STACJA METAMORFOZA – pokój chłopca #8

29 Lip
2rMarynarski pokój chłopca

Dzisiaj mam dla Was kolejną, ósmą już metamorfozę! Tym razem zajęłam się przestrzenią chłopca, który właśnie idzie do szkoły. Jego pokój jest malutki i mało ustawny. Dużym plusem jest to, że wszystkie meble są do wymiany. W projektowanym wnętrzu mają pojawić się czerwone, niebieskie i granatowe akcenty. Dla mnie sprawa jest jasna – urządzamy marynarski pokój chłopca!

STACJA METAMORFOZA to dział, w którym zajmuję się aranżacją pomieszczeń przysłanych przez moich czytelników. Nie jest to jednak kompletny projekt taki, jaki dostalibyście od projektanta wnętrz. Nie mniej jednak jestem pewna, że to, co ode mnie otrzymacie pomoże Wam zaaranżować mieszkanie i pozwoli rozwiązać większość problemów związanych z rozmieszczeniem mebli, kolorystyką czy doborem dodatków. Będzie to jedynie zamysł, który na pewno zainspiruje Was i popchnie w kierunku, który powinniście obrać aranżując swoją przestrzeń. Po więcej informacji odsyłam Was tutaj: STACJA METAMORFOZA ? WASZE MIESZKANIA ? wprowadzenie.

WSKAZÓWKI MAMY CHŁOPCA: 

  • pokój musi być dostosowany do potrzeb ucznia
  • problemem może być okno, które mieści się wysoko nad podłogą
  • w nowym pokoju musi się znaleźć łóżko, biurko, szafka na ubrania i półki na książki
  • pokój powinien być jasny z mocnymi akcentami kolorystycznymi
  • chłopiec lubi niebieski, czerwony i granatowy

ZDJĘCIA STANU ISTNIEJĄCEGO I MOJE SPOSTRZEŻENIA

Pokój, którym będę się zajmować jest dość mały. Meble ustawione są prawidłowo, nie wiem czy uda mi się znaleźć lepsze rozwiązanie przestrzenne. Biurko stoi blisko okna, regał we wnęce, a łóżko w jedynym słusznym miejscu. Kolorystyka pokoju jest ładna, trzeba ją jedynie trochę ujednolicić i nadać motyw przewodni. Zajmiemy się przede wszystkim doborem mebli i dekoracji, tak by otrzymać marynarski pokój chłopca!

Marynarski pokój chłopca

Drzwi, które mieszczą się na środku jednej ze ścian, ograniczają pole manewru. Ściany, znajdujące po obu stronach są na tyle wąskie, że uniemożliwiają ustawienie łóżka. Na szczęście drzwi otwierają się na zewnątrz, pozwalając na w miarę funkcjonalne rozmieszczenie mebli. Nie pomniejszają i tak niewielkiej już przestrzeni.

Marynarski pokój chłopca

INSPIRACJE

Kolory granatowy, czerwony i biały oraz marynarskie akcenty, dają nam modną i nowoczesną przestrzeń.

Marynarski pokój chłopcaŹródła zdjęć: 1 | 2

Przeglądając przykłady pokoi dziecięcych, urządzonych w stylu marynarskim, zwróciłam uwagę na przewagę piętrowych łóżek oraz takich na podwyższeniu. To dobry pomysł na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Marynarski pokój chłopcaŹródła zdjęć: 1 | 2

Chcę, by pokój był jasny i widny. Przeważać będzie kolor biały. Intensywne barwy pojawią się tylko w akcentach.

Marynarski pokój chłopcaŹródła zdjęć: 1 | 2

METAMORFOZA

Pokój został podzielony na trzy główne strefa – nauki, zabawy oraz wypoczynku. Ogólny układ mebli został zachowany. Pojawiło się łóżko na antresoli oraz całe mnóstwo marynarskich akcentów.

Marynarski pokój chłopca

Wnęka zabudowana jest regałem na wymiar z drzwiczkami u góry i na dole. Można zastąpić go gotowym meblem np. regałem Gersby z IKEA (do kupienia TUTAJ).

Marynarski pokój chłopca

Stelaż łóżka w niewielkiej części, stoi w świetle drzwi. Pozwoliłam sobie na takie rozwiązanie, bo otwierają się one na zewnątrz. Wygląda to zdecydowanie lżej, niż gdyby mebel stał na ziemi (standardowa szerokość pojedynczego łóżka wynosi 90-100cm, więc o 10-20 cm zawężałoby ono przejście). Dodatkowo, pod spodem urządziłam kącik do zabawy i seansów filmowych. Jest tam również sporo miejsca do przechowywania. Pod łóżkiem można umieścić szafki i półki, w zależności od potrzeb i preferencji.

Marynarski pokój chłopca

Pod oknem ustawiłam biurko, które jest niezbędne w pokoju pierwszoklasisty. Miejsce pracy urozmaiciłam farbą kredowo-magnetyczną (na szerokość okna), do której chłopiec będzie mógł przyczepiać kartki i zapisywać ważne notatki.

Marynarski pokój chłopca

W urządzaniu marynarskiego pokoju chłopca, może pomóc również artykuł: STYLOWE WNĘTRZA ? styl marynistyczny.

ELEMENTY PASUJĄCE DO WNĘTRZA

Pokój wypełnią białe meble i czerwono-granatowe dodatki. Poniższe zestawienie idealnie oddaje klimat, który chciałabym wprowadzić do projektowanej przestrzeni.

Marynarski pokój chłopca

1-cotton balls, 2-plakat do druku, 3-lampa, 4-łóżko na antresoli, 5-poduszka z kotwicą, 6-poduszka marynarska, 7-poduszka koło ratunkowe, 8-pluszak rekin, 9-krzesło obrotowe, 10-girlanda, 11-dywan, 12-pufa, 13-biurko

Przydatne mogą okazać się także granatowo-białe plakaty, które możecie pobrać TUTAJ.

Jak podoba Wam się marynarski pokój chłopca? Lubicie tego typu aranżacje?

Zapraszam do zapisania się do grupy MOJE MAŁE MZnajdziecie tam interesujące porady dotyczące aranżacji wnętrz, dekoracji, a także aspektów związanych z organizacją przestrzeni w swoim mieszkaniu. Sami również możecie się udzielać (a nawet jest to wskazane!), chwalić swoją przestrzenią i inspiracjami znalezionymi w internecie. Jeśli chcecie dołączyć do dyskusji związanej z kupnem, wykończeniem, aranżacją i dekoracją mieszkania, koniecznie zapiszcie się do grupy!

Kliknij w link, aby przejść do grupy: Moje małe M

Marynarski pokój chłopca

Zachęcam do zapisania się do mojego NEWSLETTERA, by być zawsze na bieżąco (zerknijcie na prawą kolumnę, tuż pod moim zdjęciem). Oprócz dwutygodniowego podsumowania, w mailach będziecie otrzymywać prezenty-niespodzianki, których nie znajdziecie na blogu.

3 thoughts on “STACJA METAMORFOZA – pokój chłopca #8

    • Bardzo się cieszę, że pokój przypadł Ci do gustu! Ja również lubię takie marynarskie klimaty. Uwielbiam jasne wnętrza z mocnym akcentem kolorystycznym (szczególnie w pokojach dziecięcych) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *