AKCJA ORGANIZACJA – organizer na biurko DIY

Przychodzę do Was z kolejnym artykułem w temacie organizacji przestrzeni. Tym razem stworzyłam organizer na biurko, który pomoże uporządkować przybory piśmiennicze. Sama posiadam ich naprawdę sporo, a jako, że lubię mieć zawsze wszystko pod ręką, potrzebowałam czegoś, co pomieści dużą ilość kredek, pisaków i zakreślaczy.

Do wykonania organizera będziemy potrzebować dużego kartonika i kilka mniejszych np. po produktach spożywczych. Ważne, by małe pudełka wypełniły większe pudło.

organizer na biurko

A także okleiny lub papier do pakowania prezentów, aby organizer wyglądał schludnie i ładnie. Ja wybrałam cztery różne okleiny. Możecie oczywiście zdecydować się na bardziej kolorowe wydanie.

organizer na biurko

Organizer na biurko stworzymy w kilku, bardzo prostych krokach. Najpierw powinniśmy dociąć każdy z mniejszych kartoników, tak by ich wysokość była taka sama jak większego pudełka.

organizer na biurko

W tym celu najlepiej rozłożyć pudełko „na płasko”, odmierzyć pożądaną wysokość, dociąć i skleić z powrotem.

organizer na biurko

Gdy już pudełko ma odpowiednie wymiary, wycinamy dwa paski okleiny o szerokości ścian bocznych pudełka.

organizer na biurko

Nakładamy jeden z nich.

organizer na biurko

A następnie przyklejamy drugi pasek i pierwsze pudełko jest gotowe.

organizer na biurko

W ten sposób postępujemy z każdym następnym kartonikiem, do czasu, aż wszystkie zyskają odświeżony wygląd. Jeśli posiadamy pudełka z jednolitym wypełnieniem, wystarczy, że pokryjemy zewnętrzne ich części.

organizer na biurko

Ostatnim krokiem jest nałożenie okleiny na bazę naszego organizera.

organizer na biurko

Tak prezentuje się efekt finalny.

organizer na biurko

Do swojego organizera włożyłam mnóstwo różnych przyborów piśmienniczych i innych przydatnych narzędzi. W ten sposób każda rzecz ma w końcu swoje miejsce.

organizer na biurko

Chwilowo, zajmuje on zaszczytne miejsce na moim biurku. Już niedługo zostanie przeniesiony do innego żółto-czarno-białego pomieszczenia, które już niedługo Wam pokażę.

organizer na biurko

Jak podoba Wam się taki organizer na biurko? Może wykorzystacie go w swoim biurze lub pokoju dziecięcym?

16 thoughts on “AKCJA ORGANIZACJA – organizer na biurko DIY

 1. Super to wyglada 🙂 najfajniesze jest to, że tych oklein jest tak wielki wybór, że każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje do swojego wnętrza!

 2. Wygląda pięknie! A przy tym świetne wykorzystanie materiałów,które każdy ma przecież w domu. 🙂 A do tego, co mnie bardzo cieszy, nie trzeba wydawać na to majątku czego nie można powiedzieć o tych, które można kupić w sklepach! 🙂

 3. Przecudnie się prezentuje ten organizer!
  Jak widać jeśli się chce da się stworzyć coś co ładnie będzie się prezentować tak na prawdę z niczego.

 4. Bardzo efektowny organizer, świetnie wygląda dobór kolorów. Niestety ja mam dwie lewe ręce i zero cierpliwości do takich zajęć, więc pozostają mi kupne 🙁

 5. Bardzo ładnie wyszło 😉
  Ja niestety nie mam miejsca na swoim biurku, ale może kiedyś skorzystam z tego sposobu.
  Pozdrawiam,
  Gabriela 🙂

 6. Jak bardzo bym chciała, żeby na moim biurku był ład i porządek oraz wszystko poukładane. A na nim komputer, książki, kubki po kawie i z kawą, a nawet klocki lego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *