by otrzymać kompozycję widoczną na powyższym zdjęciu.

2. Kieszonka na sztućce

W poprzednim wpisie kieszonka na sztućce cieszyła się największą popularnością. Jak będzie tym razem? W trochę innej formie, przyozdobiona kwiatami. Znajdzie się dla niej miejsce na świątecznym stole?

3. Serwetka w kształcie tulipana

To iście wiosenna serwetka! Spacerując po parku zauważymy całkiem sporo tulipanów. Mogą pojawić się one również na świątecznym stole i wprowadzić trochę wiosennego klimatu do naszego mieszkania.

4. Serwetka króliczek

Urocza i bardzo świąteczna kompozycja. Pomimo tego, że jej złożenie może wydawać się skomplikowane, wcale takie nie jest. Zresztą, zobaczcie sami!

? POLUB ARCHISTACJĘ NA FACEBOOKU:

Będzie mi bardzo miło jeżeli dołączysz do mnie na Facebooku. Na swojej tablicy informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na moim blogu oraz świeżutkich plikach do pobrania.

To już wszystkie pomysły na dekoracyjne składanie serwetek. Dzięki nim nadamy wiosennego i świątecznego wyrazu naszemu suto zastawionemu stołu. Który podoba Wam się najbardziej?

11 thoughts on “WIELKANOCNE SKŁADANIE SERWETEK NA CZTERY SPOSOBY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *