TIULOWE POMPONY DIY

Tiulowe pompony stają się coraz bardziej popularne. Często goszczą w pokojach dziecięcych, ale nie tylko. Te puszyste kuleczki to również doskonała dekoracja na ślub i przyjęcie urodzinowe. Tiulowe pompony posiadają szerokie zastosowanie, a do tego są bardzo ładne. W dzisiejszym wpisie chciałabym pokazać Wam, jak krok po kroku można je wykonać. Nawet jeśli wydaje się to skomplikowane, możecie mi wierzyć, że naprawdę takie nie jest. Już pierwszy pompon wygląda całkiem nieźle, więc musicie koniecznie spróbować stworzyć je samodzielnie.

By wykonać tiulowe pompony, będziemy potrzebować:

  •  tiulu w rolce o szerokości 15cm (swój kupiłam na Allegro, jedna 9-metrowa rolka kosztowała ok 4zł)
  • kartonu do stworzenia szablonu
  • tasiemki, na której zawiesimy tiulowy pompon
  • nożyczek, nożyka, cyrkla

Z kartonu wycinamy koło dowolnego rozmiaru (po uprzednim narysowaniu go cyrklem). Ja wykonałam cztery szablony, różnej wielkości – o średnicy 20cm, 16cm, 12cm i 8cm. Im większe koło wybierzemy, tym bardziej okazały pompon otrzymamy.

tiulowe pompony

Na środku rysujemy mniejsze koło, które następnie wycinamy (najlepiej zrobić to za pomocą nożyka). Wielkość małego koła powinna zmniejszać się w zależności rozmiaru dużego (20-centymetrowe ma 7cm średnicy, 16cm – 6cm itd.).

tiulowe pompony

Otrzymany w ten sposób kartonowy pierścień, zginamy na pół i nacinamy od wewnątrz (na ok 1cm), z obu stron.

tiulowe pompony

W nacięciach mocujemy pasmo tiulu, który umożliwi nam później związanie pomponu.

tiulowe pompony

Kolejne warstwy tiulu, owijamy wokół kartonowego półkola. Robimy to równomiernie, by nie było żadnych prześwitów. Im więcej tiulu użyjemy, tym pompon będzie gęstszy i pełniejszy. Na taki o średnicy 20cm zużyłam 9m tiulu, a na najmniejszy (o średnicy 8cm) tylko 2m.

tiulowe pompony

Kolejno, przecinamy tiul z zewnętrznej strony. Możemy do tego użyć ostrych nożyczek lub nożyka do tapet.

tiulowe pompony

Przez cały czas przytrzymujemy tiul, by nie zsunął się z kartonowego pierścienia. Następnie, ostrożnie wyjmujemy szablon i związujemy pompon, wcześniej przygotowanym pasmem tiulu.

tiulowe pompony

Tiulowe pompony są już prawie gotowe. W razie potrzeby możemy je uformować, przycinając niepotrzebne jego części nożyczkami.

tiulowe pompony

Do wystającego kawałka tiulu przywiązujemy wstążkę i gotowe.

tiulowe pompony

Tak prezentują się zawieszone na tasiemkach. Można przymocować je do lampy lub zawiesić na haczyku, przytwierdzonym do sufitu.

tiulowe pompony

GIRLANDA Z TIULOWYCH POMPONIKÓW

Mini pompony wykonałam w analogiczny sposób (użyłam szablonu o średnicy 8cm). Zdecydowałam się na biało-niebiesko-różową kolorystykę.

tiulowe pompony

Do tasiemki, o wybranej długości, przywiązujemy tiulowe kuleczki w równych od siebie odstępach.

tiulowe pompony

Moja girlanda składa się z sześciu pomponów. Możecie oczywiście zdecydować się na większą ich ilość. Raz stworzony szablon można wykorzystać kilka razy.

tiulowe pompony

Tak prezentuje się moja tiulowa girlanda. To doskonała dekoracja do pokoju dziecięcego, ale również ciekawy pomysł na przyozdobienie sali weselnej.

tiulowe pompony

Jak podobają Wam się stworzone przeze mnie tiulowe pompony? Lubicie tego typu dekoracje? Może wykonaliście je kiedyś samodzielnie?

2 thoughts on “TIULOWE POMPONY DIY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *