MOJA RODZINKA SUKULENTÓW I KAKTUSÓW

Jak dobrze wiecie, uwielbiam sukulenty i kaktusy. Mogliście się o tym przekonać niejednokrotnie. Jestem ich zwolenniczką nie tylko ze względu na estetyczny wygląd i różnorodność, ale też znakomite przystosowanie do trudnych warunków. Sukulenty bardzo często pojawiają się na zdjęciach, które publikuję na blogu i w mediach społecznościowych, bo doskonale wpisują się w stylistykę całości (a tym samym w moją estetykę).

sukulenty

Większość roślinek, które widzicie na fotografiach kupiłam w…Biedronce. Zachwyciły mnie swoim wyglądem, więc nie mogłam się im oprzeć. Dodatkowo, ich cena była zachęcająca (ok 10zł/szt). Trzy malutkie kaktusy dorwałam w IKEA. Prawda że są słodkie? Mam zamiar w najbliższym czasie dokupić jeszcze jedną trójkę i wzbogacić tym samym moją kolekcję.

Sukulenty (wyczytałam, że wszystkie kaktusy są sukulentami) posiadają mnóstwo odmian i gatunków. W momencie kupowania, nie wiedziałam jakiego rodzaju roślinkę kupuję, decydowałam się na nią, tylko ze względu na jej wygląd i to, czy już podobnej nie posiadam. Pisząc ten artykuł sprawdziłam i teraz już wiem, że mam trzy eszewerie, dwa grubosze (jeden hobbit, a drugi owalny), aloes i malutką agawę, echinokaktusa i echinopsisa (chociaż, co do tych ostatnich to w zasadzie nie jestem pewna).

sukulenty

Jeśli chodzi o osłonki na doniczki, to wiele z nich kupiłam razem z sukulentami. Dwie duże osłonki pochodzą z IKEA, a te we wzorki powstały z fioletowych doniczek, które już mi się znudziły (TUTAJ pisałam o tym więcej).

sukulenty

O sukulenty w zasadzie nie dbam jakoś szczególnie. Podlewam je raz w tygodniu i mają się całkiem dobrze 😀 Chętnie dowiem się jednak, jak Wy się nimi opiekujecie się bo może jest coś, co sprawi, że będą wyglądać jeszcze ładniej. Moje sukulenty i kaktusy stoją na parapecie, ale w lecie nie zostawiam ich cały czas w pełnym słońcu, bo wtedy ich listki żółkną.

sukulenty

Czy ktoś z Was sadził kaktusy, wkładając do ziemi np. listek? A może macie doświadczenie w przesadzaniu tego typu roślin? Chciałabym powiększyć moją kolekcję, ale nie do końca wiem jak się do tego zabrać. Dodatkowo, jeden z sukulentów przestaje się mieścić w doniczce i chciałabym go przesadzić do większej.

sukulenty

Jak podoba Wam się moja rodzinka sukulentów? Lubicie ten rodzaj roślin? 🙂

12 thoughts on “MOJA RODZINKA SUKULENTÓW I KAKTUSÓW

 1. Jaka soczysta zieleń. Galeria pozytywnie dziś na mnie wpływa. Tego mi trzeba dziś.
  Jak wiadomo zieleń uspokaja ……spora kolekcja sukulentów i życzę kolejnych udanych zakupów w tym temacie 😉

 2. Uwielbiam sukulenty! Od małego z resztą, bo już w podstawówce (5-6 klasa?) miałam całkiem pokaźną kolekcję kaktusów (tak min. 20 różnych gatunków). Szkoda tylko, że nie mam żadnych zdjęć. Tylko małe sprostowanie. Wszystkie kaktusy to sukulenty ale nie wszystkie sukulenty to kaktusy :). Rozmnażać poprzez oberwane listki się da, tylko trzeba zaopatrzyć sie w cierpliwość, bo może to potrwać kilka miesięcy – z tego co pamiętam. Fajna ta Twoja „sukulęcia” rodzinka 🙂

  1. Dzięki za czujność, już poprawiłam. Pomyłka wynika chyba z remontowego zamieszania, które ostatnio ciągle mi towarzyszy 😀
   Ojej, Twoja kolekcja musiała być cudownaaa! Bardzo żałuję, że nie masz zdjęć, ale zawsze można ponownie taką stworzyć 🙂

 3. Moja faza na sukulenty trwa w najlepsze 😀 jestem zakochana w tych roślinkach i tak naprawdę nie potrzeba mi innych roślin 😀 te mają w sobie taki urok, że to dla mnie wystarcza 😀

 4. Witam roślinki piękne ! Ciekawi mnie ta jasna eszerwia ? Co to za odmiana ? Jest cudowna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *