DEKORACYJNE DYNIE Z MATERIAŁU DIY

U mnie dzisiaj pogoda iście jesienna. Od rana pada deszcz, jest pochmurno i ponuro. W taką pogodę najbardziej lubię zaszyć się z książką na kanapie (oczywiście pod kocem!) lub przekornie, uwolnić pokłady kreatywności i stworzyć coś nowego.

Tym razem postawiłam na tę drugą opcję, choć nie ukrywam, że z pierwszą z nich, wiążę moje plany na wieczór 😉 Przygotowałam instrukcję wykonania bardzo popularnych jesiennych ozdób. Są nią dynie DIY, stworzone z…tkaniny! Mam nadzieję, że pomysł Ci się spodoba i zainspiruje Cię do własnoręcznego wykonywania dekoracji!

By wykonać dekoracyjne dynie DIY będziemy potrzebować:

  • starego swetra, T-shirtu lub po prostu kawałka materiału
  • igły i nitki (najlepiej dość mocnej)
  • nożyczek
  • cyrkla lub okrągłego talerzyka
  • cienkopisu
  • patyczka
  • waty
dynie diy

Najpierw, należy odrysować koło na tkaninie. Można zrobić to przy pomocy cyrkla lub okrągłego talerzyka. Następnie, narysowany kształt wycinamy po obrysie.

dynie diy

Kolejno, przeszywamy brzeg koła, w odległości około 0,5 – 1 cm od krawędzi. Najlepiej użyć w tym celu mocnej lub chociaż podwójnej nitki. Ściegu nie kończymy i nie obcinamy nitki.

dynie diy

Pociągamy za dwa końce nitki i do otrzymanej „sakiewki” wkładamy watę. Wbrew pozorom, do jej środka, zmieści się sporo wypełnienia.

dynie diy

Następnie, w dziurce, umieszczamy niewielki patyk i ciągniemy za dwa końce nitki. Robimy to z wyczuciem, by przypadkiem się nie urwała. Związujemy je ze sobą mocno i ciasno, tak by obok patyka, nie pozostała wolna przestrzeń.

dynie diy

Wystający brzeg materiału wkładamy do środka, przy użyciu trzonka łyżeczki, nożyczek lub innego narzędzia o wąskiej końcówce. To wszystko! Materiałowa dynia jest gotowa!

dynie diy

Sweterkowe dynie wykonałam w podobny sposób. Wykorzystałam jednak rękaw starego swetra, bo miał ładne ściegi. Odcięłam jego fragment, przeszyłam wzdłuż dolnej krawędzi i związałam. Po pozbyciu się jednej z dziur, wypchałam wnętrze dyni i dalej postępowałam, tak jak opisywałam to wcześniej.

dynie diy
dynie diy

Takie dynie DIY będą pięknie wyglądać w jesiennych wnętrzach. Ich kolory mogą być przeróżne i zależą jedynie od tkaniny, na którą się zdecydujesz.

dynie diy

Jak podobają Ci się dekoracyjne dynie DIY? Zachęcam Cię do samodzielnego stworzenia takich ozdób, bo to naprawdę proste! 🙂

One thought on “DEKORACYJNE DYNIE Z MATERIAŁU DIY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *