DIY WE WNĘTRZU – lampion z liny marynarskiej

15 Mar

Uwielbiam jutę! Sznurek z tego materiału został przeze mnie wiele razy wykorzystany w różnego rodzaju DIY. Przy okazji tworzenia artykułu o stylu marynistycznym (polecam zajrzeć: STYLOWE WNĘTRZA ? styl marynistyczny) zachwyciła mnie powiększona jego wersja. Lina marynarska jest bardzo efektowna, pomimo swej surowości. Sprawdzi się nie tylko we wnętrzach utrzymanych w stylu marynarskim. Nada mieszkaniu nadmorskiego klimatu i przywoła wspomnienia z wakacji.

Przygotowałam dla Was kilka inspiracji, prezentujących wykorzystanie liny jutowej w mieszkaniu. Ten wpis zawiera także część praktyczną, w której pokażę jak wykonać lampion oraz podkładki. Lina marynarska gra  w nich główną rolę.

Lustro, które ozdabia lina marynarska idealnie sprawdzi się w łazience w stylu marynistycznym. To z poniższego zdjęcia można kupić TUTAJ

lina marynarskaŹródło zdjęcia: www.nautix.pl

Wazon, który widzicie poniżej, łatwo jest zrobić samemu. Tutorial znajdziecie na stronie Simplicite: wazon z liny marynarskiej

lina marynarskaŹródło zdjęcia: www.simplicite.pl

Lampy-żarówki wyglądają bardzo oryginalnie i stylowo. Śmiałkowie mogą zrobić je samodzielnie. Wygodnym, podrzucam linka do sklepu, gdzie można je kupić: lampa-żarówka

lina marynarskaŹródło zdjęcia: www.stylova.com.pl

Lampka nocna, widoczna na zdjęciu poniżej, pasować będzie do nadmorskiej sypialni. Do kupienia TUTAJ

lina marynarskaŹródło zdjęcia: www.nautix.pl

Półki, a tak naprawdę deski, połączone za pomocą liny marynarskiej urozmaicą każde wnętrze. Stylowo, pomysłowo i w dobrym guście.

lina marynarskaŹródła zdjęć: 1-www.funita.blogspot.com, 2-www.designorbreakfast.blogspot.com

Gałka bosmańska, którą można wykorzystać jako odbojnik zabezpieczający ścianę przed drzwiami. W sieci znajdziemy filmy, które pokazują jak krok po kroku stworzyć ją samodzielnie. Można kupić ją także TU

lina marynarskaŹródło zdjęcia: www.nautix.pl

Napisy z liny marynarskiej z haczykami to dobra alternatywa dla zwyczajnych wieszaków. Kupić możecie je np. TUTAJ

napis

Teraz czas na DIY! Przygotowałam dla Was dwa proste projekty, w których główną rolę odgrywa lina marynarska.

Lampion z wykorzystaniem liny marynarskiej

Lampiony i latarenki są teraz bardzo popularne. We wszystkich sklepach z dekoracjami do domu możemy spotkać takie ozdoby. Chciałabym Wam pokazać jak można samemu stworzyć lampion z liny marynarskiej.

lampion i podkładki

Co będzie nam potrzebne:

  • lina marynarska fi 6
  • lina marynarska fi 10
  • słoik po ogórkach
  • kasza manna lub piasek
  • świeca
  • muszelki i kamyczki do dekoracji
  • klej w pistolecie

potrzebujemy

Cieńszą linę owijamy wokół słoika w dolnej jego części. Przyklejamy ją klejem w pistolecie, uważając na to, by się nie poparzyć. Grubszą linę przyklejamy w miejscu pokrywki (nakrętki). Musimy jeszcze wykonać uchwyt naszego lampionu. Końce kawałka liny owijamy sznurkiem jutowym i zawiązujemy go do liny, która mieści się w górnej części słoika.

lampion

Do środka wsypujemy piasek i wkładamy świeczkę. Jeśli chcemy możemy wszystko ozdobić muszelkami.

Podkładki z liny marynarskiej

Do ich wykonania potrzebujemy jedynie liny jutowej (ja użyłam takiej o fi=10) oraz kleju w pistolecie. Zawijamy linę, zaczynając od środka. Co jakiś czas przyklejamy ją, by podkładka nam się nie rozpadła. Koniec sznura mocno przytwierdzamy klejem do zwiniętej jego części. Bardzo proste w wykonaniu, a jakie efektywne!

podkładki

Jak podobają Wam się dekoracje z liny marynarskiej? Może macie jeszcze jakieś przykłady wykorzystania jej we wnętrzu?

9 thoughts on “DIY WE WNĘTRZU – lampion z liny marynarskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *