STACJA METAMORFOZA – pokój fana Batmana #26

Dzisiejszą metamorfozę wykonałam w ramach nagrody, którą przyznałam w konkursie urodzinowym Archistacji. Wyróżnienie otrzymały cztery dziecięce przestrzenie, których odmiany będziecie mogli oglądać w najbliższych miesiącach. Pierwszym z nich jest pokój Igorka, który ma 4,5 roku i uwielbia Batmana.

Jego mama nie potrafi poradzić sobie z aranżacją pomieszczenia, które ma stać się pokojem chłopca. Posiada on bowiem liczne skosy i bardzo oryginalny sufit. Postanowiłam, że jej pomogę i wspólnymi siłami stworzymy pokój fana Batmana 😉 Jeśli więc Wasze dziecko również marzy o tematycznej przestrzeni, zachęcam do dalszej lektury. W artykule tym znajdziecie bowiem sporo inspiracji i praktycznych porad, które pomogą w jej aranżacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z REALIZACJI!


WSKAZÓWKI MOJEJ CZYTELNICZKI

  • Igorek uwielbia Batmana i ten motyw ma przeważać w pokoju
  • chłopiec lubi klocki lego, układanie puzzli oraz rysowanie szlaczków i rozwiązywanie łamigłówek
  • w pokoju powinno znaleźć się łóżko (z dodatkowym wysuwanym materacem), szafa lub komoda na ubrania, stolik z krzesełkiem i regały na zabawki
  • należy przewidzieć miejsce na telewizor
  • pokój posiada liczne skosy i jest trudny w aranżacji

ZDJĘCIA STANU ISTNIEJĄCEGO I MOJE SPOSTRZEŻENIA

Pokój jest dość duży, ma wymiary 5,1 x 3,1 m. Liczne skosy i niski sufit znacząco zmniejszają jednak jego kubaturę.

pokój fana Batmana

Stare meble są do wymiany. Zostaną one zastąpione nowymi, przeznaczonymi dla czterolatka.

pokój fana Batmana

Pod sufitem przebiegają drewniane belki, których kompozycja jest naprawdę ciekawa. Chciałabym to jeszcze bardziej podkreślić. W pokoju znajduje się sporo uskoków i różnic poziomów, co zmniejszają jego ustawność.

pokój fana Batmana

Kolorystyka pokoju musi bezapelacyjnie zostać zmieniona. W obecnej, mały Igorek raczej się nie odnajdzie. Różową sypialnię zamienimy w pokój fana Batmana 😉

pokój fana Batmana


JAK URZĄDZIĆ POKÓJ DZIECIĘCY TEMATYCZNY?

Wasze dzieci szaleją na punkcie bajki, filmu lub konkretnej postaci? Super! Stwórzcie im pokój tematyczny z motywem ulubionego bohatera. Warto jednak wziąć pod uwagę poniższe wskazówki, bo jak wiadomo większość dzieci dość szybko się nudzi i zmienia zdanie…

  • Najlepiej postawić na tematyczne dodatki, zamiast kupować meble, dywany czy inne droższe elementy, z lubianym przez dziecko motywem.
  • Można postawić na plakaty, poduszki, a nawet naklejki na ścianę z bohaterem bajki.
  • Jak przy aranżacji każdego pokoju dziecięcego, warto postawić na maksymalnie dwa mocne kolory. Należy pamiętać o tym, że pokój i tak zapełni się wielobarwnymi zabawkami.
  • Kupując meble do pokoju dziecka, lepiej postawić na stonowane kolory i neutralną bazę. Dzięki temu, pokój może zmieniać się wraz z upodobaniami dziecka, nie nadwyrężając przy temu zbytnio domowego budżetu.

MOJA PROPOZYCJA ZMIANY

Pokój zmienił się nie do poznania. Różową sypialnię, zastąpiło nowoczesne królestwo Igorka. Mieści się w nim podwójne łóżko, stolik z krzesełkiem, komoda na ubrania i kilka regałów do przechowywania zabawek. Na środku pokoju, położyłam duży dywan w czarno-białe wzory. Postawiłam na czarno-biało-szarą kolorystykę z mocnym żółtym akcentem. Do tego wprowadziłam geometryczne wzory, otrzymując zestaw idealny. Pokój jest nowoczesny, stylowy i co najważniejsze, spełnia oczekiwania małego szkraba, który marzy o pokoju z motywem Batmana.

pokój fana Batmana

Przy jednej ze ścian stanęła skrzynia na zabawki i stoliczek, przy którym Igorek może rysować i uczyć się. Obok umieściłam komodę, w której zmieszczą się ubranka. Na tej ścianie zawisła także półka z plakatami oraz tablica, do której mama chłopca może przyczepić karteczki ze słówkami lub zdjęcia. Nie mogło zabraknąć też bocznego oświetlenia w formie żarówek, które idealnie wpisują się w stylistykę pokoju.

pokój fana Batmana

W rogu pokoju stanęło łóżko, z dodatkowym miejscem do spania. Sprawdzi się ono w czasie wizyty gości. Nad łóżkiem zawisła lampka w oryginalnym kształcie, bez której pokój fana Batmana, nie mógłby istnieć. Ściana za łóżkiem jest w czarnym kolorze i przyklejone są na niej naklejki, które można kupić np. TUTAJ. Drewniane belki pomalowałam na żółto, by jeszcze bardziej je podkreślić. W połączeniu z resztą pokoju, wyglądają obłędnie.

pokój fana Batmana

Obok łóżka stanął regał z pojemnikami na drobne zabawki np. figurki czy klocki. W pokoju postanowiłam umieścić również wielką pufę, na której chłopiec będzie mógł siedzieć, oglądając bajki lub czytając książkę. W oknach zawisły rolety rzymskie, które sprawiły, że wnętrze nabrało przytulności (TUTAJ znajdziecie mnóstwo wzorów i kolorów). W tej części pokoju znajduje się także oświetlenie górne, w formie trzech reflektorów (niestety nie widać tego na wizualizacji).

pokój fana Batmana

Pod jednym ze skosów stanął dobrze wszystkim znany regał, który pomieści książki, gry i inne zabawki. Pełni on również funkcję szafki pod telewizor. Prostopadle do niego, umieściłam drugi taki sam regał, który jest dodatkowym miejscem do przechowywania. We wnęce zawiesiłam półki na książki, zrobione z uchwytów na przyprawy (zostały one pomalowane na czarno). Drzwi, można pokryć szarą farbą, będą lepiej pasować do całości koncepcji. Skosy powinny zostać pomalowane na biało, tak jak sufit, natomiast ściany – na jasnoszaro.

pokój fana Batmana


ELEMENTY PASUJĄCE DO WNĘTRZA

Pokój fana Batmana utrzymany jest w czarno-biało-szaro-żółtej kolorystyce, która jest bardzo nowoczesna i chłopięca. Meble są białe i stanowią neutralną bazę. Postawiłam natomiast na wzorzyste dodatki oraz mocny żółty akcent kolorystyczny.

pokój fana Batmana

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20

Plakat z alfabetem oraz poduszkę z Superbohaterem pani Ewa otrzyma ode mnie w prezencie. To druga część nagrody 🙂


TO MOŻNA ZROBIĆ SAMODZIELNIE!

Dodatki wcale nie muszą być bardzo drogie. Przygotowałam kilka propozycji, które pozwolą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych! Niskie koszty i satysfakcja gwarantowana – chyba nie muszę Was dłużej namawiać do tworzenia własnoręcznie dekoracji?

Spersonalizowane dekoracje tj. pierwsza literka czy całe imię dziecka, są teraz bardzo popularne. Mamie Igorka podrzucam pomysł na wykonanie jej…z papieru.

Tablicę nad biurko można odmienić samodzielnie. Wystarczy tylko zwykła tablica korkowa oraz kawałek materiału w ulubione wzory.

Każdy chłopiec lubi bawić się autkami i ma ich pokaźną kolekcję. A może by tak wykonać dla nich parking, z rolek po papierze toaletowym i pudełka po butach?

Grafiki w czarno-białe wzory idealnie wpiszą się w stylistykę pokoju. U mnie możecie pobrać je zupełnie za darmo.


KOSZT METAMORFOZY

Pewnie jesteście ciekawi, jakimi funduszami powinna dysponować mama Igorka chcąc urządzić pokój wedle moich wytycznych. Specjalnie dla Was przygotowałam orientacyjne podsumowanie wydatków. Znajdziecie je poniżej:

pokój fana Batmana

Do tej kwoty należy oczywiście doliczyć m.in. wałki, kuwety, potrzebne narzędzia i inne pomocnicze materiały. Przy założeniu, że Pani Ewa posiada wszystkie potrzebne akcesoria, koszt metamorfozy wyniesie około 4850zł. To raczej niska kwota, przy założeniu, że pokój może zmienić się nie do poznania.

Lubicie takie tematyczne dziecięce przestrzenie? Jak podoba Wam się nowy pokój fana Batmana? 🙂

4 thoughts on “STACJA METAMORFOZA – pokój fana Batmana #26

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *