Ponad 20 pomysłów na ozdoby świąteczne DIY

Jeśli jesteście ze mną już od jakiegoś czasu, pewnie dobrze wiecie, jak bardzo lubię wykonywać własnoręcznie dekoracje. Uważam, że to świetny sposób na stworzenie unikalnych ozdób do swojego mieszkania, a także spędzenie kreatywnie przedświątecznego czasu. Zobaczcie pomysły na ozdoby świąteczne DIY, które dla Was zebrałam.

Moje mieszkanie jest już udekorowane, głównie dodatkami, które stworzyłam i kupiłam w ubiegłych latach. Pomyślałam, że dobrze byłoby zebrać w jednym miejscu ozdoby świąteczne DIY, które pojawiły się na moim blogu. Poniżej znajdziecie ponad 20 pomysłów na bożonarodzeniowe dekoracje oraz kilkanaście plakatów do druku.

Choinki – ozdoby świąteczne DIY

Dekoracyjne choinki to jedne z moich ulubionych ozdób. Można wykonać je w kilka chwil z różnych materiałów. Ich cechą wspólną jest baza, czyli styropianowy stożek, który kupicie w pasmanterii i większych marketach.

Choinki z wełny czesankowej.

Dekoracyjne filcowe choinki.

Choinka DIY – ze sznurka oraz rafii.


Dekoracje na choinkę – ozdoby świąteczne DIY

W tym roku na mojej choince wiszą przede wszystkim naturalne dekoracje – orzechy, cynamon oraz drewniane zawieszki. Część z nich wykonałam własnoręcznie, inne kupiłam w tym i w zeszłym roku. Poniżej znajdziecie pomysły na ozdoby choinkowe DIY oraz instrukcję ich wykonania.

Naturalne ozdoby choinkowe, które zrobicie w kilka chwil.

I kolejna propozycja – ozdoby choinkowe DIY.

Bombki skandynawskie w pięciu odsłonach.


Wianki – ozdoby świąteczne DIY

Co roku, przed świętami wykonuję własnoręcznie wianek. Czasem składa się on z gałązek świerku, innym razem jest bardziej zdobny. Poniżej przygotowałam dwa pomysły na stworzenie wianka wraz z instrukcją krok po kroku.

Świąteczny wianek ze świerku.

Bożonarodzeniowy wianek z małych bombeczek.


Inne dekoracje – ozdoby świąteczne DIY

Przedostatni akapit postanowiłam poświęcić różnorodnym ozdobom, które w kilka chwil wykonacie własnoręcznie. Dominują w nim głównie gwiazdy, stworzone z różnych materiałów. Zresztą, zobaczcie sami!

Gwiazda z papieru – instrukcja krok po kroku w formie wideo oraz szablony do druku.

Świąteczna girlanda na trzy sposoby.

Świąteczne dekoracje w skandynawskim klimacie.

Świąteczne dekoracje DIY w minimalistycznym stylu.

Gwiazda ze sznurka, która świetnie sprawdzi się na czubku choinki.


Plakaty do druku

Jeśli chcecie ozdobić ściany lub półki świątecznymi plakatami, poniżej znajdziecie kilkanaście grafik, które wystarczy pobrać na dysk komputera i wydrukować np. na domowej drukarce.

Plakaty świąteczne do druku – aż osiem wzorów!

Plakaty na święta do druku – trzy minimalistyczne grafiki.


Mam nadzieję, że wśród zebranych pomysłów, znajdziecie ozdoby, które się Wam spodobają. Życzę Wam miłego czasu, spędzonego na kreatywnym działaniu i tworzeniu 🙂

3 thoughts on “Ponad 20 pomysłów na ozdoby świąteczne DIY

  1. A ja mam takie trochę niecodzienne pytanie, co może pozytywnie wpłynąć na przytulność surowych pomieszczeń, a konkretnie sypialni? Zmagam się z takim problemem, że moja sypialnia wygląda jak deszczowa jaskinia i nie wiem, co jeszcze można zmienić oprócz wszelkich tkanin.

  2. Wszystkie ozdoby w tym wpisie są piękne! najbardziej podoba mi się pomysł z plakatami. Każdego roku można wydrukować inne i zawieszać w ramkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *