STACJA METAMORFOZA – salon #3

Przyszedł czas na kolejną metamorfozę. Tym razem zajęłam się dość nietypowym salonem z dwoma oknami i dwoma parami drzwi.

WSKAZÓWKI MIESZKAŃCÓW:

  • telewizor trzeba przestawić, bo w tym położeniu odbija się od niego światło słoneczne
  • wszystkie meble są do wymiany
  • preferowany styl to nowoczesny z domieszką retro
  • kolorystyka: szary, czarny, biały z akcentem kolorystycznym
  • na podłodze panele w kolorze ciemnego dębu

ZDJĘCIA STANU ISTNIEJĄCEGO I MOJE SPOSTRZEŻENIA

Pokój jest mało ustawny, ponieważ na dwóch dłuższych ścianach są podwójne drzwi i okna. Dodatkowo, na jednej z krótszych, zabudowany jest kominek. Duża powierzchnia ścian jest „wyłączona z użytku”.

metamorfoza salonu

Pokój posiada dwa duże okna, dlatego jest dość jasny. Firanki zamienię na zasłony do samej ziemi – będą wyglądać bardziej elegancko i nowocześnie.

metamorfoza salonu

Idealnie byłoby, gdyby przenieść telewizor na inną ścianę (prostopadle do okna), by nie odbijały się w nim promienie słoneczne. Czy będzie to możliwe?

metamorfoza salonu

INSPIRACJE

Po zapoznaniu się ze zdjęciami stanu istniejącego i wytycznymi, które otrzymałam od mieszkańców, przyszedł czas na zainspirowanie się. W tym wypadku moja wizja pomieszczenia całkowicie pokrywa się z gustem Czytelników. Jednogłośnie uznaliśmy, że będzie nowocześnie, stylowo i…słonecznie!

urzadzamy plŹródło zdjęcia: www.urzadzamy.pl

Salon, dzięki swojej nowej kolorystyce, nabierze nowoczesnego charakteru. Skala szarości jest najlepszą bazą dla intensywnych, żółtych dodatków.

domzpomyslem plŹródło zdjęcia: www.domzpomyslem.pl

Geometryczne wzory idealnie pasują do wybranej kolorystyki. Poduszki, dywany, plakaty, to wszystko ubrane zostanie w ulubione przeze mnie motywy.

whiteinteriordesign blogspot comŹródło zdjęcia: www.whiteinteriordesign.blogspot.com

Ciemna podłoga sprawi, że salon nabierze elegancji i szyku. Reszta będzie utrzymana w jasnych odcieniach, by nie zrobiło się „zbyt przytłaczająco”.

deccoria plŹródło zdjęcia: www.deccoria.pl

METAMORFOZA

Główną wytyczną było przestawienie telewizora w inne miejsce, by promienie słoneczne mniej odbijały się od ekranu. Jedynym możliwym wyjściem stało się umieszczenie go prostopadle do kanapy.

3

W centrum pokoju stanęła stylowa szara sofa i pufa, z tego samego materiału, musztardowy fotel i oryginalny stolik. Dywan w czarno-białe wzory, nadaje wnętrzu charakteru i jest dopełnieniem całości. Ściana nad kominkiem wyłożona jest popielatą cegłą. Sam kominek powinien zostać udekorowany dodatkami w stylu nowoczesnym, w tej samej kolorystyce co cały salon.

1

Ściana, na której zawisnął telewizor pokryta jest cegiełką w kolorze popielatym. Oprócz tego, na jej fragmencie zastosowałam drewnianą okładzinę, która „przesunie” telewizor bardziej na środek. Kolumny zostały zamienione na soundbar, który idealnie pasuje do nowoczesnego salonu. Zasłony do samej ziemi bardzo dobrze komponują się z całością i nie tworzą jednej linii z kaloryferem (tak jak było przed metamorfozą). Dzięki temu ściana z oknami nie jest niepotrzebnie wydłużona.

22

W aranżacji tego wnętrza będą również pomocne artykuły:

PARA IDEALNA ? żółty i szary + GRAFIKI DO DRUKU

PARA IDEALNA ? czarny i biały + GRAFIKI DO DRUKU

ELEMENTY PASUJĄCE DO WNĘTRZA

Dodatki, którymi właściciele udekorują salon powinny być utrzymane szaro-czarno-żółtej kolorystyce. Poniżej przygotowałam propozycję elementów, które pasują do salonu.

dodatkiWszystkie grafiki pochodzą ze stron producentów

1-poduszka w czarno-białe zygzaki | 2-żółta poduszka | 3-poduszka w żółto-białe zygzaki | 4-lampa | 5-plakat ananas | 6-dywan w czarno-białe trójkąty | 7-fotel żółta kukurydza | 8-lampion | 9-zegar | 10-plakaty do druku – żółty, czarny, hakuna matata | 11-stoliki kawowe | 12-świeczki

Jak podoba Wam się nowy salon? Lubicie połączenie skali szarości z kolorem żółtym?

6 thoughts on “STACJA METAMORFOZA – salon #3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *