DEKORACJA W KSZTAŁCIE CHMURKI DIY

14 Lip
dekoracja chmurkaDekoracja chmurka DIY

Wiszące elementy w pokojach dziecięcych są teraz bardzo modne. Girlandy, plakaty, tiulowe pompony, a także dekoracyjne literki, coraz częściej zdobią przestrzenie najmłodszych. Wiele z nich można wykonać samodzielnie przy odrobinie chęci i pomysłowości. Zresztą, już niejednokrotnie mogliście się o tym przekonać, śledząc moje wpisy. Dzisiaj, pokażę Wam jak powstała dekoracja chmurka – jedno z najprostszych DIY, które do tej pory pojawiło się na blogu. Z jej stworzeniem, każdy z Was sobie poradzi 🙂

Zdecydowałam się wykonać ją w granatowo-niebiesko-czerwonej kolorystyce. Jest ona idealnym uzupełnieniem marynarskiej aranżacji. Do dyspozycji macie oczywiście całą gamę barw, które możecie dowolnie łączyć, w zależności od kolorystyki wnętrza.

By ją przygotować będziemy potrzebować:

  • pianki artystycznej (ok 4 arkusze A4) – do kupienia w sklepach plastycznych oraz na aukcjach internetowych
  • tektury
  • sznurka
  • kleju typu Magic
  • nożyczek, ołówka
  • opcjonalnie: przygotowanego przeze mnie szablonu (POBIERZ)

dekoracja chmurka

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest odrysowanie szablonu chmurki na tekturze i wycięcie jej. Kolejno, chmurkę wykreślamy także na arkuszu pianki w formacie A4, ok 0,5 centymetra od każdej z krawędzi tektury (chmurka z pianki musi być trochę większa).

dekoracja chmurka

Następnym krokiem jest wycięcie kropelek z kolorowej pianki. Każda z nich powinna być wycięta podwójnie (między dwa szablony będziemy wkładać sznurek, po czym, skleimy je ze sobą).

dekoracja chmurka

Teraz musimy się zastanowić jak będzie wyglądała nasza dekoracja, dlatego planujemy w jakiej kolejności ułożymy kropelki. W razie potrzeby wycinamy jeszcze kilka elementów. Kolejno, przygotowujemy odpowiedniej długości sznurki, na których kropelki będą zamocowane.

dekoracja chmurka

Między każde dwie takie same kropelki, wkładamy sznurek i sklejamy je ze sobą (klej typu Magic sprawdzi się w tym celu doskonale).

dekoracja chmurka

Dekoracja chmurka będzie lepiej wyglądać, gdy na każdym sznurku zawiesimy inną ilość kropelek. Mogą być one także przyklejone w różnych odległościach od siebie.

dekoracja chmurka

Następnie, końce sznurków przyklejamy do tektury. Nie możemy zapomnieć też o zamocowaniu tasiemki, która posłuży do powieszenia chmurki na ścianie.

dekoracja chmurka

Do kartonu przyklejamy szablon chmurki, wycięty z pianki artystycznej i dekoracja jest gotowa. Jest bardzo lekka, więc można zawiesić ją np. na samoprzylepnym, przezroczystym haczyku.

dekoracja chmurka

dekoracja chmurka

Do pokoju w stylu marynarskim pasować będą również:

Dekoracja chmurka może być samodzielną dekoracją lub jednym z elementów dziecięcej galerii ściennej.

dekoracja chmurka

POLUB ARCHISTACJĘ NA FACEBOOKU:

Będzie mi bardzo miło jeżeli dołączysz do mnie na Facebooku. Na swojej tablicy informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na moim blogu oraz świeżutkich plikach do wydruku 🙂

Jak podoba Wam się stworzona przeze mnie dekoracja chmurka? Lubicie tego typu ozdoby? 🙂


Zapraszam do zapisania się do grupy MOJE MAŁE M. Znajdziecie tam interesujące porady dotycząc aranżacji wnętrz, dekoracji, a także aspektów związanych z organizacją przestrzeni w swoim mieszkaniu. Sami również możecie się udzielać (a nawet jest to wskazane!), chwalić swoją przestrzenią i inspiracjami znalezionymi w internecie. Dołączajcie!

Kliknij w link, aby przejść do grupy: Moje małe M

plakaty w stylu marynistycznym

One thought on “DEKORACJA W KSZTAŁCIE CHMURKI DIY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *