STACJA METAMORFOZA – sypialnia i gabinet w jednym #2

To już druga metamorfoza pomieszczenia, które przysłała do mnie jedna z moich Czytelniczek. Postawiła przede mną wyzwanie zaaranżowania pokoju, który jest jednocześnie sypialnią, miejscem do odpoczynku i pracy.

WSKAZÓWKI MIESZKANKI POKOJU

  • chciałaby zachować łóżko, które jest bardzo wygodne
  • preferowany styl to minimalizm – jak najwięcej wolnej przestrzeni
  • od zawsze marzy o toaletce
  • co do koloru to jest otwarta na propozycje

ZDJĘCIA STANU ISTNIEJĄCEGO I MOJE SPOSTRZEŻENIA

Pokój jest ustawny, ma dobre proporcje. Drzwi i okna są logicznie rozmieszczone, pozwalają na zagospodarowanie dużej ilości ścian.

1

Cały pokój jest dość spójny kolorystycznie, niestety meble nie za bardzo do siebie pasują. Czytelniczka marzy o minimalistycznym i nowoczesnym wnętrzu, dlatego zaproponuję jej meble w całkowicie innym kolorze i odmiennej stylistyce.

2

Biurko stoi w najlepszym możliwym miejscu – bokiem do okna i w malutkiej wnęce. To bardzo ważne, bo światło słoneczne nie pada bezpośrednio na ekran komputera ani nie razi w oczy.

3

Na szafę znajdzie się miejsce w innej części pokoju, ponieważ nie potrzebuje ona aż takiej ilości dziennego światła i nie musi stać pod oknem.

4

INSPIRACJE

Kolejnym krokiem jaki wykonałam było poszukiwanie inspiracji, zgodnych z moją pierwotną wizją. Postanowiłam, że pokój mojej Czytelniczki będzie czarno – biały z wyraźnym akcentem kolorystycznym.

home-u plŹródło zdjęcia: www.home-u.pl

Turkusowe dodatki i geometryczne wzory idealnie do siebie pasują. Kolor turkusowy, pomimo tego, że wykorzystany tylko w dodatkach, wyraźnie dominuje w pomieszczeniu.

syllunia plŹródło zdjęcia: www.syllunia.pl

Całość chciałam zaaranżować tak, że gdy Czytelniczce znudzi się to zestawienie barwne będzie mogła zmienić kolorystykę dodatków (bez większych wydatków) i pomieszczenie nabierze całkiem innego charakteru.

ceglane plŹródło zdjęcia: www.ceglane.pl

Dodatkowo na jednej ze ścian położę cegłę w białym kolorze, która wygląda naprawdę dobrze i pasuje do całości koncepcji.

designbycolors plŹródło zdjęcia: www.designbycolors.pl

METAMORFOZA

Biurko stoi w tym samym miejscu, co przed metamorfozą. To dla niego idealne miejsce. Obok niego mieści się regał głębokości wnęki. Zaraz przy drzwiach widać zabudowaną, pojemną szafę, która w tym miejscu najmniej przytłacza. Łóżko stanęło przy oknie. Zaraz obok widzimy stoliczek. W zestawieniu, które zaproponowałam poniżej, możemy kupić komplet dwóch takich krzesełko-stoliczków, które bez problemu pomieszczą podręczne akcesoria, ale posłużą także, gdy do Czytelniczki wpadnie ktoś na kawę.

wiz4

Pokój utrzymany jest w czarno-białej kolorystyce z elementami drewna i turkusu. Łóżko zyskało zagłówek, który można zrobić samodzielnie lub zamówić u tapicera. Umożliwia on oparcie się podczas czytania bądź przeglądania czasopism. Obok miejsca do spania stanął stoliczek, który pełni również funkcję szafki nocnej. W oknach wiszą rolety rzymskie, a drzwi balkonowe osłania zasłona w intensywnym turkusowym kolorze.

wiz1

Na jednej ze ścian mieści się biurko, które jest zarazem toaletką. Nad nim wisi półeczka z antyramami. Fragment ściany pomalowany jest farbą magnetyczną, która umożliwia zaaranżowanie tam kącika inspiracji. Obok znajduje się regał o głębokości wnęki, który można przeznaczyć na przechowywanie kosmetyków, książek czy drobnych akcesoriów.

wiz2

Jedna ze ścian pokryta jest białą cegłą, która idealnie wpasowuje się w klimat wnętrza. Wiszą na niej drewniane półeczki, na których można ustawić dekoracyjne elementy tj. świeczki, kwiatki czy ramki.

wiz3

W aranżacji tego wnętrza będą pomocne również artykuły:

PARA IDEALNA – czarny i biały + GRAFIKI DO DRUKU

PARA IDEALNA – turkusowy i szary + GRAFIKI DO DRUKU

ELEMENTY PASUJĄCE DO WNĘTRZA

dodatki

1-poduszka w czarne zygzaki, 2-poduszka w turkusowe zygzaki, 3-podłużna poduszka w geometryczny wzór, 4-lampa wisząca, 5-świeca szklana, 6-cotton balls, 7-dywan, 8-krzesło, 9-lampa stojąca, 10-grafiki, 11-biurko, 12-zestaw świec, 13-stoliczki

Jak podoba Wam się nowy pokój mojej Czytelniczki? Lubicie takie połączenie kolorystyczne?

8 thoughts on “STACJA METAMORFOZA – sypialnia i gabinet w jednym #2

  1. o wow! piękna metamorfoza 🙂 jestem ciekawa jak będzie to wyglądała na żywo. Czarno biała baza z odrobiną koloru zawsze się sprawdza!

  2. Mnie się bardzo podoba, zmiana rzeczywiście wielka i to na plus. Strasznie fajnie że dodałaś ten turkusowy kolor dzięki temu nie jest nudno a całość prezentuje się super 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *