KALENDARZ ADWENTOWY DIY

22 Lis
kalendarz adwentowyKalendarz adwentowy DIY

Wiecie, że za trzydzieści dwa dni zasiądziemy do wigilijnej kolacji i spędzimy leniwy czas w rodzinnym gronie? Jestem daleka od świętowania Bożego Narodzenia w listopadzie i dekorowania domu na miesiąc przed Świętami. Jest jednak pewna rzecz, która co roku, towarzyszy mi od początku grudnia. Jako dziecko, uwielbiałam kalendarze adwentowe z czekoladkami. Musiałam baaaardzo się pilnować, by nie zjeść wszystkich na raz (tak, przyznaję się, jestem uzależniona od czekolady i to od dziecka). Jako, że lata dzieciństwa już minęły, a ja nadal lubię ten radosny czas oczekiwania, postanowiłam stworzyć bardziej „dorosłą” wersję. Na początku myślałam, że przygotuję kalendarz adwentowy do druku, byście i Wy mogli z niego skorzystać. Po chwili jednak stwierdziłam, że bez przesady, przecież nie możecie mieć tak łatwo! Niedługo na blogu pojawią się girlandy, plakaty i mnóstwo innych projektów do druku, więc kalendarz każdy z Was musi zrobić sam! No dobra, trochę Wam w tym pomogę. Specjalnie dla Was przygotowałam wpis, w którym pokażę jak krok po kroku wykonać bardzo prosty i efektowny kalendarz adwentowy.

Aby go stworzyć, będziemy potrzebować:

? dużej ramki

? okleiny kredowej lub farby

? sznurka

? dwudziestu czterech klamerek

? kartki papieru

? szarego papieru lub innego według uznania

? ozdobnych dziurkaczy, gwiazdek, serduszek itp.

? kredy

? kleju typu magic, nożyczek, nożyka

kalendarz adwentowy

Okleinę kredową naklejamy na kartkę i docinamy do ramki (u mnie 30x40cm). Najlepiej robić to stopniowo, czyli najpierw zrównać krawędź kartki z krawędzią folii i powoli sklejać je ze sobą.

kalendarz adwentowy

Następnie przygotowujemy sześć części sznurka. To na nich zawisną karteczki z zadaniami. Ja sama wykorzystałam do tego celu sznurek wędliniarski (uwielbiam go, a kosztował całe 3,5zł).

kalendarz adwentowy

Najlepiej zawiązać je z tyłu ramki (ważne, żeby były dość mocno naprężone). Dzięki temu, po świętach, sznurki będzie można zdjąć, do ramki włożyć plakat i zawiesić na ścianie.

kalendarz adwentowy

Z szarego papieru wycinamy dwadzieścia cztery karteczki o jednakowych rozmiarach. Na odwrocie zapisujemy czynności, które chcielibyśmy wykonać w adwencie. Poniżej przygotowałam dla Was kilka propozycji:

Napisz list do Świętego Mikołaja

? Przeczytaj książkę pod kocem

? Zrób własnoręczne prezenty

? Zaplanuj świąteczne menu

? Powieś w domu ulubione lampki

? Podaruj drobne upominki bliskim osobom

? Zrób kartki świąteczne

? Upiecz świąteczne ciasteczka

? Idź na świąteczne zakupy

? Stwórz własną dekorację świąteczną

? Udekoruj swój dom na Święta

? Idź na łyżwy

? Włącz świąteczną playlistę

? Ubierz choinkę

? Wypij gorącą czekoladę

? Wyjdź na spacer z aparatem

? Uśmiechnij się do ludzi wokół

? Zobacz świąteczny film

? Naucz się nowej kolędy

? Zapakuj prezenty

? Podaruj prezent potrzebującej osobie

? Pocałuj się pod jemiołą 😉

? Ulep bałwana

? Otwórz prezenty i spędź czas z bliskimi

kalendarz adwentowy

Karteczki z zadaniami dekorujemy, wykorzystując w tym celu ozdobne dziurkacze (moje kupiłam w Tigerze), drewniane scrapki, kawałki juty itp. Mocujemy je do sznurków przy pomocy klamerek.

kalendarz adwentowy

Każdego dnia adwentu, odsłaniamy kolejną karteczkę i staramy się wykonać zadanie, które jest na niej zapisane. W ten sposób poczujemy klimat świąt już na początku grudnia, a czas oczekiwania spędzimy kreatywnie i ciekawie.

kalendarz adwentowy

Namawiam Was do stworzenia takiego kalendarza, tylko w większej wersji. Najlepiej użyć w tym celu ramki np. 100×70, zwykłych klamerek i np. kopert lub woreczków. Na tablicowym polu możemy wtedy zapisywać świąteczne hasła, rzeczy do zrobienia i tworzyć bożonarodzeniowe obrazy. Gdybym tylko miała miejsce, na pewno zrobiłabym sobie takie cudo. Mam nadzieję, że kiedyś się uda 🙂

Jak podoba Wam się mój kalendarz adwentowy? Lubicie tego typu dekoracje?


Zapraszam do zapisania się do grupy MOJE MAŁE MZnajdziecie tam interesujące porady dotyczące aranżacji wnętrz, dekoracji, a także aspektów związanych z organizacją przestrzeni w swoim mieszkaniu. Sami również możecie się udzielać (a nawet jest to wskazane!), chwalić swoją przestrzenią i inspiracjami znalezionymi w internecie. Jeśli chcecie dołączyć do dyskusji związanej z kupnem, wykończeniem, aranżacją i dekoracją mieszkania, koniecznie zapiszcie się do grupy!

Kliknij w link, aby przejść do grupy: Moje małe M

kalendarz adwentowy

 

10 thoughts on “KALENDARZ ADWENTOWY DIY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *