ZRÓB SOBIE KARTKĘ – świąteczne pudełko

Trochę czasu już minęło od publikacji wpisu, w którym główną rolę odgrywało malutkie rozkładane pudełeczko. Jako, że Boże Narodzenie coraz bliżej, postanowiłam wykonać jego wersję świąteczną. Przedstawię Wam dzisiaj pomysł na nieszablonową „kartkę”, która jest doskonałym prezentem dla bliskiej osoby.

Co potrzebujemy:

 • ozdobny twardy papier
 • kawałek kartonu
 • falista tekturka bądź jakaś inna dekoracyjna, gruba kartka
 • szary papier
 • sznurek jutowy
 • rafia naturalna
 • 4 małe klamereczki
 • scrapki, suszona pomarańcza, laseczka cynamonu lub inne ozdobne elementy
 • klej magic, taśma dwustronna, linijka, nożyk, nożyczki

co potrzebujemy

Cała procedura wykonania „bazy” jest analogiczna do tej z PUDEŁKA NA CHRZCINY. Pudełeczko ma wymiary ok 10cm x 10cm x 10cm.

Mając już bazę, wycinamy z falistej tekturki świąteczne motywy np. renifera, gwiazdkę, aniołka, ciasteczko, choinkę. Naklejamy scrapki w wybrane przez nas miejsca. Wnętrze pudełeczka dekorujemy także naturalną rafią. Na małych karteczkach piszemy życzenia (najlepiej związane z odpowiednim motywem) i łapiemy je klamerką, którą przyklejamy do pudełeczka.

pudełeczko

Na środku mocujemy tekturkę, a na niej białą kartkę, na której piszemy życzenia. Mówiłam Wam już, że mam słabość do cytatów? Wierszowane życzenia ściągnięte z internetu nie za bardzo mnie przekonują, ale cytaty wyciągnięte z Pisma Świętego bądź inspirujących książek wprost uwielbiam! Krótkie, proste i „łapiące” za serce 😉

życzenia

Wystarczy teraz przewiązać pudełeczko sznurkiem i przyozdobić świątecznymi dekoracjami.

ozdoby

Uwaga! Bardzo ważne jest, by umożliwić osobie obdarowywanej otwarcie pudełka, bez jego uszkodzenia. Ozdoby możemy przykleić do przykrywki, ale nie do sznurka. Wtedy, przy otwieraniu, sznurek zdejmiemy, a ozdoby zostaną.

 

4 thoughts on “ZRÓB SOBIE KARTKĘ – świąteczne pudełko

 1. Ta kartka to to takie 3 w 1! Bo spełnia funkcje kartki, ozdoby i poniekąd ma rolę zapachową (przynajmniej przez kilka dni ;)) Myślę, że warto wykonać taką zaraz przed Świętami.
  Jak zwykle wykonanie zachwyca! ?

  1. Dziękuję 🙂 Mam już kilka ozdób, do których wykonania użyłam dekoracji tj. cynamon, anyż i suszoną pomarańczę. Od razu czuć zapach świąt, gdy wchodzi się do pokoju <3

 2. swietny pomysl
  juz odtworzylam to pudeleczko w dwoch egzemplarzach 🙂
  i planuje jeszcze zrobic kolejne z tym nowym wzroem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *