ZRÓB SOBIE KARTKĘ – pudełko na komunię

Przygotowałam dzisiaj dla Was wpis z ciekawym pomysłem na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Często zastanawiamy się, co wręczyć solenizantowi. Chcemy, by było to coś oryginalnego, coś, czego nie dostanie od nikogo innego. Wiemy już nie od dziś, że to właśnie rzeczy wykonane przez nas samych są niepowtarzalne i „łapią za serce”. Pokażę Wam jak własnoręcznie wykonać pudełko na komunię. To idealny pomysł na eleganckie wręczenie prezentu pieniężnego.

Na blogu znajdziecie kilka innych pudełek na różne okazje:

ZRÓB SOBIE KARTKĘ – pudełko na chrzciny

ZRÓB SOBIE KARTKĘ – świąteczne pudełko

ZRÓB SOBIE KARTKĘ – świąteczne pudełko na biżuterię

ZRÓB SOBIE KARTKĘ – pudełko dla Babci i Dziadka

ZRÓB SOBIE KARTKĘ – pudełko na urodziny

Do wykonania pudełka będziemy potrzebować:

  • różową i białą kartkę
  • ozdobny twardy papier
  • białą tekturkę
  • małe papierowe serwetki
  • tasiemkę
  • różową mulinę
  • małe różyczki i koraliki
  • inne dekoracje według uznania
  • nożyczki, klej, dwustronną taśmę klejącą

Jeśli solenizantem jest chłopiec, różowe dodatki zamieńmy na takie w odcieniach błękitu.

pudełko na komunię

Bazę pudełka wykonujemy tak, jak w pudełku na chrzciny <KLIK>. W podlinkowanym wpisie znajdziecie także SZABLONY, które wystarczy wydrukować i wyciąć.

Serwetkę dzielimy na cztery różne części. Z tektury, tasiemek i innych dekoracji tworzymy motywy, które kojarzą się z komunijną uroczystością. Na każdej z czterech prostokątnych tekturek piszemy życzenia.

pudełko na komunię

Wszystko przyklejamy na wcześniej przygotowane kwadratowe kartki. Na środku, na tle ażurowej serwetki, niech znajdą się wycięte wcześniej symbole. Kartoniki z życzeniami przyklejamy równo z dolną krawędzią, a rulony z boku.

pudełko na komunię

W ich miejsce możemy włożyć zwinięte pieniądze, kartki z cytatami lub życzeniami. Opaski, do których wkładamy papierowe rulony, zrobimy z kawałków białej tasiemki złączonej klejem na gorąco.

pudełko na komunię

W środkowym kwadracie piszemy życzenia. Zamiast tekstu możemy przykleić w to miejsce również pudełko z biżuterią, tak jak w pudełeczku świątecznym. W ten sposób nasz oryginalny prezent stanie się wspaniałym „opakowaniem” i kartką z życzeniami w jednym.

pudełko na komunię

Gotowy szablon składamy tak, by otrzymać formę sześcianu (tak jak na zdjęciu poniżej). Następnie przewiązujemy go wstążką i przyczepiamy etykietkę ze spersonalizowanym napisem. Tak oto prezentuje się zamknięte pudełko:

pudełko na komunię

Jak podoba Wam się moje pudełko na komunię? Może macie jeszcze jakieś inne pomysły na oryginalny prezent?

8 thoughts on “ZRÓB SOBIE KARTKĘ – pudełko na komunię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *