STACJA METAMORFOZA – salon #11

Zabieram Was dzisiaj na salony. W ramach jedenastej metamorfozy, zajęłam się pokojem dziennym jednej z moich Czytelniczek. Ma on powierzchnię ok 13,5m2. To pomieszczenie przechodnie, ponieważ wydzielono z niego kącik sypialny (za pomocą ścianki z płyty gk). Dzisiejsza metamorfoza, w porównaniu do poprzedniej, jest o wiele bardziej ograniczająca. Wszystko dlatego, że meble, które obecnie znajdują się w salonie, mają w nim pozostać. Pokażę Wam zatem jak bardzo może zmienić się wnętrze dzięki dekoracjom i tekstyliom. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie wierzy w to, że dodatki mogą zrobić wnętrze, myślę, że ten wpis rozwieje wszelkie wątpliwości. Zobaczcie jak wielką metamorfozę przeszedł mały salon!

mały salon

Zobacz zdjęcia PO METAMORFOZIE!

WSKAZÓWKI MOJEJ CZYTELNICZKI:

– w salonie musi zostać: ścianka z płyty gk, narożnik, ława i zestaw mebli na ścianie z telewizorem i pod nim.

– możliwa jest zmiana koloru ścian.

– problem z zaaranżowaniem ściany z oknami, doborem firanek i zasłon.

– grzejniki będą wymieniane

-pomoc z doborze dodatków

ZDJĘCIA STANU ISTNIEJĄCEGO I MOJE SPOSTRZEŻENIA

Pomieszczenie, w którym znajduje się salon został podzielony na dwie strefy (dzięki postawieniu ścianki z płyty gk). W jednej z nich mieści się sypialnia, druga to niewielki pokój dzienny. To właśnie nim się dzisiaj zajmę. Wszystkie meble mają zostać w pokoju. Narożnik i stolik ustawione są w najlepszym możliwym miejscu.

mały salon

Na przeciwnej ścianie znajduje się zabudowa z telewizorem. Między dolną a górną jej częścią, wydaje się być trochę pusto. Spróbuję coś na to poradzić.

mały salon

Kolorystyka salonu jest stonowana i dość ciemna, co sprawia, że całość prezentuje się ponuro i smutno. Czuję potrzebę wprowadzenia żywego i świeżego koloru (tym bardziej, że za oknem szarobura jesień).

mały salon

Nie mam za bardzo pola do popisu w kwestii mebli, dlatego zaszaleję z doborem dodatków i tekstyliów. Będzie gorrrrąco!

mały salon

Problematyczne rurki i klimatyzację najlepiej zasłonić długą zasłoną, a kaloryfer wymienić na bardziej nowoczesny.

mały salon

INSPIRACJE

Chciałabym wprowadzić do salonu trochę koloru i nowoczesności. Zdecyduję się na intensywny żółty kolor, z naciskiem na intensywny 😉 Czerwony dywan zamienię na większy, taki w geometryczne wzory. Mały salon nabierze całkiem nowego charakteru!

mały salonŹródło zdjęcia: www.urzadzamy.pl

Bardzo podoba mi się poniższa aranżacja, naprawdę! Pomimo tego, że jestem zwolenniczką białych sufitów, to ten projekt ma w sobie coś wyjątkowego. Powstrzymałam się przed zaproponowaniem mojej Czytelniczce tego rozwiązania, tylko dlatego, że projektowany przeze mnie salon jest dość mały. Sufit w kolorze innym niż biały, dodatkowo, by go pomniejszył.

mały salonŹródło zdjęcia: www.ladnydom.pl

Chciałabym urządzić salon w ten sposób, że gdy Czytelniczce znudzi się żółty kolor, będzie mogła niedużym kosztem zamienić go na inny.

mały salonŹródło zdjęcia: www.maniaurzadzania.pl

METAMORFOZA

Układ mebli jest praktyczny i funkcjonalny, dlatego pozostał bez zmian. Przy jednej ze ścian ustawiona jest rogówka, naprzeciwko zabudowa z telewizorem. Kolejną zajmują okna i balkon, a ostatnią drzwi i podłużne lustro.

mały salon

Białe ściany optycznie powiększą przestrzeń, a żółte elementy ożywią wnętrze. To wprost idealne zestawienie!

mały salon

Na ścianie w telewizorem pojawi się biała cegła która urozmaici jednolitą powierzchnię. Ten materiał bardzo dobrze wygląda na tej samej ścianie co telewizor.

mały salon

Mały salon jest dość problematyczny, bo ograniczone jest w nim miejsce do siedzenia. Dodatkowe pufy i fotele jeszcze bardziej zagraciłyby przestrzeń. Proponuję zatem zaopatrzyć się w składane krzesła w kolorze białym, które można ukryć za kanapą. Na półce pod telewizorem ułożyłam podłużną poduszkę, która może służyć jako siedzisko dla dzieci, które i tak większość czasu spędzają w swoim pokoju.

mały salon

ELEMENTY PASUJĄCE DO WNĘTRZA

Soczysty ciemnożółty kolor króluje w dodatkach. Do całości idealnie pasują geometryczne wzory tekstyliów.

mały salon1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

Jak podoba Wam się mały salon w nowej odsłonie? Lubicie takie intensywne kolory we wnętrzach?

16 thoughts on “STACJA METAMORFOZA – salon #11

    1. Wystarczyła zmiana dodatków, by salon zmienił się nie do poznania 🙂
      Nie byłam do końca przekonana, co do tego zegara, ale teraz widzę, że wygląda całkiem nieźle.

  1. Dla mnie super, szczególnie, że ukryłaś nieestetyczne rurki od grzejników (oczywiście można je było też ciekawie pomalować, ale to już by narzucało jakiś kolor), wszystko gustownie i delikatnie. Jeden kolor wyróżniający się, ale w dodatkach, które można w każdej chwili zmienić jest świetnym rozwiązaniem i zachęca do kolejnych „szybkich” zmian 🙂

    1. Co do rurek, to można byłoby je pomalować jeśli miałyby one bardziej „estetyczny” układ. Dodatkowo, tak jak mówisz, malując je narzuciłabym kolor, czego chciałam uniknąć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *