AKCJA ORGANIZACJA – organizer na przybory DIY

Bardzo lubię organizować przestrzeń wokół siebie i coraz lepiej mi to wychodzi. Uwielbiam proste pomysły, które nie kosztują fortuny, a są efektowne i spełniają swoje zadanie. Wspominałam Wam w artykule AKCJA ORGANIZACJA – moja wymarzona pracownia, że mam zamiar uporządkować moje kreatywne zbiory. Trochę się ich nazbierało, a jak wiadomo – im więcej rzeczy, tym większy bałagan się tworzy.

organizer na przybory

Chciałabym Wam pokazać jak krok po kroku stworzyć organizer na przybory. Prosty do zrobienia, ładny i na dodatek częściowo z recyclingu. Do jego wykonania będziemy potrzebować dużego kartonika i kilka mniejszych np. po produktach spożywczych. Ważne, by małe pudełka wypełniły większe pudło.

organizer na przybory

No i oczywiście okleiny – ostatnio moje ulubione „narzędzie” do DIY. Potrafią odmienić każdą powierzchnię, a ich cena jest naprawdę niska (ok 1-2zł / arkusz 45x25cm, do kupienia na allegro). Kolorystyka zależy od nas. Możemy zdecydować się na kolorowe powierzchnie lub monochromatyczne. Ja postawiłam na klasykę. Na całość zużyłam cztery arkusze 45×25 cm. Mój organizer ma wymiary 31x22cm.

organizer na przybory

Organizer na przybory stworzymy w kilku, bardzo prostych krokach. Najpierw powinniśmy dociąć każdy z mniejszych kartoników, tak by ich wysokość była taka sama jak większego pudełka.

organizer na przybory

Większość z nich da się rozkleić i położyć na płasko. W bardzo prosty sposób można je wtedy dociąć.

organizer na przybory

Po dłuższej chwili, wszystkie kartoniki są gotowe. Teraz pora na nałożenie okleiny.

organizer na przybory

Wycinamy dość długi pasek okleiny o szerokości takiej jak szerokość pudełka. Najlepiej przykleić najpierw środkową część.

organizer na przybory

A dopiero później boczne ścianki.

organizer na przybory

Musimy pokryć jeszcze dłuższe boki opakowania. Najpierw oklejamy wewnętrzną ściankę, a później każdy kolejny bok.

organizer na przybory

Kartonik zmienił się nie do poznania. Czy ktoś z Was przypuszczałby, że to opakowanie po produkcie spożywczym?

organizer na przybory

Kolejno oklejamy wszystkie kartoniki. Z każdym następnym nabierzemy wprawy i pójdzie nam to coraz szybciej.

organizer na przybory

Na końcu odmienić trzeba jeszcze podstawę organizera. Jeśli chcemy, by była ona jednolita, powinniśmy zaopatrzyć się w większą ilość okleiny np. w pepitkę. Ja wykorzystałam trzy różne faktury. Dwie z nich widzicie, spód jest czarny.

organizer na przybory

Organizer gotowy! Myślę, że prezentuje się całkiem nieźle. Możemy włożyć go do szafki, szuflady lub postawić na biurku. Jego wypełnienie zależy od nas.

organizer na przybory

Mój organizer na przybory pomieścił naprawdę sporo rzeczy, które w końcu znalazły swoje miejsce. Bardzo trudno uporządkować jest przedmioty o różnych kształtach. Ze spersonalizowanym organizerem nie będzie z tym problemu.

organizer na przybory

Włożyłam do niego moje ukochane washi tape, które wcześniej rozrzucone były po całym kartonie. Znalazło się również miejsce na pędzle, na które nie potrafiłam znaleźć odpowiednio długiego pudełka.

organizer na przybory

Organizer na przybory pomieścił również mój nowy nabytek – dziurkacze o dziurkach w różnych kształtach. Nabyłam je w niesamowicie niskiej cenie 6,99zł (za trzy!) w Biedronce 😉

organizer na przybory

Jak Wy organizujecie swoje skarby? Jakie są Wasze ulubione sposoby? 

32 thoughts on “AKCJA ORGANIZACJA – organizer na przybory DIY

  1. wow! jakie to cudowne 🙂 przy następnym zamówieniu oklein na pewno zamówię trochę więcej, żeby zrobić sobie taki przybornik.

  2. O bogowie, jakie to proste! A jakie ładne 😀 Ciekawe, czy uda mi się tak ładnie dopasować wielkości pudełek… o ile w ogóle jakieś puste pudełka mam 😉 Chyba czas zacząć je zbierać ;)))

    1. Mi bardzo szybko udało się dopasować do siebie pudełka. Zdziwiłam się nawet, bo chyba tylko jedno zostało mi w zapasie, więc nie miałam za bardzo z czego wybierać 😉 Powodzenia w zbieraniu!

  3. Rewelacja. Ja trzymam w jakiś szklankach które są nie potrzebne- może jakiś pomysł? 🙂

  4. Nie żebym uważała się za wyjątkową, ale nie wiedziałam, że jest więcej przedsiębiorczych Grażyn, które zbierają śmieci aka co ciekawsze pudełka, żeby stworzyć kolejny przybornik i upchnąć w szufladę 😀 serce się raduje na takie widoki! 🙂

  5. Świetny pomysł. Mam zamiar zrobić sobie taki organizer. Możesz dać link skąd zamawiałaś okleiny?

  6. Ja trzymam takie rzeczy w pojemniku na sztućcie, są tam już gotowe przedziałki, ale właśnie zamyśliłam się nad pomalowaniem go jakimś lakierem (jak było pokazane w którymś z wcześniejszych wpisów) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *