Najprostszy w świecie kalendarz adwentowy

Pokażę Ci dzisiaj jak stworzyć własny kalendarz adwentowy. Spośród wszystkich pomysłów, które miałam, wybrałam ten najprostszy w realizacji. Wszystko po to, abyś mogła wykonać go samodzielnie we własnym domu. Na karteczkach możesz zapisać postanowienia, rzeczy, które chcesz zrobić w grudniu lub motywujące cytaty w świątecznym klimacie. Decyzja należy do Ciebie 🙂

Potrzebne nam będą:

  • kolorowy papier
  • sznurek
  • słoik
  • nożyczki, linijka, taśma dwustronna, flamaster

Z papieru wycinamy kolorowe przywieszki. Oczywiście, musi być ich tyle, ile dni adwentu. Najlepiej wyciąć każdą z nich podwójnie, ponieważ między dwie karteczki włożymy sznurek. Następnie, przypisujemy im odpowiedni numerek.

kalendarz adwentowy

Na dwudziestu czterech karteczkach spisujemy pomysły, cytaty, postanowienia, rzeczy do zrobienia. Wszystko to, co zamierzamy zrealizować w przedświątecznym czasie.

kalendarz adwentowy

Naklejamy kawałek taśmy dwustronnej, na tylną część przywieszki, kładziemy na to sznurek i przykrywamy drugą karteczką. Poniżej znajdziecie przygotowany przeze mnie schemat, który pokazuje jak najlepiej to zrobić.

kalendarz adwentowy

Karteczkę zwijamy w rulon i przewiązujemy sznurkiem, który połączony jest z przywieszką (warto, by miały one różne długości, dzięki czemu etykietki nie będą wisiały na tej samej wysokości).

kalendarz adwentowy

Ostatnim krokiem jest wrzucenie wszystkich rulonów do słoika tak, aby kolorowe karteczki znajdowały się poza nim. Kalendarz adwentowy gotowy!

kalendarz adwentowy

A Ty w przedświątecznym czasie tworzysz swój kalendarz adwentowy? Co najczęściej się w nim znajduje? 🙂

4 thoughts on “Najprostszy w świecie kalendarz adwentowy

  1. Trzymam kciuki, szczerze mówiąc jak zobaczyłam że każdego dnia będziesz robiła jakąś nową rzecz DIY to pomyślałam „ta to ma dużo wolnego czasu” 😀 ale powodzenia, Ty masz talent do takich rzeczy 😀 Chętnie będę oglądać zdjęcia Twoich świątecznych dzieł, może się zainspiruję ;D

    1. Wbrew pozorom to nie zajmuje aż tak dużo czasu 😉 nie będą to jakieś mega skomplikowane projekty (przynajmniej nie wszystkie), więc myślę, że dam radę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *