PARA IDEALNA – granatowy i biały + GRAFIKI DO DRUKU

13 Cze
granatowe grafikiGranatowe grafiki

Granatowy – kolor kojarzony z powagą, ładem i elegancją. Jest ciemny i intensywny, dlatego potrzebuje towarzystwa jasnych barw. Jest zdecydowanym i mocnym akcentem kolorystycznym.

Biały – barwa czysta, jasna i chłodna. Wprowadza harmonię, ład i wrażenie przestrzeni. Dzięki swojej neutralności pasuje do wszystkiego. Zbyt duża jej ilość może sprawić, że pomieszczenie stanie się sterylne. Biały utożsamiany jest z nowoczesnością.

Połączenie klasycznych i kontrastowych kolorów nie może się nie udać, dlatego granatowy i biały to para idealna!

1Źródło zdjęcia: www.architekturawnetrz.pl

Zestawienie bieli z granatem tworzy wrażenie elegancji i wytworności, ale w bardzo przyjaznej formie. Granatowy możemy wprowadzić do wnętrza malując jedną (lub kilka) ścian w tym właśnie kolorze. Meble powinny być jasne, najlepiej białe lub popielate.

2Źródło zdjęcia: www.zarzeczni.com

Granatowy ma różne odcienie – od jasnego po naprawdę intensywny i głęboki kolor. Z granatowymi ścianami i białymi meblami dobrze wygląda drewniana podłoga.

5Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Dzięki zastosowaniu granatowej barwy i odpowiednich wzorów, możemy wprowadzić do pomieszczenia marynistyczny klimat. W aranżacji takiego wnętrza pomocny będzie artykuł: STYLOWE WNĘTRZA ? styl marynistyczny.

6Źródło zdjęcia: www.dom.wp.pl

Granatowo-białe dodatki są dopełnieniem całości. Nawet bardzo jasne pomieszczenie nabierze wyrazu, gdy wprowadzimy do niego dekoracje w intensywnym, ciemnoniebieskim kolorze.

dodatkiWszystkie grafiki pochodzą ze stron producentów

1-poszewka szara, 2-poszewka biała, 3-poduszka granatowa, 4-lampa, 5-budzik, 6-dywan, 7-latarenka, 8-krzesło, 9-pufa, 10-ramka biała, 11-ramka granatowa, 12-kosz na zabawki, 13-świecznik

Granatowy w pokoju dziecięcym?

To połączenie kolorystyczne sprawdzi się doskonale w pokoju małego marynarza. Warto pokusić się o dodatki i akcenty tj. żaglówka, ster czy kotwica.

4Źródło zdjęcia: www.dreamstime.com

A może granatowa kuchnia?

Pomimo tego, że jestem tradycjonalistką, jeśli chodzi o kolory frontów w kuchni i najbardziej lubię biel i drewno, granatowa kuchnia naprawdę mi się podoba! Może to dlatego, że mam słabość do tego koloru?

3Źródło zdjęcia: www.imgarcade.com

Granat z granatem i do tego granat

Granatowa ściana, podłoga i fotele to jednak trochę za dużo. Kremowe dekoracje nie wyglądają zbyt dobrze w takim zestawieniu. Starajmy się nie przesadzać i zachować równowagę między kontrastującymi ze sobą barwami.

7Źródło zdjęcia: www.residencestyle.com

GRAFIKI DO DRUKU

Specjalnie dla Was przygotowałam DARMOWE GRAFIKI DO DRUKU w idealnie do siebie pasujących kolorach. Dzisiaj przeważają moje ulubione paski, zygzaki i groszki. Zapisane są one w formacie A4, jednak ich rozdzielczość pozwala również na większy wydruk. Wystarczy pobrać je na dysk swojego komputera, wydrukować najlepiej na papierze fotograficznym (koniecznie zaznaczając opcję ?drukowanie bez obramowania?) i oprawić w antyramę lub ramkę na zdjęcia.

granatowe grafiki

GRANATOWE PASECZKI | KROPECZKI | GROSZKI | PASKI | KWADRATY | SZEŚCIOKĄTY | BIAŁE PASECZKI | ZYGZAKI

Zachęcam do zapisania się do mojego NEWSLETTERA, by być zawsze na bieżąco (zerknijcie na prawą kolumnę, tuż pod moim zdjęciem). Oprócz tygodniowego podsumowania, w mailach będziecie otrzymywać prezenty-niespodzianki, których nie znajdziecie na blogu. 

12 thoughts on “PARA IDEALNA – granatowy i biały + GRAFIKI DO DRUKU

  1. Granat to mój ulubiony kolor – w szafie i we wnętrzu. Ostatnio przemalowaliśmy w dużym pokoju dwie ściany na granatowo, do tego mamy białe meble, szarą kanapę i trochę drewna. Jeszcze kilka żółtych dodatków na lato i czerwonych i mam przepiękny marynistyczny salon 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *