ŚWIĄTECZNE NAKRYCIE STOŁU W CZTERECH STYLACH

20 Gru
świąteczne nakrycie stołuświąteczne nakrycie stołu w czterech stylach

Kolacja wigilijna już coraz bliżej, warto więc pomyśleć o tym, jak w tym roku będzie wyglądało świąteczne nakrycie stołu. Poza tym, że będzie on oczywiście suto zastawiony, należy także zwrócić uwagę na jego estetykę i dobór dodatków. Jeśli jesteście posiadaczami klasycznej, białej zastawy, możecie dowolnie żonglować stylami i dobierać ozdoby, wedle upodobań. Przy dekorowaniu stołu, warto wziąć pod uwagę wystrój wnętrza, tak by nie był on od niego „oderwany”. Przygotowałam cztery bardzo proste propozycje, które mam nadzieję, zainspirują Was i pomogą podjąć decyzję, związaną z tegorocznym nakryciem stołu.

Przy okazji podrzucam Wam artykuł na temat bożonarodzeniowego składania serwetek: KLIK (jest choinka, kieszonka na sztućce i dwa inne ciekawe pomysły).

MINIMALISTYCZNIE


świąteczne nakrycie stołu

Prosta forma, stonowane kolory, minimalizm – tym cechuje się moja pierwsza propozycja. Sztućce włożyłam do uszytej przeze mnie, bardzo prostej kieszonki. Przewiązałam ją sznurkiem jutowym i ozdobiłam gałązką. Całość urozmaiciłam ceramiczną miseczką w kształcie gwiazdki oraz bieżnikiem w głębokim granatowym kolorze.

świąteczne nakrycie stołu

TRADYCYJNIE


świąteczne nakrycie stołu

Tradycyjne Święta kojarzą nam się przede wszystkim z kolorem czerwonym. Taka właśnie jest moja kolejna propozycja. Intensywny czerwony kolor, zastosowany w dodatkach (miseczka, świeczki, serwetka), sprawia, że aranżacja jest totalnie bożonarodzeniowa. Serwetkę złożyłam na kształt gwiazdy betlejemskiej (TUTAJ znajdziecie instrukcję jej wykonania; ja dodatkowo, złapałam utworzoną gwiazdę zszywkami, tak by się nie rozpadała).

świąteczne nakrycie stołu

NATURALNIE


świąteczne nakrycie stołu

Juta, koronka, naturalne materiały, cynamon – bez nich nie obejdzie się rustykalne nakrycie. Serwetkę w naturalnym kolorze, zwinęłam w rulon i do środka włożyłam sztućce. Całość przewiązałam sznurkiem jutowym i ozdobiłam gałązką oraz laseczką cynamonu.

Oczywiście, tego typu nakrycie najlepiej prezentowałoby się z kremową lub przezroczystą zastawą (niestety do takiej nie miałam dostępu). Można byłoby się też pokusić o położenie talerza na podkładce, która przybiera formę plastra drewna.

świąteczne nakrycie stołu

ELEGANCKO


świąteczne nakrycie stołu

Jeśli macie zamiar wystawić elegancką ucztę, postawcie na kolor złoty lub srebrny. Tego typu nakrycie nie może obejść się bez błyskotek, połysku i szlachetnych materiałów. Stylową serwetkę wystarczy zawinąć w stożek i ozdobić tasiemką z cekinami.

świąteczne nakrycie stołu

To już wszystkie propozycje, jakie przygotowałam. Mam nadzieję, że zainspirują Was i pomogą pięknie nakryć wigilijny stół.

świąteczne nakrycie stołu

A Wy na jakie świąteczne nakrycie stołu stawiacie w tym roku? 🙂


Korzystając z okazji, zapraszam do mojego sklepu z dekoracjami i upominkami. Przygotowałam szeroką ofertę, dlatego jestem pewna, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie i swoich bliskich.

świąteczne nakrycie stołu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *