DEKORACYJNY NAPIS HOME DO DRUKU

Papier jest jednym z moich ulubionych narzędzi do DIY. Można z niego stworzyć naprawdę niesamowite rzeczy. Zresztą, niejednokrotnie mogliście się o tym przekonać, bo na blogu pojawiło się już kilka pomysłów na dekoracje z papieru (np. TUTAJ). Już same plakaty, których znajdziecie u mnie całe mnóstwo, to papierowe ozdoby. Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami nowym projektem do druku. I nie będą to plakaty! Stworzymy dziś razem dekoracyjny napis HOME, który możecie postawić na półce lub parapecie, a nawet zawiesić na ścianie. To oryginalna ozdoba, która z całą pewnością dorównuje dekoracjom, które możemy znaleźć w sklepach.

Powiem Wam w tajemnicy, że to dopiero pierwszy z takich wpisów i na pewno pojawi się więcej artykułów z literkami do pobrania jeśli oczywiście wyrazicie taką chęć 🙂

dekoracyjny napis

POBIERZ SZABLON

Kilka informacji technicznych:

 • Grafiki najlepiej wydrukować na grubszym papierze (może być blok techniczny)
 • Literki zapisane są w formacie A4 (każda literka na osobnej stronie). Można wydrukować je także większe lub mniejsze, zmieniając odpowiednio ustawienia drukarki.
 • Nie zmieniam kolorów i wzorów na życzenie, więc proszę nie piszcie do mnie w tej sprawie. Czekam jednak na Wasze sugestie, co do innej kolorystyki i tematyki. Wezmę je pod uwagę tworząc kolejny wpis tego typu.
 • Pliki są przeznaczone do użytku prywatnego, niekomercyjnego
 • Jeśli zdecydujecie się dodać zdjęcie z którąś moją grafiką, koniecznie dodajcie hasztag #archistacja, bym mogła je odnaleźć.

JAK ZŁOŻYĆ LITERKI?

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest wydrukowanie i wycięcie szablonu. W tym celu można użyć nożyczek bądź nożyka i linijki.

dekoracyjny napis

Następnie, nacinamy nożykiem każdą krawędź literki. Ułatwi nam to zginanie zakładek i sprawi, że całość będzie wyglądała estetycznie.

dekoracyjny napis

Kolejnym krokiem jest przyklejenie fragmentów szablonu, które występują oddzielnie (w literce O jest to np. jej środek). Można do tego użyć kleju Magic lub dobrego kleju w sztyfcie.

dekoracyjny napis

Kolejno, łączymy ze sobą boczne zakładki i literka staje się przestrzenna. Teraz wystarczy już tylko przykleić tylną część szablonu do korpusu (a dokładnie do zakładki).

dekoracyjny napis

Wszystkie kroki wykonujemy jeszcze trzy razy, sklejając każdą z literek wyrazu HOME.

dekoracyjny napis

Tak prezentuje się efekt końcowy. Myślę, że wygląda całkiem nieźle 🙂

dekoracyjny napis

Taki dekoracyjny napis można ustawić na półce lub zawiesić na ścianie (dorabiając do każdej literki pętelkę). Owocnego sklejania!

11 thoughts on “DEKORACYJNY NAPIS HOME DO DRUKU

 1. Te literki są rewelacyjne!! Mam już papierowe kaktusy, jutro biorę się za napis! Zazdroszczę talentu! I dziekuje, że dzieli się Pani swoimi pracami z tymi miniej kreatywnymi 🙂

 2. Super sprawa.
  Bardzo chciałabym takie literki jako plakat do wydruku. Myślę że każda literka w osobnej ramce wyglądałaby super.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *