A MOŻE BY TAK RZUCIĆ WSZYSTKO I WYJECHAĆ NAD MORZE? CZYLI SŁÓW KILKA O TYM, JAK SIĘ INSPIRUJĘ

Często pytacie mnie, skąd czerpię pomysły na nowe artykuły i jak się inspiruję. Oczywiście, jak na projektanta przystało, przeglądam Pinteresta i czasopisma branżowe, bo są ogromną skarbnicą wiedzy. Największą inspiracją jest jednak dla mnie…natura. Czy widzieliście kiedyś, żeby stworzyła ona mało spójne połączenie, w którym elementy najzwyczajniej w świecie do siebie nie pasują? Las, morze, góry – to tylko niektóre twory natury, które są podziwiane i wielbione przez większość ludzi na ziemi. Słyszeliście, żeby ktoś powiedział, że w lesie jest brzydko, a górskie widoki nie imponują? Ja sama podpisuję się rękami i nogami, pod tymi wszystkimi okrzykami uwielbienia, a na dowód tego, zabieram Was dzisiaj na wycieczkę nad Bałtyk. Błękitne niebo, szumiące morze, fale, rozbijające się o brzeg, mocny wiatr i delikatny piasek – czyż to nie jest idealne połączenie?

morze

Pomimo tego, że astronomiczna wiosna już się rozpoczęła, za oknem jest szaro i ponuro, pada deszcz i tylko czasem wygląda słońce. Nie nastraja to pozytywnie, ani nie wprowadza w wyśmienity humor. Czasem, zmęczenie i niefortunne nałożenie się na siebie negatywnych czynników sprawia, że nic nam się nie chce, ogrom pracy przytłacza, pogoda działa czysto depresyjnie, a to, co kiedyś cieszyło, nie do końca sprawia radość. Znacie to?

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać nad morze?

Przemierzyć całą Polskę, odpocząć, poczuć wolność, zresetować się. Zapewniam Was, że w takim otoczeniu, inspiracja przyjdzie sama i chęć do pracy również! Szum morza uspokoi zszargane nerwy, mięciutki piasek wyczuli nasze zmysły, a wyprawa w poszukiwaniu muszelek pozwoli się zrelaksować. Piękne widoki sprawią, że zapomnimy o rzeczywistości. Zapadną nam one w pamięci i pobudzą kreatywne myślenie.

morze

Dlaczego akurat morze? Bo jest niesamowite. W zależności od pory dnia i pogody, potrafi zmieniać się nie do poznania. Wystarczą trzy dni spędzone nad Bałtykiem, by poznać wszystkie jego oblicza. I to nie kwestia filtrów w aparacie czy Photoshopa, tylko zmienności natury. Przyjrzyjcie się zdjęciom, które pojawiły się w tym artykule. Każde z nich jest inne, pomimo tego, że przedstawia dokładnie to samo – niebo, morze i piasek.

morze

Bardzo lubię naturalne materiały i zniszczone drewno, dlatego w deskach z sopockiego molo, bezgranicznie się zakochałam. Będę musiała sobie kiedyś takie sprawić 😉

morze

Zdradzę Wam, że od jakiegoś czasu szukam pomysłu na urządzenie sypialni. Chcę, by sprzyjała odpoczynkowi i relaksowi, by była delikatna, subtelna i przypominała mi o tym, co dla mnie najważniejsze. I wiecie co? Chyba już wiem w jakim stylu ją urządzę. Morska sypialnia w odcieniach jasnego błękitu, bieli, beżu i szarości? Czemu nie! Naturalne materiały i zrównoważone kolory, to chyba coś, czego szukam. Juta, nadmorski piasek, kamienie, muszelki, naturalne drewno i zdjęcia nadmorskich pejzaży – na to wszystko musi znaleźć się w niej miejsce. Wiąże się to oczywiście z całym mnóstwem DIY, którym niewątpliwie podzielę się z Wami na blogu. Już wyobrażam sobie jak będzie wyglądać i równocześnie zastanawiam się jak wytworzyć w niej magiczny nastrój. Taki prawdziwy, nadmorski klimat, w sypialni na szóstym piętrze, w bloku z wielkiej płyty…

morze

Morze to nie tylko widoki, ale naturalne pamiątki, których przywiozłam całe mnóstwo. Z pewnością wykorzystam je w kolejnych wpisach z serii DIY. Muszelki, kamyki i nadmorski piasek idealnie sprawdzą się w lampionach, obrazkach i innych dekoracjach. Przygotujcie się zatem na niemałą dawkę inspiracji, utrzymanych w morskim klimacie.

morze

A jak Wy się inspirujecie? Co robicie, gdy brakuje Wam weny i chęci? Przyznam się Wam, że zamarzyłam, by kiedyś zamieszkać nad morzem. Jak na razie, postanowiłam, że wiosenna wycieczka nad Bałtyk stanie się moją nową tradycją 🙂

6 thoughts on “A MOŻE BY TAK RZUCIĆ WSZYSTKO I WYJECHAĆ NAD MORZE? CZYLI SŁÓW KILKA O TYM, JAK SIĘ INSPIRUJĘ

  1. piękny jest nasz bałtyk, a na tych zdjęciach wygląda lepiej niż w rzeczywistości! 🙂

    świetne zdjęcia!

    Pozdrawiam serdecznie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *