PARA IDEALNA – czarny i biały + GRAFIKI DO DRUKU

BIAŁY – barwa czysta, jasna i chłodna. Wprowadza harmonię, ład i wrażenie przestrzeni. Dzięki swojej neutralności pasuje do wszystkiego. Zbyt duża jej ilość może sprawić, że pomieszczenie stanie się sterylne. Biały utożsamiany jest z nowoczesnością.

CZARNY – kojarzony z luksusem, elegancją, klasyką, owiany tajemnicą i grozą. To kolor smutny i ponury, dlatego zbyt duża jego ilość może doprowadzić do depresji. Optycznie zmniejsza pomieszczenie.

Chcielibyście poczuć się jak bohaterowie starego filmu? Jak Audrey Hepburn i James Dean? Jeśli tak to czarno – białe wnętrze jest stworzone dla Was!

  • Od dawna wiadomo, że te dwa całkowicie różne i kontrastowe kolory, idealnie do siebie pasują. To dwie skrajności, które bardzo dobrze się uzupełniają!
  • Warunek jest jeden, biały musi być kolorem bazowym. Gdyby stworzyć wnętrze, w którym dominowałby czarny, stałoby ono się ponure i smutne. Nie można również popadać w skrajności, bo zamiast designerskiego pokoju otrzymamy izolatkę.
  • W tej kolorystyce bardzo dobrze odnajdą się wnętrza glamour (połyskująca czerń) i takie urządzone w stylu skandynawskim i minimalistycznym (ciemne matowe powierzchnie).
  • Połączenie to najlepiej sprawdza się w łazience i w kuchni. Salon i sypialnia powinny mieć jednak domieszki cieplejszych kolorów lub mocny akcent kolorystyczny. Z tymi barwami bardzo ładnie komponuje się drewno. Dobrze jest też czasem złamać czerń szarością. Będzie wtedy przytulniej.

Czarno – białe dodatki możemy spotkać w każdym sklepie z akcesoriami do domu. Często pojawiające się motywy to pasy, szachownica (które wprost uwielbiam!), pipetka i wzory azteckie. Jeśli meble mają prostą formę, zdecydujmy się na akcent w postaci wzorzystego dywanu bądź ozdobnych poduszek. Moją dzisiejszą tablicę z dodatkami całkowicie zdominowała IKEA.

mozaika

Jak widzicie czarno – białe wnętrze może być ciekawe i designerskie. Trzeba tylko odpowiednio je zaaranżować. Nie może być ono zbyt ciemne ani za jasne. Zaprojektowanie przestrzeni w tej kolorystyce jest nie lada wyzwaniem, bardzo łatwo popełnić błąd. Można byłoby pomyśleć, że połączyć dwie neutralne barwy to arcyproste zadanie. Niestety, z tą kolorystyką jest trochę jak z rysunkiem, z pozoru banalne zadanie okazuje się najtrudniejszym – kto podejmie wyzwanie narysowania efektownego sześcianu?

GRAFIKI DO DRUKU

Specjalnie dla Was przygotowałam DARMOWE GRAFIKI DO DRUKU w idealnie do siebie pasujących kolorach. Zapisane są one w formacie A4, jednak ich rozdzielczość pozwala również na większy wydruk. Wystarczy pobrać je na dysk swojego komputera, wydrukować najlepiej na papierze fotograficznym (koniecznie zaznaczając opcję „drukowanie bez obramowania”) i oprawić w antyramę lub ramkę na zdjęcia.

grafiki czarno białe

CZARNE ROMBY | CZARNE KROPKI | CZARNE SKOŚNE PASKI | CZARNE KWADRATY | CZARNO-BIAŁE ZYGZAKI | CZARNE PIONOWE PASKI | CZARNE SZEŚCIOKĄTY | CZARNE TRÓJKĄTY

11 thoughts on “PARA IDEALNA – czarny i biały + GRAFIKI DO DRUKU

  1. Klasyka! Ale dla mnie czarno białe wnętrze jest trochę nudne, jednak jest świetną „bazą” dla innych kolorowych dodatków 🙂

    1. Naprawdę bardzo niewiele czarno-białych wnętrz mi się podoba. Trzeba niesamowitego zmysłu i wyczucia, żeby zrobić „dobrą” przestrzeń używając tylko tych dwóch kolorów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *