ARCYPROSTA KARTKA ŚLUBNA DIY

Samodzielne wykonanie kartki, nie musi wcale zajmować wielu godzin i być bardzo skomplikowane. Jeśli w jej powstanie włożymy trochę serca, w krótkim czasie stworzymy naprawdę piękną pamiątkę. Spersonalizowana kartka ślubna to doskonały dodatek do prezentu dla Pary Młodej. W dzisiejszym artykule znajdziesz pomysł na jej wykonanie.

Co będzie nam potrzebne?

 • ładna biała kartka (najlepiej ze strukturą, ja użyłam takiej do akwareli)
 • kawałek czarnego brystolu
 • ozdobne papiery w kolorze białym i czarnym (mogą być we wzorki)
 • kolorowa kartka (najlepiej jasnobrązowa)
 • kokardka
 • kawałek sznurka
 • 2 koraliki
 • cienkopis
 • kropelka, nożyczki, klej magic, taśma dwustronna

kartka ślubna

Pierwszym krokiem jest wycięcie „bazy” kartki, na którą nakleimy kolejne elementy. Ja przygotowałam taką o wymiarach 40 cm x 20 cm, czyli po zgięciu 20 cm x 20 cm (możesz zdecydować się też na mniejszą, dłuższą, szerszą…)

Następnie, z kolorowych kartek wycinamy serduszka. Naklejone na siebie będą ładnie wyglądać, jeśli jedno będzie pomniejszoną wersją drugiego.

kartka ślubna

Zginamy kartkę na pół. Na okładkę naklejamy nieco mniejszy, ciemniejszy arkusz papieru. Umieszczamy na nim dwa serduszka (ja dodałam trzecie, symbolizujące dzidziusia Pary Młodej). Prezent stanie się bardziej spersonalizowany, jeśli zapiszesz na okładce imiona Młodych. Możesz dodać też krótki cytat lub życzenia.

Wskazówka: Do połączenia ze sobą dwóch kartek, lepiej nie używać płynnych klejów, bo zaczną się one brzydko marszczyć. By to zrobić, najlepiej jest użyć dwustronnej taśmy klejącej.

kartka ślubna

W środku jest miejsce na życzenia. Jeśli Para Młoda jest nam szczególnie bliska, warto wysilić się trochę i stworzyć własny, nieszablonowy tekst, który na pewno zostanie zapamiętany.

Wskazówka: Zanim zaczniemy „wypisywać kartkę”, warto policzyć, ile linijek zajmą nam życzenia. Będziemy wtedy wiedzieć, w jakich odstępach powinniśmy umieścić poszczególne wersy. Największy problem zwykle sprawia równe oddalenie ich od siebie, dlatego najpierw narysuj ołówkiem delikatne linie, które ułatwią zadanie.

kartka ślubna

Kartka, którą stworzyliśmy ma niestandardowe wymiary, więc nie zmieści się do zwykłej koperty. Bardzo łatwo wykonamy ją jednak własnoręcznie. Wystarczy przygotować dwa arkusze białej tekturki lub grubej kartki, o wymiarach 25 cm x 25 cm (jeśli zdecydowałaś się na inną wielkość, arkusz powinien być około 5 cm dłuższy i 5 cm szerszy niż kartka). Jeden z nich dzielimy na cztery części i po przeciwległych stronach naklejamy dwa serduszka lub jakiś inny motyw, a na dwóch pozostałych piszemy wybrane przez nas cytaty lub złote myśli. Wkładamy kartkę między tekturki, sklejamy je ze sobą na rogach i przewiązujemy sznurkiem.

kartka ślubna

Kartka ślubna jest bardzo prosta do wykonania. Wystarczy tylko trochę chęci, by stworzyć niepowtarzalny prezent. Mam nadzieję, że przy następnej okazji skusisz się na samodzielne jej wykonanie 🙂

2 thoughts on “ARCYPROSTA KARTKA ŚLUBNA DIY

 1. Wygląda tak prosto, ale wiem, że aż takie nie jest – zawsze mam jakieś problemy z wycięciem symterycznych figur 😉
  Ale może kiedyś się zbiorę i zrobię od razu serię kartek, bo okazje co chwilę się zdarzają, a ładne kartki ciężko czasem znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *