ZRÓB SOBIE KARTKĘ – pudełko na urodziny

Mam dzisiaj dla Was tutorial, w którym dowiecie się jak samodzielnie stworzyć pudełko na urodziny. Tym razem będzie to oryginalny prezent, który może być dodatkiem lub samodzielnym podarkiem.

Dotychczas ukazały się:

ZRÓB SOBIE KARTKĘ – pudełko na chrzciny

ZRÓB SOBIE KARTKĘ – świąteczne pudełko

ZRÓB SOBIE KARTKĘ – świąteczne pudełko na biżuterię

ZRÓB SOBIE KARTKĘ – pudełko dla Babci i Dziadka

ZRÓB SOBIE KARTKĘ – pudełko na komunię

Pokażę Wam jak w prosty sposób wykonać oryginalny prezent na urodziny. Zajmie to tylko chwilę, a zaskoczenie osoby obdarowywanej gwarantowane! Do środka pudelka można włożyć cukierki, biżuterię lub inne drobnostki.

Do wykonania pudełka będziemy potrzebować:

 • ozdobny twardy papier
 • jasnobrązowy papier
 • mała serwetka papierowa
 • falista tekturka
 • sznurek jutowy
 • washi tape w kolorze złotym
 • scrapki
 • malutkie klamerki
 • inne dekoracje według uznania
 • nożyczki, klej, dwustronna taśma klejąca, złoty żelopis
pudełko na urodziny

Bazę pudełka wykonujemy tak, jak w pudełku na chrzciny <KLIK>. W podlinkowanym wpisie znajdziecie także SZABLONY DO DRUKU. Następnie dzielimy serwetkę na cztery części różnej wielkości. Z falistej tekturki wycinamy liczbę, która związana jest z wiekiem solenizanta (mogą pojawić się w tym miejscu również życzenia, a także motyw związany z obdarowywaną przez nas osobą). Na małych karteczkach zapisujemy cztery najważniejsze rzeczy, których chcemy życzyć solenizantowi.

pudełko na urodziny

Na „skrzydła” bazy pudełka naklejamy kwadratowe karteczki o wymiarach ok 8x8cm. Na to nakładamy fragmenty serwetki, klamerki i inne ozdoby.

3

Pudełeczko możecie oczywiście udekorować wedle własnego pomysłu (do czego gorąco zachęcam) 🙂

pudełko na urodziny

Gotowy szablon składamy, by otrzymać formę sześcianu (tak jak na zdjęciu poniżej). Przewiązujemy je sznurkiem jutowym oraz ozdabiamy papierową serwetką i dekoracyjnym napisem, zawierającym np. imię solenizanta, krótkie życzenia czy datę jego urodzin.

pudełko na urodziny

Jak podoba Wam się mój pomysł na prezent? Może sami spróbujecie wykonać takie pudełko na urodziny? Może macie pomysł na jakiś inny papierowy podarek?

14 thoughts on “ZRÓB SOBIE KARTKĘ – pudełko na urodziny

  1. Powodzenie i koniecznie pochwal się efektem! 🙂 Pudełko jest bardzo proste w wykonaniu, tym bardziej jeśli korzysta się z udostępnionych przeze mnie szablonów. Wystarczy je wydrukować, wyciąć i ozdobić wedle własnego pomysłu 🙂

  1. Dziękuję! Pudełeczko można ozdobić na mnóstwo sposobów, wedle własnych upodobań. Możemy wziąć też pod uwagę rzeczy lub kolory, które lubi solenizant 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *