PARA IDEALNA – fioletowy i srebrny + GRAFIKI DO DRUKU

FIOLETOWY – elegancki, stylowy i kobiecy. Powstaje z połączenia ognistej czerwieni i chłodnego błękitu. Kolor odbierany jako poważny i spokojny. Osoby, które się z nim identyfikują, są władczy, bardzo uczuciowi, posiadają dobrą intuicję. Kolor ten idealnie sprawdza się w roli dodatku i akcentu (najczęściej ściany czy mebla).

SREBRNY – honorowy, rycerski i romantyczny. Ten szlachetny kolor, coraz częściej stosowany jest we wnętrzach. Najlepiej sprawdza się w postaci dodatków i elementów wykończeniowych.

Luksus, elegancja i wytworność. Jeśli marzycie o dostojnym wnętrzu, wybierzcie fioletowo-srebrną paletę kolorystyczną.

urzadzamy plŹródło zdjęcia: www.urzadzamy.pl

Te dwa kolory idealnie do siebie pasują. Oba są eleganckie, mają podobny wyraz i mogą być stosowane razem, w jednym pomieszczeniu. Odcieni fioletu jest mnóstwo. W połączeniu ze srebrem najlepiej wyglądają intensywne kolory, na tle białych ścian i jasnej podłogi.

dobrzemieszkaj plŹródło zdjęcia: www.dobrzemieszkaj.pl

Fioletowy i srebrny powinny być uzupełnieniem aranżacji o neutralnej bazie. Nie mogą dominować, bo pomieszczenie odbierane będzie jako przesadne i nadmiernie dekoracyjne.

visito pl

Kolory te ściśle związane są ze stylem glamour. Królewskie wnętrze możemy uzyskać, jeśli połączymy je z czernią, szarością lub bielą i zdobnymi dodatkami. Bardzo często spotyka się fioletowo-srebrną wzorzystą tapetę położoną na jednej lub maksymalnie dwóch ścianach.

czasnawnetrze plŹródło zdjęcia: www.czasnawnetrze.pl

Fioletowo – srebrne dodatki bardzo dobrze się uzupełniają. Do srebrnego najbardziej pasuje nasycony odcień fioletu np. ciemna magenta.

mozaika

Liliowa łazienka?

Zbyt duża ilość liliowego koloru nie wygląda zbyt dobrze. Poniższe zdjęcie dobrze obrazuje powiedzenie „co za dużo, to nie zdrowo”.

homplex plŹródło zdjęcia: www.homplex.pl

Fiolet z drewnem?

Tutaj liliowy w trochę innym wydaniu. Jest ciemniejszy i występuje w zdecydowanie mniejszej ilości. W połączeniu ze srebrnymi akcentami, drewnem i bielą wygląda naprawdę dobrze.

pieknydom24 plŹródło zdjęcia: www. pieknydom24.pl

A może tylko fioletowy akcent?

Jeśli nie jesteście przekonani do kupna fioletowych mebli czy pomalowania ścian w tym kolorze, możecie postawić na dodatki. Poniższa grafika idealnie pokazuje jak można zmienić charakter wnętrza poprzez nasycony obraz i dekoracyjne serwetki.

homebook plŹródło zdjęcia: www.homebook.pl

Fioletowy i srebrny tworzą parę idealną. To połączenie kolorystyczne wygląda naprawdę dobrze, pod warunkiem, że stosując je we wnętrzu zachowamy umiar. Najbezpieczniej jest postawić na stonowaną bazę oraz fioletowo-srebrne dodatki i mebel w intensywnym kolorze.

GRAFIKI DO DRUKU

Specjalnie dla Was przygotowałam DARMOWE GRAFIKI DO DRUKU w idealnie do siebie pasujących kolorach. Zapisane są one w formacie A4, jednak ich rozdzielczość pozwala również na większy wydruk. Wystarczy pobrać je na dysk swojego komputera, wydrukować najlepiej na papierze fotograficznym (koniecznie zaznaczając opcję „drukowanie bez obramowania”) i oprawić w antyramę lub ramkę na zdjęcia.

grafiki fioletowo srebrne

FIOLETOWE SZEŚCIOKĄTY | FIOLETOWO-SREBRNE TRÓJKĄTY | KONICZYNKA MAROKAŃSKA | FIOLETOWE ROMBY | FIOLETOWE KWADRATY | FIOLETOWE KROPKI | FIOLETOWE ZYGZAKI | CIEMNOFIOLETOWE TRÓJKĄTY

Po inną kolorystykę odsyłam Was do pozostałych wpisów z tej serii :

PARA IDEALNA ? beżowy i brązowy+GRAFIKI DO DRUKU

PARA IDEALNA ? miętowy i biały+GRAFIKI DO DRUKU

PARA IDEALNA ? turkusowy i szary + GRAFIKI DO DRUKU

PARA IDEALNA ? czarny i biały + GRAFIKI DO DRUKU

PARA IDEALNA ? żółty i szary + GRAFIKI DO DRUKU

6 thoughts on “PARA IDEALNA – fioletowy i srebrny + GRAFIKI DO DRUKU

  1. Sam kolor fioletowy za bardzo nie przypada mi do gustu, ale dodatki w tym kolorze wyglądają ładnie 🙂 Faktycznie najlepiej uzupełnia się ze srebrem!

    1. Ja również wolę inną kolorystykę, ale wnętrza z dodatkami z kolorze fioletowym i srebrnym przypadły mi do gustu. Grunt, żeby nie przesadzić 🙂

  2. Kolor fioletowy jest utożsamiany z luksusem. Wystarczy zwrócić uwagę jaki kolor dominuje na wielkich galach, czy chociażby jaki kolor mają opakowania luksusowych produktów. Skojarzenie z elegancją i ekskluzywnością zarezerwowane jest jednak dla głębokiego, ciemnego fioletu. Taki właśnie fiolet lubię we wnętrzach. W połączeniu ze srebrem to (jak napisałaś) idealne połączenie dla stylu glamour. Pastelowe fiolety wolę za to w aranżacjach bylinowych rabat angielskich ogrodów.

  3. Ja połączyłam w swoim salonie z beżem i brązem, zdecydowanie wolę takie zestawienie 🙂 A wszelkie metalowe elementy są w kolorze starego złota, właśnie srebro w ogóle mi się nie widziało. Ale nie dla mnie styl glamour chyba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *