Czy warto kupować rękodzieło? Sklepy z ładnymi rzeczami

Dzisiejszy świat nie sprzyja sprzedaży rękodzieła. Wszystko chcemy mieć jak najszybciej i najtaniej. Nie lubimy czekać, a już najbardziej nie lubimy wydawać pieniędzy na coś, co można kupić za niższą cenę. Jak tu się wypromować i żyć z własnych wyrobów, jeśli naszą konkurencją są chińskie produkty, tworzone hurtowo i na wielką skalę? Wiadomo, że ręcznie robione dekoracje są droższe, bo wykonywane pracą rąk ludzkich. Mając tak duży wybór wśród artykułów wytwarzanych przez wielkie korporacje, zadajemy sobie pytanie: czemu zatem mamy kupować rękodzieło?

Jedyne w swoim rodzaju

Rękodzieło jest przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju! Nie chcemy przecież obdarować kogoś prezentem, takim jaki może dostać od wszystkich innych gości. Kupując produkt u rękodzielnika, możemy być pewni, że nigdzie na świecie nie ma drugiego, takiego samego przedmiotu. Jeśli posiadamy zdolności plastyczne, możemy sami stworzyć niepowtarzalny prezent dla bliskiej nam osoby. Jeżeli natomiast nie do końca odnajdujemy się w roli artysty, oddajmy wszystko w ręce profesjonalistów 😉

Spersonalizowane

Wielu twórców hand made jest w stanie stworzyć produkt, specjalnie na nasze zamówienie. Może pojawić się na nim imię osoby, którą chcemy obdarować lub spersonalizowany tekst, którego tylko my używamy. Bliscy na pewno docenią nasze starania.

Ręczne wyroby mają duszę

Rękodzielnicy tworzą upominki od serca. Wkładają wiele wysiłku i starań, by ich wyroby były jak najlepsze. Produkty mają swoją historię, odpowiednio dobrane materiały i kolory. Patrząc na każdy z oferowanych przez nich przedmiotów, widać pasję tworzenia i wielkie zaangażowanie.

Dobre jakościowo

Mamy do dyspozycji ogromny wybór o wiele tańszych produktów. No właśnie, tańszych. Czy tylko cena powinna decydować o zakupie? To trochę tak jak z jedzeniem, jedni wybiorą takie niskiej jakości, bo jest tanie. Inni wolą kupować produkty pełnowartościowe, bo wiedzą, że inwestują w ten sposób w swoje zdrowie.

Wspieramy rękodzielników

Dobre jest to, co Polskie. Warto wspierać lokalne produkty i nie finansować i tak bogatych już korporacji, które władają dzisiejszym rynkiem. Wyparły one wiele malutkich sklepów (nie tylko z rękodziełem). Nie dajmy się im!

Moje ulubione sklepy z ładnymi rzeczami

Chciałabym Wam zaprezentować cztery sklepy z rękodziełem, w których na pewno znajdziecie interesujące Was produkty. Możecie kupić w nich prezenty dla swoich bliskich lub przedmioty codziennego użytku dla siebie samych. Niektóre z przywołanych przeze mnie przykładów, umożliwiają również bezpłatne założenie własnego sklepu z ręcznie robionymi produktami.

www.ezebee.com

ezebee

ezebee.com to nie tylko ogromny sklep internetowy, w którym znajdziecie bogatą ofertę rękodzielniczych wyrobów. Platforma ta umożliwia nam również otwarcie nieskończenie wielu sklepów internetowych, w których możemy sprzedawać własne produkty i usługi całkowicie za darmo. Za pośrednictwem ezebee.com możemy także wziąć udział w organizowanych wydarzeniach oraz budować sieć kontaktów biznesowych. www.ezebee.com oferuje rękodzieło różnego typu. Dzięki szerokiej gamie, dobrych jakościowo i wizualnie produktów, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Platforma skupia użytkowników ze 140 krajów, którzy w momencie założenia przez nas sklepu, stają się naszymi potencjalnymi klientami.

www.dawanda.com

dawanda

DaWanda to jeden z największych sklepów internetowych, w których można kupić ręcznie wykonywane przedmioty. Tak naprawdę to platforma online, gdzie sami możemy sprzedać nietypowe prezenty oraz unikalne wyroby. Osobiście, najbardziej podobają mi się, znalezione na ich stronie, kubki, na których widnieją zabawne i oryginalne rysunki i napisy. Ale to tylko jeden z wielu rodzaju produktów, które oferuje nam DaWanda. Znajdziemy tam bardzo dużo przeróżnych pomysłów na prezent oraz przedmiotów codziennego użytku. Dodatkowo, mamy możliwość kupna półproduktów do DIY, zobaczenia tutoriali DIY i wzięcia udziału w szkoleniach „zrób to sam”.

www.mili-art-shop.pl

mili art shop

Mili Art Shop oferuje ręcznie malowane kubki, plakaty i kartki pocztowe. Produkty są oryginalne, designerskie i stylowe. Plakaty zawierające zabawne teksty, a także niepowtarzalne grafiki, odnajdą się w każdym wnętrzu. W sklepie tym znajdziemy również kartki okolicznościowe. Wszystko utrzymane jest w minimalistycznym stylu, takim jaki lubię najbardziej.

www.mypoland.com.pl

mypoland

MyPoland to sklep z oryginalnym rękodziełem z Polski. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, że na wielu produktach znajdują się folklorowe motywy, hafty i wzory kojarzące się z naszą tradycją. Na stronie www.mypoland.com.pl możemy kupić niepowtarzalne pamiątki, wykonane przez artystów ludowych i najlepszych twórców. Warto zapoznać się z ich oryginalną ofertą.

A Wy macie jakieś swoje ulubione miejsca w sieci, związane z rękodziełem? Może sami prowadzicie taki sklep? Koniecznie podzielcie się linkami w komentarzach 🙂

16 thoughts on “Czy warto kupować rękodzieło? Sklepy z ładnymi rzeczami

  1. Bardzo podoba mi się strona DaWandy 🙂 Rękodzieło musi być droższe, bo po prostu jest wykonywane znacznie dłużej. A wiadomo, że im dłużej się pracuje tym więcej powinno się zarobić 🙂

  2. Ja mogę Was zaprosić do mojego serwisu sprzedażowego – http://www.atelio.pl, gdzie znajdziecie ręcznie robione dodatki do wnętrz, tworzone przez polskich artystów i rękodzielników. Strona jest młoda i nie stoi za nią sztab ludzi, tylko sama prowadzę ją z pasją, gdy akurat nie projektuję kolejnych wnętrz 🙂 Zapraszam serdecznie wielbicieli polskiego wzornictwa i sztuki 🙂

  3. Gdybym tylko miała pieniądze, wykupiłabym całe etsy. Uwielbiam rękodzieło, bo przedmioty tworzone własnoręcznie mają w sobie duszę. Tak jak sztuka 🙂

    1. Tak, takie przedmioty mają podwójną duszę 😉 Kojarzą nam się z miejscami, które odwiedziliśmy i przygodami, jakie przeżyliśmy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *