WNĘTRZE Z POMYSŁEM – domek w stylu marynarskim

Za górami, za lasami, za siedmioma dolinami, w małej górskiej miejscowości, wśród zieleni, ukryty jest uroczy, niewielki domek w stylu marynarskim.

domek w stylu marynarskim

Znajduje się on w Jaworzynce w Beskidach. Miałam przyjemność zatrzymać się w nim na kilka dni, w trakcie weekendowego wyjazdu. Domek składa się z trzech niewielkich pomieszczeń. Jedno z nich, pełni funkcję salonu, jadalni i kuchni, drugie to sypialnia na antresoli, pod którą mieści się kącik zabaw dla dzieci, ostatnie to mała łazienka z prysznicem. Uważam, że jest idealny dla rodziny 2+2.

Drewniane fronty, oryginalny okap, bateria umywalkowa w stylu retro, a także charakterystyczne granatowo – białe pasy tworzą nadmorski klimat. Zwróćcie uwagę także na belkowanie na suficie – prawda, że cudowne?

domek w stylu marynarskim

Obok zabudowy kuchennej, stoi stół z czterema krzesłami, przy którym można jeść posiłki. Nad nim znajduje się okno, które osłania granatowa roleta i marynarska girlanda.

domek w stylu marynarskim

Na tej przestrzeni, znalazło się też miejsce na rozkładaną kanapę w granatowo – białą krateczkę, na której leżą poduszki z motywem kotwicy. Obok niej stoi lampa, wykonana z juty i grubego, marynarskiego sznura.

domek w stylu marynarskim

Z głównego pokoju, można dostać się do sypialnej „kajuty”. Na antresoli znajduje się podwójne łóżko, a na dole zaaranżowany został kącik zabaw z małymi krzesełkami i stoliczkiem.

domek w stylu marynarskim

W oknach wiszą granatowe rolety w białe gwiazdki. Nawet wycieraczka pasuje do całości – ma motyw kompasu.

domek w stylu marynarskim

Do łazienki prowadzą drzwi z szybą. Całość urządzona jest jednak tak, że zasłonka prysznicowa, osłania także „tron”. Łazienka jest ona dość mała, ale na kilka dni wystarczy bez problemu.

domek w stylu marynarskim

Marynarskie akcenty tj. grube jutowe sznury, białe deski, nadmorskie wzory i kolory, znajdują się w każdej części domu. Budzik z motywem kompasu, zawieszony na jutowej linie, dopełnia całości.

domek w stylu marynarskim

Detale są w pełni przemyślane. Wszystko do siebie pasuje i nie jest przypadkowe.

domek w stylu marynarskim

Nawet kuchenne akcesoria i półki zwróciły moją uwagę. Wnętrze zdecydowanie urządzone jest z pomysłem.

domek w stylu marynarskim

Na tej samej działce mieści się drugi domek – większy, utrzymany w stylu prowansalskim, w którym miałam przyjemność mieszkać ostatnio. W czasie ciepłych miesięcy, właściciele domków przygotowali dla gości mnóstwo atrakcji m.in. basen rozporowy, stół do ping ponga, trampolinę, leżaki oraz boisko do siatkówki. Przez cały rok można korzystać z zadaszonego grilla oraz balii z gorącą wodą.

domek w stylu marynarskim

Jak podoba Wam się domek w stylu marynarskim? Może mieliście kiedyś okazję nocować w domku lub pokoju z prawdziwego zdarzenia? Dajcie znać gdzie to było! Chętnie zapiszę je na moją listę must have!

2 thoughts on “WNĘTRZE Z POMYSŁEM – domek w stylu marynarskim

  1. Ślicznie wygląda. Znakomite połączenie pasków, kratki i gwiazdek, nic się nie gryzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *