AKCJA ORGANIZACJA – moja wymarzona pracownia

Wymarzona pracownia – to coś, co bardzo chciałabym mieć. Moje zbiory do tworzenia hand made są naprawdę spore. Uwielbiam wszelkiego rodzaju koraliki, wstążki, tasiemki i inne tego typu akcesoria. Każda kolejna kupiona rzecz bardzo mnie cieszy. Niestety, duża ich ilość powoduje tworzenie się bałaganu. Nie mam problemu z zachowaniem porządku w sypialni, łazience czy kuchni. Niestety, w moich zbiorach, często tworzy się nieporządek lub jak kto woli – artystyczny nieład. Odkąd mieszkam w nowym miejscu, pracuję nad tym, by zorganizować się w domu. Pod lupę biorę każdą część mieszkania. Właśnie teraz przyszedł czas na moją mini pracownię.

Przeczesałam internet w poszukiwaniu inspiracji, które mogłabym wykorzystać u siebie. Chciałabym dziś podzielić się z Wami najlepszymi pomysłami, jakie udało mi się znaleźć. Do przygotowania tego artykułu skłoniła mnie myśl, że może nie jestem w tym wszystkim osamotniona i Wy również potrzebujecie inspiracji na zorganizowanie przestrzeni swojej pracowni. Jeśli podobnie jak ja, macie mnóstwo kolorowych ozdób, koralików, kredek, tasiemek i pisaków, zapraszam Was do lektury.

Chciałabym sprawić, by każda rzecz miała swoje miejsce, bym bez problemu mogła znaleźć to, co aktualnie jest mi potrzebne.

wymarzona pracowniaŹródło zdjęcia: www.antywytwórnia.pl

Na wielu zdjęciach, które możemy znaleźć w internecie, widoczne są duże pomieszczenia, zaaranżowane na miejsce kreatywnej pracy. Jak na razie, musi mi wystarczyć biurko i szafka, w której trzymam moje skarby. Liczę na to, że na tak małej przestrzeni uda mi się stworzyć coś równie inspirującego i uporządkowanego. Mam nadzieję, że z czasem zyskam trochę większą przestrzeń, którą będę mogła zaaranżować na swój gabinet z funkcją pracowni.

Po pierwsze – ogólna organizacja i wygląd

Moja wymarzona pracownia musi być…po prostu ładna. Oczywiście słowo „ładna” nie jest przeze mnie dokładnie sprecyzowane. Podobają mi się skrajności. Lubię kolorowe przestrzenie, które wzmagają kreatywną pracę. Z drugiej strony marzę o minimalistycznym wnętrzu, które jednocześnie byłoby stylowe i motywujące. I jak tu to wszystko pogodzić?

Kolorowa pracownia z moich snów:

wymarzona pracowniaŹródła zdjęć: 1,2-www.namaszynie.blogspot.com

Przepiękna czarno-biała przestrzeń:

wymarzona pracowniaŹródła zdjęć: 1-www.stylowi.pl, 2-www.zszywka.pl

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie w salonie lub sypialni dużej szafy lub wnęki, która zawiera mini pracownię. Na drzwiach można umocować dużą ilość skarbów. Po środku znalazłyby się półki, biurko oraz krzesło.

wymarzona pracowniaŹródło zdjęcia: www.zszywka.pl

Po drugie – przybory piśmiennicze

Mam ich naprawdę sporo. Moja wymarzona pracownia musi je wszystkie pomieścić. Aktualnie, zajmują one kilka dużych pojemników, które stoją na biurku. Pozostałą część trzymam w piórnikach. Wolałabym, by wszystko znajdowało się w jednym miejscu. Szukając inspiracji znalazłam ciekawe rozwiązanie, bazujące na recyclingu. Do przechowywania przyborów piśmienniczych możemy wykorzystać wiszące lub stojące puszki. Jest jednak jeden warunek – pojemników musi być na tyle dużo, by można było każdy z nich, przeznaczyć na jeden rodzaj akcesoriów. Powinny być one również odpowiednio zabezpieczone, by przypadkowo się nie skaleczyć.

wymarzona pracowniaŹródła zdjęć: 1,2-www.stylowi.pl

Oprócz tego, zachwyciły mnie pomysły na przechowywanie kredek 🙂

wymarzona pracowniaŹródła zdjęć: 1-www.pinger.pl, 2-www.zszywka.pl

Po trzecie – tasiemki, wstążki i sznurki

Kupując kilkanaście metrów wstążki najczęściej otrzymujemy ją zawiniętą na plastikowy bądź styropianowy krążek. Nie plącze się i bardzo dobrze do niego przylega…do pierwszego użycia. Gdy odkleimy taśmę klejącą, która zabezpiecza tasiemkę przed rozwinięciem, czar pryska. Szukając najlepszego rozwiązania, które można byłoby zastosować w idealnej pracowni, znalazłam dobry sposób na przechowywanie wstążek. Z pewnością wykorzystam go u siebie.

wymarzona pracowniaŹródła zdjęć: 1-www.stylowi.pl, 2-www.zszywka.pl

Po czwarte – kolorowy papier, bloki, luźne kartki

Płaskie rzeczy tj.kartki najlepiej trzymać w teczkach. Jeśli mamy ich naprawdę sporo to dobrym pomysłem jest przeznaczenie np. żółtej teczki na przechowywanie kartek w tym kolorze. Dobrze sprawdzą się również segregatory, do których możemy wpiąć koszulki zawierające kolorowy papier.

wymarzona pracowniaŹródła zdjęć: 1-jedz-czytaj-kochaj.blblogspot.com, 2-www.pinger.pl

Po piąte – koraliki, guziki, spinacze i inne małe gadżety

Istnieją różne sposoby na przechowywanie niewielkich akcesoriów. Możemy trzymać je w słoikach, organizerach na sztućce, kieszonkach lub w samodzielnie wykonanych pojemnikach np. z rolki po papierze toaletowym. Kreatywnych pomysłów jest mnóstwo. Zresztą…zobaczcie sami!

wymarzona pracowniaŹródła zdjęć: www.zszywka.pl

Zainspirowani? To teraz do dzieła! Chciałabym choć kilka z powyższych pomysłów wprowadzić w życie i tym samym uporządkować moją mini pracownię. Przy odrobinie konsekwencji i wyrobienia nawyku „odkładania na miejsce”, zawsze będę wiedzieć, gdzie co mam. Biorąc się za jakąś ręczną robótkę często denerwuję się, że nie potrafię znaleźć tego, co jest mi aktualnie potrzebne. Poprzez to, bardzo często rezygnuję ze swoich pierwotnych zamiarów. Utrzymywanie porządku w miejscu pracy jest bardzo, bardzo ważne. Zapobiega zabiciu kreatywności i sprzyja rozwijaniu umiejętności w zakresie DIY i skutecznej organizacji. Jaka jest Wasza wymarzona pracownia?

 

18 thoughts on “AKCJA ORGANIZACJA – moja wymarzona pracownia

  1. Ja również marzę o własnej pracowni, najlepiej z wyjściem na taras 😛 Bardzo lubię rysować i malować, więc duża przestrzeń jest u mnie pożądana.

 1. Piękne pracownie. Dla mnie ważne by było, żeby przestrzeń można zakryć – tak jak zamknąć szafę. Organizery na wstążki i kartki – świetne 🙂

 2. Również marzę o własnej pracowni: minimalistycznej, ze starym Łucznikiem i miejscem na materiały. Dlatego najbardziej przemawia do mnie czarno-biała inspiracja 🙂

 3. Świetny pomysł z szafą – pracownią. Najlepsze w nim jest to, że wszystkie drobiazgi nie będą się kurzyć. Na razie z powodu małej przestrzeni do wykorzystania w pokoju – wystarcza mi biurko i szuflada, w której kryją się poukładane drobiazgi 🙂 pozdrawiam i powodzenia w stworzeniu uporządkowanej i miłej dla oka przestrzeni 🙂

  1. Dziękuję bardzo! Mam nadzieję, że uda mi się to wszystko ogarnąć, bo coraz bardziej doskwiera mi brak organizacji tej części mieszkania.

  1. Myślę sobie, że najważniejsze jest, by każdej rzeczy wyznaczyć swoje miejsce. Wtedy łatwiej jest wyrobić w sobie nawyk odkładania akcesoriów 😉

 4. Napiszę Tobie tak: spadłaś mi z nieba. Mam mieszkanie od 5 lat. Takie dwupoziomowe z poddaszem. Poddasze było puste i powstały tam 3 mini sypialnie, łazienka i przestrzeń przy schodach, którą roboczo nazwałam moją pracownią. Tak jak Ty posiadam mnóstwo wszystkiego i każdy kolejny wpis o poszczególnych szpargałach coraz bardziej brzmiał jak moje myśli. Pomysły są fantastyczne i dziękuję za nie. Właśnie teraz kombinuję reorganizację mojej „pracowni”. Bardzo chciałabym zobaczyć Twoją już po wprowadzeniu tych wielu zmian. Pochwalisz się?

 5. Fantastyczne te inspiracje.
  Ja na szczęście swoją pracownię już mam, ale jej urządzanie to niekończąca się opowieść. I rozumiem doskonale Twoje rozdarcie. Uwielbiam oglądać te bialutkie, stonowane, idealne wnętrza ale z drugiej strony kocham kolory i właściwie lubię jak nic do siebie nie pasuje 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *