PARA IDEALNA – żółty i szary + GRAFIKI DO DRUKU

ŻÓŁTY – kolor słońca, ciepła i lata. Daje dużo pozytywnej energii oraz wprowadza w dobry nastrój. Przyciąga uwagę i rozświetla wnętrze. Kolor uwielbiany przez optymistów, ponieważ pobudza do działania i rozwesela.

SZARY – ponury, neutralny, nudny i pozbawiony wyrazu, nie zwraca uwagi. Wprowadza spokój i harmonię oraz wydobywa piękno innych barw. Posiada wiele tonacji i odcieni. Sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych.

Co się stanie, gdy te dwa skrajnie różne kolory połączymy ze sobą? Otrzymamy mieszankę wybuchową czy może designerskie i oryginalne wnętrze?

  • Powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają sprawdzi się znakomicie w tym przypadku. Szary jest bardzo dobrym tłem dla żółtego, a żółty perfekcyjnie uzupełnia szary. Para idealna!
  • Zestawiając te dwa kolory otrzymamy ciekawe i nieszablonowe wnętrze. Należy spełnić jednak, jeden bardzo ważny warunek – szary musi dominować…ilością. Żółty powinien pojawić się tylko w akcencie. Nikt nie marzy chyba o mieszkaniu w środku żółtka jaja kurzego. Jedna żółta ściana – jak najbardziej! Cały pokój pomalowany intensywną farbą – już niekoniecznie.
  • Wszystkie kolory posiadają nasycenie, jasność i odcień. Istnieje bardzo wiele rodzajów każdej barwy. Jakiego żółtego najlepiej użyć we wnętrzu? Postawmy na głębokie nasycenie!
  • Przy urządzaniu wnętrz warto wykorzystać elementy, w jednym wyrazistym kolorze. Kanarkowy żółty zestawiony z szarym lub antracytowoszarym to idealne połączenie.

Żółty idealnie sprawdzi się w dodatkach. Poduszki, lampy, obrazy, dekoracje, a nawet fotel lub krzesło użyte w mieszkaniu sprawią, że nabierze ono wyrazu i oryginalnego charakteru.

dekoracja napisy

Żółty i szary idealnie ze sobą współgrają. Uzupełniają się nawzajem, tworząc oryginalne i ciekawe wnętrze. Warunek jest jeden – należy zachować umiar i wyczucie. Co sądzicie o takim połączeniu kolorystycznym? 

GRAFIKI DO DRUKU

Specjalnie dla Was przygotowałam DARMOWE GRAFIKI DO DRUKU w idealnie do siebie pasujących kolorach. Zapisane są one w formacie A4, jednak ich rozdzielczość pozwala również na większy wydruk. Wystarczy pobrać je na dysk swojego komputera, wydrukować najlepiej na papierze fotograficznym (koniecznie zaznaczając opcję ?drukowanie bez obramowania?) i oprawić w antyramę lub ramkę na zdjęcia.

grafiki żółto szare

SZARE KROPKI NA CIEMNOŻÓŁTYM TLE | SZARO-ŻÓŁTO-BIAŁE TRÓJKĄTY | ŻÓŁTA KONICZYNKA MAROKAŃSKA | ŻÓŁTO-SZARE TRÓJKĄTY | ŻÓŁTO-SZARE ZYGZAKI DUŻE | SZARA KONICZYNKA MAROKAŃSKA | SZARE GROSZKI NA ŻÓŁTYM TLE | ŻÓŁTO-SZARE ZYGZAKI MAŁE

8 thoughts on “PARA IDEALNA – żółty i szary + GRAFIKI DO DRUKU

  1. Żółty sam w sobie nie jest zbyt zachwycający, ale w połączeniu z szarością rzeczywiście wygląda pięknie! 🙂

  2. Dla mnie oba kolory są świetne, planuje w tych kolorach urządzić córce pokój! Jedyny, do którego się nie przekonuję to pomarańczowy… u kogoś może sobie być, u mnie za żadne skarby, działa mi na nerwy 😉 Wolę juz konkretny czerwony lub radosny żółty 😉

    1. Mam to samo, jakoś nigdy nie lubiłam pomarańczowego, nawet ubrań w tym kolorze nie chciałam nosić 😉 Za to uwielbiam żółty wpadający w pomarańcz!

  3. Hmmm… Ciejawe jak by wyglądała kuchnia ale w żółtych dodatkach ? bo rzeczywiście żółte fronty są straszne …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *