STACJA METAMORFOZA – sypialnia i gabinet w jednym #2

To już druga metamorfoza pomieszczenia, które przysłała do mnie jedna z moich Czytelniczek. Postawiła przede mną wyzwanie zaaranżowania pokoju, który jest jednocześnie sypialnią, miejscem do odpoczynku i pracy.

STACJA METAMORFOZA to dział, w którym zajmuję się aranżacją przysłanych przez Was pokoi. Nie jest to jednak kompletny projekt taki, jaki dostalibyście od projektanta wnętrz. Nie mniej jednak jestem pewna, że to, co ode mnie otrzymacie pomoże Wam zaaranżować mieszkanie i pozwoli rozwiązać większość problemów związanych z rozmieszczeniem mebli, kolorystyką czy doborem dodatków. Będzie to jedynie zamysł, który na pewno zainspiruje Was i popchnie w kierunku, który powinniście obrać aranżując swoją przestrzeń. Po więcej informacji odsyłam Was tutaj: STACJA METAMORFOZA ? WASZE MIESZKANIA ? wprowadzenie. Kliknijcie w link jeśli chcecie dowiedzieć się jak zgłosić swoje pomieszczenie do metamorfozy.

Istnieje również możliwość otrzymania kompletnego projektu (ale już na innych zasadach). Chętnych proszę o wysłanie maila na adres: archistacjapl@gmail.com

 

WSKAZÓWKI MIESZKANKI POKOJU

  • chciałaby zachować łóżko, które jest bardzo wygodne
  • preferowany styl to minimalizm – jak najwięcej wolnej przestrzeni
  • od zawsze marzy o toaletce
  • co do koloru to jest otwarta na propozycje

ZDJĘCIA STANU ISTNIEJĄCEGO I MOJE SPOSTRZEŻENIA

Pokój jest ustawny, ma dobre proporcje. Drzwi i okna są logicznie rozmieszczone, pozwalają na zagospodarowanie dużej ilości ścian.

1

Cały pokój jest dość spójny kolorystycznie, niestety meble nie za bardzo do siebie pasują. Czytelniczka marzy o minimalistycznym i nowoczesnym wnętrzu, dlatego zaproponuję jej meble w całkowicie innym kolorze i odmiennej stylistyce.

2

Biurko stoi w najlepszym możliwym miejscu – bokiem do okna i w malutkiej wnęce. To bardzo ważne, bo światło słoneczne nie pada bezpośrednio na ekran komputera ani nie razi w oczy.

3

Na szafę znajdzie się miejsce w innej części pokoju, ponieważ nie potrzebuje ona aż takiej ilości dziennego światła i nie musi stać pod oknem.

4

INSPIRACJE

Kolejnym krokiem jaki wykonałam było poszukiwanie inspiracji, zgodnych z moją pierwotną wizją. Postanowiłam, że pokój mojej Czytelniczki będzie czarno – biały z wyraźnym akcentem kolorystycznym.

home-u plŹródło zdjęcia: www.home-u.pl

Turkusowe dodatki i geometryczne wzory idealnie do siebie pasują. Kolor turkusowy, pomimo tego, że wykorzystany tylko w dodatkach, wyraźnie dominuje w pomieszczeniu.

syllunia plŹródło zdjęcia: www.syllunia.pl

Całość chciałam zaaranżować tak, że gdy Czytelniczce znudzi się to zestawienie barwne będzie mogła zmienić kolorystykę dodatków (bez większych wydatków) i pomieszczenie nabierze całkiem innego charakteru.

ceglane plŹródło zdjęcia: www.ceglane.pl

Dodatkowo na jednej ze ścian położę cegłę w białym kolorze, która wygląda naprawdę dobrze i pasuje do całości koncepcji.

designbycolors plŹródło zdjęcia: www.designbycolors.pl

METAMORFOZA

Biurko stoi w tym samym miejscu, co przed metamorfozą. To dla niego idealne miejsce. Obok niego mieści się regał głębokości wnęki. Zaraz przy drzwiach widać zabudowaną, pojemną szafę, która w tym miejscu najmniej przytłacza. Łóżko stanęło przy oknie. Zaraz obok widzimy stoliczek. W zestawieniu, które zaproponowałam poniżej, możemy kupić komplet dwóch takich krzesełko-stoliczków, które bez problemu pomieszczą podręczne akcesoria, ale posłużą także, gdy do Czytelniczki wpadnie ktoś na kawę.

wiz4

Pokój utrzymany jest w czarno-białej kolorystyce z elementami drewna i turkusu. Łóżko zyskało zagłówek, który można zrobić samodzielnie lub zamówić u tapicera. Umożliwia on oparcie się podczas czytania bądź przeglądania czasopism. Obok miejsca do spania stanął stoliczek, który pełni również funkcję szafki nocnej. W oknach wiszą rolety rzymskie, a drzwi balkonowe osłania zasłona w intensywnym turkusowym kolorze.

wiz1

Na jednej ze ścian mieści się biurko, które jest zarazem toaletką. Nad nim wisi półeczka z antyramami. Fragment ściany pomalowany jest farbą magnetyczną, która umożliwia zaaranżowanie tam kącika inspiracji. Obok znajduje się regał o głębokości wnęki, który można przeznaczyć na przechowywanie kosmetyków, książek czy drobnych akcesoriów.

wiz2

Jedna ze ścian pokryta jest białą cegłą, która idealnie wpasowuje się w klimat wnętrza. Wiszą na niej drewniane półeczki, na których można ustawić dekoracyjne elementy tj. świeczki, kwiatki czy ramki.

wiz3

W aranżacji tego wnętrza będą pomocne również artykuły:

PARA IDEALNA – czarny i biały + GRAFIKI DO DRUKU

PARA IDEALNA – turkusowy i szary + GRAFIKI DO DRUKU

ELEMENTY PASUJĄCE DO WNĘTRZA

dodatki

1-poduszka w czarne zygzaki, 2-poduszka w turkusowe zygzaki, 3-podłużna poduszka w geometryczny wzór, 4-lampa wisząca, 5-świeca szklana, 6-cotton balls, 7-dywan, 8-krzesło, 9-lampa stojąca, 10-grafiki, 11-biurko, 12-zestaw świec, 13-stoliczki

Jak podoba Wam się nowy pokój mojej Czytelniczki? Lubicie takie połączenie kolorystyczne?

8 thoughts on “STACJA METAMORFOZA – sypialnia i gabinet w jednym #2

  1. o wow! piękna metamorfoza 🙂 jestem ciekawa jak będzie to wyglądała na żywo. Czarno biała baza z odrobiną koloru zawsze się sprawdza!

  2. Mnie się bardzo podoba, zmiana rzeczywiście wielka i to na plus. Strasznie fajnie że dodałaś ten turkusowy kolor dzięki temu nie jest nudno a całość prezentuje się super 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *