ZORGANIZUJ SIĘ – moje wakacyjne plany + planer do druku

wakacyjny planerWakacyjny planer – wersja w formacie A3

Witam się z Wami w ten wakacyjny, wtorkowy dzień. Za oknem pochmurno, przed nami wizja urlopu, a dla uczniów i studentów czas błogiej beztroski i relaksu. Kilka ostatnich wakacji poświęciłam pracy na etacie. W tym roku postanowiłam zrobić wyjątek i zostać w domu. Potrzebuję czasu na przemyślenia, rozwój, nauczenie się nowych rzeczy i takiego najzwyklejszego w świecie wolnego. Dziwnie czuję się mając tak wiele czasu, podczas gdy jeszcze dwa tygodnie temu było go tak mało. Mogę rozwijać pasje, oddać się swojemu hobby i skończyć obiecane zlecenia. Pomimo tego, że pisanie artykułów, wykonywanie projektów i robienie innych rzeczy związanych z wnętrzami sprawia mi ogromną przyjemność, najchętniej przeleżałabym całe dnie w łóżku lub na trawie czytając książki, malując i rozkoszując się sałatką ze świeżych owoców. Bardzo trudno jest mi się zmotywować do działania wiedząc, że tak naprawdę nic nie muszę. Mam nadzieję, że pomoże mi w tym mój wakacyjny planer.

Każdego dnia powinniśmy znaleźć czas na pracę i na odpoczynek. Te dwa obszary muszą pozostawać w równowadze. Nic dobrego nie wyniknie z ciągłej pracy ani z całodniowego odpoczynku (no, chyba, że jesteśmy akurat na wakacjach). Jeśli już zdecydujemy się coś zrobić, ale nie będziemy mieć bliżej sprecyzowanego planu, możemy wpaść w pułapkę. Mówi się, że im więcej mamy czasu, tym bardziej rozwlekamy zadanie w czasie. Jak najbardziej się z tym zgadzam. Mając przed sobą perspektywę całego dnia wolnego, na zadanie które moglibyśmy wykonać w 2h, poświęcamy 10h (w międzyczasie robiąc mnóstwo innych, nieważnych rzeczy). Oprócz straty czasu, grozi nam wtedy uczucie ciągłej pracy.

Zdając sobie z tego sprawę, postanowiłam poczynić pewne postanowienia, które mam zamiar zrealizować w czasie najbliższych trzech miesięcy. Wiem, że jeśli nie przeleję ich wszystkich na papier, nie będę wiedziała za co się zabrać i w rezultacie zrobię bardzo niewiele. Uwielbiam organizować swój czas, staram się, by moja praca była jak najbardziej produktywna. Dzięki temu w moim grafiku jest też miejsce na nicnierobienie. Chciałabym podzielić się z Wami moimi planami i postanowieniami. Podobno wyznanie czegoś przed większym gronem bardzo motywuje do działania i wypełniania tego, co się postanowiło. Jeśli macie ochotę poczytać trochę o moich założeniach, zapraszam! Poniżej znajdziecie też wakacyjny planer do druku, który pomoże Wam się zorganizować w tym letnim okresie.

wakacyjny planer

MOJE MIEJSCE W SIECI

Pierwszym punktem, który znalazł się na mojej liście jest rozwój bloga, uporządkowanie treści i jego ukierunkowanie. Zaplanowałam mnóstwo nowych artykułów, które mam nadzieję przypadną Wam do gustu. Chciałabym publikować wpisy regularnie, dlatego ustaliłam sobie mój własny blogowy grafik. Lubię mieć wszystko poukładane i zorganizowane, dlatego nowe artykuły będą pojawiać w poniedziałki, środy i piątki, raczej w godzinach porannych i przedpołudniowych. Myślę, że z takiego układu wszyscy będziemy zadowoleni. Szykuję także dla Was nową blogową odsłonę, ale na razie nic więcej nie powiem.

KOREPETYCJE CZYLI MATEMATYCZNA STRONA MOJEJ NATURY

Do końca sierpnia chciałabym uporać się z wszelkimi formalnościami, stosem dokumentów, reklamą w internecie i wszystkim związanym z wizualną stroną firmy, w tym także aranżacją biura. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko szło po mojej myśli i fajnie się rozwijało!

KSIĄŻKOWE ZALEGŁOŚCI

Ze względu na mnóstwo obowiązków i zadań do wykonania w ostatnim czasie, bardzo zapuściłam się w czytaniu. Spotykając na swojej drodze, co bardziej interesującą książkę, zapisywałam jej tytuł w notatniku. Nazbierało się ich całkiem sporo, więc najwyższy czas nadrobić zaległości. Na mojej obszernej liście książek do przeczytania pojawiły się głównie książki o samorozwoju, wszelkie poradniki, nie brakuje też książek podróżniczych. Jestem w trakcie czytania „Slow Fashion”, w kolejce czeka: „Szczęśliwa skóra”, „Ameryka za 8 dolarów”, „Calm”, „Twoja samodzielna podróż”, „Home Staging w praktyce”, „Siła małych celów”, „Zakamarki marki”, „Magia sprzątania”…itd. Książek nigdy za wiele, więc może polecicie mi jakąś ciekawą pozycję?

APARAT NIE TYLKO NA MANUALU

Aż wstyd się przyznać, że mam mojego Nikona już dobre kilka miesięcy, a nadal działam w trybie auto lub scene. Pomimo tego, że zdjęcia nie są najgorsze, wiem, że mój aparat potrafi o wiele więcej. Chciałabym zapanować nad efektami, które pojawiają się na zdjęciach. ISO, czas otwarcia migawki, ekspozycja, balans bieli – te i wiele innych tajników chciałabym zgłębić. Polecicie mi jakieś dobre książki traktujące o fotografii i zagadnieniach technicznych? Albo tutoriale wideo i kursy?

DO YOU SPEAK ENGLISH?

Jak to jest, że człowiek uczy się angielskiego już 15 lat i nadal nie potrafi się nim biegle posługiwać? Nie jestem może językowym orłem, ale żyję w przekonaniu, że wszystkiego można nauczyć się na przyzwoitym poziomie. Znalazłam kilka interesujących podcastów, które z pewnością wypróbuję. Szukam teraz filmów i książek w języku angielskim. Możecie mi coś polecić? Jaka metoda sprawdziła się u Was najlepiej?

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

Rowerowe wojaże, wycieczki nad pobliskie jezioro czy nawet spacer na rynek to coś, czego chciałabym doświadczać w te wakacje jak najczęściej. Nie mogę doczekać się urlopu i błogiego nicnierobienia. Chciałabym w końcu trochę się opalić! Mam nadzieję, że wakacyjna pogoda mi to umożliwi (na razie się nie zanosi).

Moim marzeniem jest wyjazd na Wybrzeże Amalfi i przy okazji wejście na Wezuwiusz. Czy już wspominałam, że kocham Włochy?

wakacyjny planer

WAKACYJNY PLANER DO DRUKU

Pomyślałam, że fajnie byłoby zebrać poczynione postanowienia w jednym miejscu, dlatego w mojej głowie zrodził się pomysł na stworzenie wakacyjnego planera. Pomoże nam on lepiej nad wszystkim zapanować i sprawi, że o niczym nie zapomnimy.

Przygotowałam dwa różne planery. Mają one format A3 i A4. Każda z wersji to dodatkowo dwie nowe możliwości. Pierwsza posiada już gotowe nagłówki, druga pozwala na dostosowanie ich do własnych potrzeb. Do kalendarza możemy wpisać m.in. nasze cele, zadania, książki, które chcemy przeczytać, filmy, treningi, a także sposoby na relaks.

Format A3

wakacyjny planer

Format A4

wakacyjny planer

Planer z nagłówkami DO POBRANIA:

Planer do samodzielnego wpisania nagłówków DO POBRANIA:

W wakacyjnym planowaniu przydadzą się także planery tygodniowe, które stworzyłam już jakiś czas temu KLIK.

wakacyjny planer

A także planery miesięczne – ZORGANIZUJ SIĘ ? kalendarz na lipiec

wakacyjny planer

Mam nadzieję, że przygotowany przeze mnie wakacyjny planer się przyda i będzie dobrze Wam służyć. Jakie są Wasze wakacyjne plany? Co chcielibyście zrobić w najbliższym czasie?

6 thoughts on “ZORGANIZUJ SIĘ – moje wakacyjne plany + planer do druku

  1. Super!!! Wakacyjny planer zaraz zostanie dodany do mojego zeszytu. Dziękuję!

  2. Dziękuję za planery! Od niedawna jestem mamą już dwóch synków i mimo że nieźle organizuję sobie czas, to lepiej jakoś „wizualnie” odciążyć głowę 🙂 A co do nauki angielskiego (książek/filmów) – zajrzyj czasem na mój blog interiormad.com 🙂 Tam będziesz miała przyjemne z pożytecznym – wnętrza, książki, filmy, inspiracje 🙂 Pozdrawiam, Basia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *