ŚWIĄTECZNY WIANEK DIY

Wiecie jak bardzo lubię wianki, wspominałam już o tym nie jeden raz. Uwielbiam zmieniać dekorację drzwi wraz z nadejściem nowej pory roku lub w ramach przygotowań do Świąt. Jako, że do Bożego Narodzenia został niecały miesiąc, pomyślałam, że to dobry czas, by stworzyć świąteczny wianek i podzielić się z Wami moim pomysłem na jego wykonanie. Jeśli lubicie przepych i błyskotki, niestety moja dzisiejsza dekoracja raczej nie przypadnie Wam do gustu. Wianek, który wykonałam jest bardzo naturalny, utrzymany w stylu rustykalnym, co wcale nie czyni go mniej świątecznym. Zobaczcie jak wygląda moja tegoroczna dekoracja drzwi – prosta, pachnąca i baaaaardzo klimatyczna 🙂

By wykonać świąteczny wianek będziemy potrzebować:

  • zielonych gałązek
  • cienkiego drucika, najlepiej w kolorze zielonym
  • suszonych plasterków pomarańczy
  • goździków, drewnianych gwiazdek lub innych ozdób
  • światełek na baterie
  • grubej tasiemki jutowej
  • sznurka jutowego
  • kleju na gorąco (lub innego równie mocnego), nożyczek

świąteczny wianek

Na początku, łączymy ze sobą gałązki, używając cienkiego drucika, w sposób pokazany na poniższym zdjęciu. W zależności od tego, jak wielką średnicę wianka chcemy uzyskać, będziemy potrzebować mniej lub więcej gałązek (ja użyłam około czterech-pięciu, średniej wielkości).

świąteczny wianek

Kolejno, wiążemy drucikiem początek i koniec, powstałej długiej gałęzi. Nie przejmujcie się, jeśli na tym etapie, to co stworzyliśmy, niezbyt będzie przypominać wianek. Za chwilę się to to zmieni!

świąteczny wianek

Z obręczy, który otrzymaliśmy, formujemy wianek, oplatając całość cienkim drucikiem (łapiąc zbyt bardzo wystające gałązki). Najlepiej by był zielony, wtedy doskonale wtopi się w tło. By zagęścić wianek, możemy gdzieniegdzie powkładać pojedyncze gałązki i w razie potrzeby przymocować je do bazy, przy pomocy drucika.

świąteczny wianek

Gdy już świąteczny wianek będzie uformowany, przystępujemy do jego dekorowania. Klejem na gorąco, przyklejamy suszone plasterki pomarańczy.

świąteczny wianek

Następnie, to samo robimy z gwiazdkami anyżu oraz innymi ozdobami.

świąteczny wianek

Do gałązek postanowiłam przykleić także drewniane gwiazdeczki, które sprawiają, że wianek stał się jeszcze bardziej świąteczny.

świąteczny wianek

Kolejno, całość oplatamy łańcuchem ledowym. Ja użyłam takiego o 40 lampkach. Światełka uczynią wianek jeszcze bardziej klimatycznym.

świąteczny wianek

Pojemnik z bateriami mocujemy z tyłu wianka (najlepiej wspomóc się drucikiem), tak by zachować dostęp do włącznika. Na koniec, warto zakryć go szeroką tasiemką jutową.

świąteczny wianek

Tak wygląda wianek w całej okazałości. Jest naturalny, rustykalny i bardzo, bardzo świąteczny.

świąteczny wianek

Po włączeniu lampek, wianek prezentuje się jeszcze piękniej.

świąteczny wianek

Jest wspaniałą dekoracją i wprowadza do mieszkania świąteczną atmosferę.

świąteczny wianek

Zawiesiłam go na drzwi, na samoprzylepnym haczyku. Szeroką tasiemkę jutową oplotłam sznurkiem i zaczepiłam go o haczyk.

świąteczny wianek

Wianek zdobi mój przedpokój. Uwielbiam takie proste świąteczne akcenty, które wprowadzają do mieszkania magiczny klimat.

świąteczny wianek

A Wy robicie świąteczne wianki? Stawiacie na naturalność czy wolicie błyszczące i bogate ozdoby? 🙂


Zobacz ozdoby świąteczne DIY, zebrane w jednym miejscu!

2 thoughts on “ŚWIĄTECZNY WIANEK DIY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *