JESIENNY WIANEK DIY

Wkręciłam się w tym roku w robienie jesiennych dekoracji i w uwiecznianie ich na fotografiach. Pomimo tego, że za oknem deszcz i plucha, uważam, że jesień da się lubić! A to wszystko za sprawą jesiennych spacerów do parku, z których zawsze przynoszę dary lasu. Tworzę z nich później dekoracje (dzieje się to najczęściej w deszczowe dni), które zdobią moje mieszkanie w czasie chłodnych miesięcy. Tym razem postanowiłam wykonać jesienny wianek z kasztanów, żołędzi, łupinek orzechów i innych typowo jesiennych ozdób. Udekorowałam nim moje ulubione białe drzwi w przedpokoju. Jeśli również chcielibyście stworzyć taki wianek, zapraszam do dalszej części wpisu, w której pokazuję etapy jego powstawania 🙂

By wykonać jesienny wianek będziemy potrzebować:

  • styropianowej obręczy
  • juty lub szerokiej tasiemki jutowej
  • żołędzi, kasztanów, łupin orzechów, plasterków pomarańczy, koralików itd.
  • sznurka jutowego
  • kleju na gorąco
  • opcjonalnie złotej farby w sprayu

jesienny wianek

Najpierw, pokrywamy jutą styropianową obręcz (długi i dość wąski pasek juty, oplatamy wokół bazy wianka). Wszystko po to, by styropian nie był widoczny, ale również dlatego, że elementy przyklejone do styropianu mogą odpadać. Jutę do obręczy, przyklejamy tylko na końcach, przy użyciu kleju na gorąco.

jesienny wianek

Kolejno, zajmujemy się przygotowaniem ozdób. Należy rozłupać orzechy włoskie tak, aby otrzymać ich połówki. Jeśli żołędzie nie mają czapeczek, możemy je przykleić klejem na gorąco. Koraliki natomiast, warto pomalować złotą farbą.

jesienny wianek

Do bazy wianka przyklejamy przygotowane ozdoby. Używamy do tego kleju na gorąco. Dekoracji tj. kasztanów, żołędzi, orzechów powinno być dość sporo, tak by pokryły całą powierzchnię styropianowej obręczy. Zaczęłam od rozmieszczenia łupinek orzechów włoskich.

jesienny wianek

Kolejno, zabrałam się za przyklejenie kasztanów i żołędzi. Przymocowałam je nie tylko z przodu obręczy, ale także na jej brzegach.

jesienny wianek

Na koniec przykleiłam szyszki, gwiazdki anyżu i koraliki (w niektórych miejscach uzupełniłam jeszcze jesienny wianek, żołędziami) .

jesienny wianek

Na koniec, wokół wianka zawiązałam sznurek jutowy i gotowe.

jesienny wianek

Taki jesienny wianek to kwintesencja złotej, polskiej jesieni. Złożony jest on z typowo jesiennych elementów, które warto wprowadzić do swojego wnętrza.

jesienny wianek

jesienny wianek

jesienny wianek

Wianek przymocowałam do drzwi przy pomocy samoprzylepnego haczyka. Najlepiej użyć takiego o udźwigu do 1kg. Wianek na haczyku, wisi u mnie już kilka dni (zaczepiłam sznurek jutowy, którym owinięty jest wianek, o haczyk) i jak na razie jestem zadowolona.

jesienny wianek

jesienny wianek

Jak to jest u Was – lubicie jesień czy dla Was mogłaby nie istnieć? Tworzycie jesienne dekoracje czy raczej ozdabiacie mieszkanie tylko na Święta? 🙂

12 thoughts on “JESIENNY WIANEK DIY

  1. Wianek wyszedł przepięknie – nieco pracy i takie cuda można stworzyć 😀 Myślę, ze sama się zainspiruję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *