Wnętrzarski horoskop na rok 2021

Któż z nas nie lubi horoskopów? Ja na przykład bardzo lubię, choć patrzę na nie z przymrużeniem oka. Można w nie wierzyć lub nie, ale jestem pewna, że wertując gazetę lub przeglądają Internet, wiele z nas z ciekawości spogląda na stronę z horoskopem, by poznać przyszłość, zapisaną w gwiazdach 😉 Co powiecie na wnętrzarski horoskop na 2021 rok?

Dziś postanowiłam przywołać moje nadprzyrodzone moce i przepowiedzieć Wam, jak będą wyglądały nasze domy w 2021 roku! Niech no tylko popatrzę w tę moją szklaną kulę…


Wnętrzarski horoskop – ogólna przepowiednia

Trendów we wnętrzach co roku jest bardzo wiele. Główne nurty często się wzajemnie wykluczają, bo mogą powstawać w wyniku różnych (czasem nawet sprzecznych) wydarzeń, które zmieniają zachowanie ludzi. Myślę, że rok 2021 będzie pod tym względem dość szczególny, bo trendy, które według mnie się kształtują, są dość spójne, ale trudno się temu dziwić. Rok 2020 minął nam przecież pod znakiem pandemii, która znacząco wpłynęła i wpłynie na nasze życie i domy.

Jeśli miałabym wskazać główne trendy na 2021 to sądzę, że po pierwsze, będą to nieoczywiste kolory tj. przybrudzony błękit, róż, zieleń, pomarańcz itp., nawiązujące do stylistyki retro. Styl vintage wraca do łask, podobnie jak meble z drugiej ręki. Jest to spowodowane coraz większą świadomością ekologiczną i troską o środowisko, ale także chęcią przywołania wspomnień z dzieciństwa.

Po drugie, coraz częściej będziemy stawiać na naturalne materiały i wnętrza nawiązujące do natury. Drewno, juta, len, kamień – to wszystko pojawi się w naszych wnętrzach, sprawiając, że poczujemy bliskość przyrody i natury. Uważam, że będzie to wynikiem tęsknoty za swobodnymi wyjazdami i nawet jeśli wszystko wróci „do normy” to i tak będziemy chcieli przemycić naturę do naszych domów „tak na wszelki wypadek”.

Po trzecie, dom będzie spełniał wiele funkcji. Już w 2020 roku wnętrza domów stały się wielofunkcyjne (szkoła praca, odpoczynek, siłownia, kino, życie rodzinne itd.), ale uważam, że ten trend będzie się umacniał. Sądzę, że wiele czynności zostanie przeniesionych do naszych czterech ścian, ale będziemy chcieli zorganizować to lepiej niż w ubiegłych miesiącach. W 2020 roku musieliśmy najczęściej działać szybko i bez większego zastanowienia, „wrzucaliśmy” różne funkcje do naszych domów. Teraz, mamy już pewne doświadczenie, więc będziemy chcieli lepiej przystosować dom do nowej rzeczywistości.

Po czwarte i najważniejsze przestaniemy traktować wnętrza wyłącznie jako ładne meble i dekoracje, ale zaczniemy patrzeć na nie jako na połączenie estetyki, funkcjonalności i psychologicznego podejścia. Będziemy zwracać większą uwagę na swoje potrzeby, dzięki temu wnętrze, które stworzymy, będzie dopasowane do nas i do naszego trybu życia. Będziemy w tym wszystkim szukać siebie i zastanawiać się, w jaki sposób urządzić mieszkanie, byśmy czuli się w nim dobrze i by wnętrze wspomagało nasz rozwój oraz ułatwiało wykonywanie codziennych czynności. Wszakże, dom to jedno z niewielu miejsc, w którym będziemy mogli przebywać zawsze i w którym będziemy czuli się bezpiecznie i komfortowo.


Wnętrzarski horoskop wg znaków zodiaku

BARAN

Lubisz wnętrza jasne oraz ciepłe. Cenisz sobie minimalizm ze względu na to, że nie lubisz się rozpraszać i… sprzątać. Wolisz poświęcać czas na wykonywanie innych czynności. Właśnie w tym ma wspomagać Cię wnętrze Twojego domu. W 2021 znajdź w mieszkaniu miejsce dla siebie, taki swój kącik, w którym będziesz mogła oddać się swojej pasji.

Twój szczęśliwy element wnętrza: własne biurko

Twój szczęśliwy kolor: ciepła biel

Twój szczęśliwy styl: nowoczesny


BYK

Uwielbiasz naturalne materiały. Nie wyobrażasz sobie swojego domu bez drewna, które wypełni Twój dom w 2021 roku. We wnętrzach szukasz komfortu i bezpieczeństwa, więc nadrzędną wartością jest dla Ciebie wygodny i stylowy dom, z wyposażeniem dobrej jakości. W 2021 roku stwórz w domu komfortowe miejsce, w którym będziesz mogła spędzić czas ze znajomymi i rodziną.

Twój szczęśliwy element wnętrza: miękka sofa

Twój szczęśliwy kolor: brązowy

Twój szczęśliwy styl: kolonialny


BLIŹNIĘTA

Lubisz kolory we wnętrzach i charakterystyczne nadruki, które pozwalają Ci wyrazić Twój styl. Uwielbiasz różnorodność i często zmieniasz zdanie w związku ze stylem, jaki Ci się podoba. W 2021 roku postaraj się „uspokoić” trochę wnętrze Twojego mieszkania i poszukaj mieszanki elementów, która będzie wpływać na Ciebie pozytywnie.

Twój szczęśliwy element wnętrza: miękki dywan

Twój szczęśliwy kolor: różowy

Twój szczęśliwy styl: boho


RAK

Rodzina jest dla Ciebie bardzo ważna, więc w Twoim domu nie brakuje miejsca, w którym możesz spędzić z nią czas. Lubisz przebywać w domu, więc chcesz, by jego wnętrze było proste i przytulne. W 2021 roku zwróć szczególną uwagę na dekorację ścian i jak na osobę uwielbiającą wspomnienia przystało, ozdób je ramkami ze zdjęciami.

Twój szczęśliwy element wnętrza: galeria zdjęć

Twój szczęśliwy kolor: kremowy

Twój szczęśliwy styl: rustykalny


LEW

Stawiasz na porządne i ponadczasowe materiały, wysokiej jakości meble i ciekawe, dizajnerskie rozwiązania. Chcesz, by Twój dom nie był „taki jak wszystkie”, ale by odzwierciedlał Twoją osobowość. W 2021 roku postaraj się znaleźć równowagę między efektownością a wygodą i komfortem.

Twój szczęśliwy element wnętrza: miękkie poduszki

Twój szczęśliwy kolor: granatowy

Twój szczęśliwy styl: glamour


PANNA

Lubisz porządek, Twój dom jest czysty i praktyczny. Uwielbiasz kolory ziemi, które dobrze na Ciebie wpływają. W 2021 roku wymyśl oryginalne metody organizacji, które pozwolą Ci zachować porządek, a jednocześnie uzupełnią i udekorują wnętrze Twojego domu.

Twój szczęśliwy element wnętrza: nieoczywisty regał

Twój szczęśliwy kolor: szałwiowy

Twój szczęśliwy styl: skandynawski


WAGA

Lubisz eleganckie i stylowe wnętrza, pełne pięknych elementów wyposażenia i dekoracji. Uwielbiasz równowagę i harmonię, więc Twój dom powinien być spokojny i przewidywalny. W 2021 roku postaraj się wprowadzić do wnętrza charakterystyczny element, który będzie przyciągał wzrok i zwróci uwagę.

Twój szczęśliwy element wnętrza: dzieło sztuki

Twój szczęśliwy kolor: szary błękit

Twój szczęśliwy styl: nowojorski


SKORPION

Uwielbiasz ciemne, eleganckie i tajemnicze wnętrza. Stawiasz na dekoracje, które mają dla Ciebie jakieś znaczenie, z którymi jesteś emocjonalnie związana. W 2021 roku wprowadź do wnętrza intensywny kolor, który ożywi ciemne wnętrze. Postaraj się też wpuścić więcej światła, stawiając na przepuszczające światło rolety lub zasłony.

Twój szczęśliwy element wnętrza: zasłony z naturalnego materiału

Twój szczęśliwy kolor: grafitowy

Twój szczęśliwy styl: industrialny


STRZELEC

Nie lubisz siedzieć w miejscu i jesteś ciekawa świata. Ważne są dla Ciebie dekoracje, które odzwierciedlają Twoje zainteresowania i budzą pozytywne wspomnienia. Lubisz bliskość natury w połączeniu z artystycznym sznytem, dlatego we wnętrzu uwielbiasz łączyć naturalne materiały i kolory z jasnymi, intensywnymi kolorami. W 2021 w Twoim domu pojawi się jeszcze więcej książek oraz pamiątek z podróży.

Twój szczęśliwy element wnętrza: pamiątka z podróży

Twój szczęśliwy kolor: żółty

Twój szczęśliwy styl: vintage


KOZIOROŻEC

Lubisz praktyczne rozwiązania i wygodne meble. Czasem prowadzi to do zbyt grzecznych i symetrycznych aranżacji, ale jeśli dobrze czujesz się w takich wnętrzach to nikomu nic do tego. Cenisz sobie spokój i harmonię, a czerwone ściany działają na Ciebie, jak płachta na byka. W 2021 roku jeszcze bardziej postaw na komfort i wygodę. Zastanów się, czego potrzebujesz, by czuć się dobrze w swoim domu.

Twój szczęśliwy element wnętrza: wygodny fotel

Twój szczęśliwy kolor: taupe

Twój szczęśliwy styl: klasyczny


WODNIK

Uwielbiasz łamać zasady i potrzebujesz wolności we wnętrzach. Nie lubisz się ograniczać, co niejednokrotnie powoduje artystyczny nieład w Twoim domu. Z jednej strony lubisz nowoczesność, ale gdzieś tam w głębi duszy jesteś wielbicielką pchlich targów. W 2021 postaraj się wyróżnić elementy wyposażenia, które są zgodne z Tobą, a wyeliminuj rzeczy, które kiedyś się sprawdzały, a teraz już niekoniecznie je lubisz.

Twój szczęśliwy element wnętrza: abstrakcyjny obraz

Twój szczęśliwy kolor: turkusowy

Twój szczęśliwy styl: eklektyczny


RYBY

Lubisz przebywać w pobliżu wody i wyjeżdżać nad morze, co jest widoczne we wnętrzu Twojego domu. W 2021 roku postaw na naturalne dekoracje – trawy pampasowe, plecione kosze, wiklinowe lampy. Dzięki temu nadmorski klimat będzie miała cały rok.

Twój szczęśliwy element wnętrza: trawa pampasowa

Twój szczęśliwy kolor: beżowy

Twój szczęśliwy styl: Hampton


Wnętrzarski horoskop – podsumowanie

Na koniec, muszę Was niestety rozczarować, bo powyższy horoskop powstał dzięki mojej wyobraźni i obserwacji ogólnych trendów, które kształtują się we wnętrzach. Niestety nie mam nadprzyrodzonych mocy 😛

Jedno jednak wiem na pewno. Otoczenie ma znaczenie i wpływa na nas, więc jeśli nie jesteście do końca zadowolone z wystroju własnego domu albo stoicie przed wyzwaniem urządzenia swojego mieszkania, weźcie sprawy w swoje ręce. Nie zrobię tego za Was, nie zrobi tego też Dorota, Krzysztof, ani Pani Katarzyna.

Mogę Wam jednak pomóc w urządzeniu domu marzeń. I właśnie to zamierzam zrobić w 2021! Szykuję sporo edukacyjnych materiałów w różnych formach, więc jestem pewna, że każda z Was znajdzie wśród nich coś dla siebie. Dlatego zachęcam do obserwowania moich miejsc w sieci:

E-BOOKI O WNĘTRZACH

PODCAST O WNĘTRZACH

DARMOWY E-BOOK

MÓJ INSTAGRAM

MÓJ FACEBOOK

PROJEKTY WNĘTRZ

Na koniec, życzę Wam wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

2 thoughts on “Wnętrzarski horoskop na rok 2021

  1. Od dzisiaj jestem skorpionem! Nie bykiem, a właśnie skorpionem ze względu na te tajemnicze industrialne wnętrza. Trzeba zmienić datę urodzin 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *