PROSTE WIELKANOCNE DEKORACJE DIY

To już trzeci wielkanocny artykuł w tym roku! Była już świąteczna girlanda oraz wielkanocny wianek, teraz czas na proste i oryginalne dekoracje. Takie, które można zrobić w kilkanaście minut, za mniej niż 5zł. W dzisiejszym wpisie królują jajka, ale nie tylko. Pomysłów miałam mnóstwo, ale wybrałam kilka tych, które podobały mi się najbardziej. Przygotowałam wielkanocne dekoracje DIY, które każdy z Was może samodzielnie wykonać w domu. Poniżej znajdziecie pięć propozycji, które mam nadzieję, pozwolą Wam udekorować dom na Święta 🙂

JAJKA OMBRE W ROLI WAZONIKÓW

Co powiecie na małe, urocze wazoniki w kształcie jajek? I to jeszcze z efektem ombre? Brzmi ciekawie, prawda? By je wykonać potrzebujemy jajek (najlepiej o jasnym odcieniu), farby do jajek oraz kwiatów.

wielkanocne dekoracje diy

Nieugotowane jajka maczamy w farbie (barwniku do jaj). Najpierw, zanurzamy całe jajko na kilka sekund. Następnie, maczamy je tak, by jego górna część została niezanurzona i odczekujemy kilkanaście sekund. Czynność powtarzamy kilka razy, zmniejszając głębokość zanurzenia. By zafarbować jajka w ten sposób, warto użyć trzepaczki kuchennej. Wystarczy włożyć jajko do środka i postępować zgodnie z instrukcją podaną powyżej (w razie potrzeby, możemy przytrzymać jajko palcem, by się za bardzo nie obracało). Gdy wyschnie, w górnej części jajka, robimy sporą dziurę i wyjmujemy zawartość, po czym dokładnie przepłukujemy gorącą wodą. Do tak przygotowanych mini wazoników, wlewamy wodę i wkładamy kwiatki.

wielkanocne dekoracje diy

LAMPION ZE SŁOIKA

Słoik to bardzo wdzięczne narzędzie do DIY – zawsze to powtarzam. Tym razem wystąpi w roli wielkanocnego lampionu. Aby go wykonać będziemy potrzebować:

 • słoika średniej wielkości
 • literatki (o średnicy takiej, by zmieścił się w niej podgrzewacz)
 • podgrzewacza
 • koronkowej tasiemki, sznurka jutowego i piórek
 • szablonu zająca

wielkanocne dekoracje diy

Do literatki wkładamy podgrzewacz i całość umieszczamy w słoiku. Pomiędzy szklanymi ściankami, umieszczamy piórka w dowolnym kolorze (ja wybrałam biały). Na przednią cześć słoika naklejamy szablon zajączka (można znaleźć go w sieci), a górę ozdabiamy koronkową wstążką i jutą. Dekoracja w stylu skandynawskim gotowa! I to w mniej niż pięć minut!

wielkanocne dekoracje diy

WISZĄCA STROIK Z WYDMUSZEK

Do jej przygotowania będziemy potrzebować kilku jajek, sznurka i gałązki. Przydadzą się także nożyczki i klej.

wielkanocne dekoracje diy

Jak zrobić wydmuszki?

Z góry i z dołu jajka robimy małą dziurkę (np. nożykiem). Wdmuchujemy powietrze do jednej z nich i wydmuchujemy żółtko z białkiem, po czym staramy się wypłukać wnętrze. Tak powstałe wydmuszki, ozdabiamy w dowolny sposób. Możemy je np. pokryć farbą w sprayu (jeśli macie dostęp do śnieżnobiałych jaj, nie musicie tego robić). Po wyschnięciu, rysujemy wzorki czarnym markerem.

Do wydmuszek przyklejamy sznurki jutowe (klejem typu Magic lub klejem na gorąco) i zawiązujemy je na gałęzi. Na jej końcach wiążemy jeszcze jeden sznurek, który pozwoli zawiesić dekorację.

wielkanocne dekoracje diy

wielkanocne dekoracje diy

PLAKAT Z ZAJĄCZKIEM W SKANDYNAWSKIM STYLU

Plakaty są najszybszym i najtańszym pomysłem na wprowadzenie do domu świątecznego klimatu. Dla wielbicieli skandynawskiego stylu, stworzyłam plakat z zajączkiem, który możecie wydrukować, włożyć do ramki i zawiesić na ścianie lub postawić na półce.

wielkanocne dekoracje diy

POBIERZ PLAKAT

Kilka informacji technicznych:

 • Plakat najlepiej wydrukować na lepszym papierze (może być blok techniczny)
 • Zapisany jest on w formacie A4. Można wydrukować go także większy lub mniejszy, zmieniając odpowiednio ustawienia drukarki.
 • Plik jest przeznaczony do użytku prywatnego, niekomercyjnego
 • Jeśli zdecydujecie się dodać zdjęcie z moim plakatem, koniecznie dodajcie hasztag #archistacja, bym mogła je odnaleźć.

wielkanocne dekoracje diy

ŚWIECZKI W…JAJKACH

Do przygotowania ostatniej dekoracji będziemy potrzebować malowanych jajek, dużej świecy i bawełnianego sznurka (warto przygotować sobie także klamerki).

wielkanocne dekoracje diy

Świecę roztapiamy w kąpieli wodnej (TUTAJ opisywałam to dokładnie), a z jajkami postępujemy w ten sam sposób, co w pomyśle na wazoniki z jajek (patrz wyżej). Do każdej skorupki wkładamy kawałek bawełnianego sznurka i łapiemy go klamerką. Gdy świeca,w kąpieli wodnej, się rozpuści, wlewamy wosk do skorupek i gotowe!

wielkanocne dekoracje diy

Wykonujecie własnoręcznie wielkanocne dekoracje? Czy raczej decydujecie się na te „sklepowe”? 🙂

15 thoughts on “PROSTE WIELKANOCNE DEKORACJE DIY

    1. Użyłam farby do jajek, takiej w płynie (chociaż to chyba jest to samo, jedynie różni się nazwą 😀 ). Są jeszcze oczywiście naturalne barwniki tj. wywar z czerwonej kapusty czy łupiny cebuli 🙂

 1. Jajeczne świeczki ombre fantastyczne 🙂 Uwielbiam świąteczne dekoracje własnej roboty. Kilka Twoich pomysłów na pewno wykorzystam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *