PIĘĆ PROSTYCH DEKORACJI W SKANDYNAWSKIM STYLU

Jeśli odwiedzacie mnie już od dłuższego czasu, pewnie pamiętacie mój wpis o prostych dekoracjach świątecznych w stylu scandi. Przyjęliście go wtedy bardzo entuzjastycznie, dlatego w tym roku postanowiłam przygotować jego kontynuację. Ozdoby, które Wam dzisiaj pokażę, możecie wykonać w mniej niż pięć minut, z rzeczy, które macie w domu. Zobaczcie, co dla Was przygotowałam i stwórzmy razem świąteczne dekoracje DIY.

Do wykonania pierwszej dekoracji będziecie potrzebować dziesięć patyczków do lodów, kleju na gorąco (lub innego równie mocnego) oraz opcjonalnie sznurka (jeśli zdecydujecie się zawiesić gwiazdkę).

świąteczne dekoracje diy

Z patyczków ułóżcie kształt gwiazdki, łącząc ich końce przy użyciu kleju na gorąco. Może ona posłużyć jako stojąca ozdoba lub wisząca (wtedy wystarczy przywiązać do niej kawałek sznurka).

świąteczne dekoracje diy

Do stworzenia drugiej świąteczne dekoracji, powinniście zaopatrzyć się w szklaną butelkę, podłużną świeczkę, zieloną gałązkę, trochę wody i opcjonalnie sznurek.

świąteczne dekoracje diy

W butelce należy umieścić gałązkę i zalać ją wodą. Następnie, świeczkę włożyć do butelki, a jeśli jej średnica jest zbyt mała, przewiązać sznurkiem.

świąteczne dekoracje diy

Do wykonania kolejnej dekoracji potrzebna Wam będzie czarna kartka z bloku technicznego, sznurek oraz klej typu Magic lub na gorąco.

świąteczne dekoracje diy

Z papieru wytnijcie szablon np. choinki czy gwiazdki i odrysujcie go na czarnej kartce tyle razy, ile elementów ma posiadać Wasza girlanda. Następnie wszystko wytnijcie, przyklejcie do sznurka i zawieście np. na ścianie czy oknie.

świąteczne dekoracje diy

Następny bożonarodzeniowy akcent, jaki dla Was przygotowałam do papierowa trójwymiarowa gwiazda. Do jej wykonania potrzebować będziecie dwóch kartek z bloku technicznego, kleju typu Magic oraz opcjonalnie sznurka, jeśli będziecie chcieli powiesić gwiazdkę.

świąteczne dekoracje diy

Najpierw, wydrukujcie i wytnijcie przygotowany przeze mnie szablon (dostępny TUTAJ). Gwiazdka składa się z dwóch części. Każdą z nich należy pozaginać w sposób pokazany na poniższych zdjęciach (można posłużyć się w tym celu nożykiem i delikatnie naciąć papier w miejscu zgięcia).

Po zagięciu jednej z części, zajmijcie się drugą. Gdy już obie będą gotowe, sklejcie je razem, używając zakładek, znajdujących się na jednej z części.

świąteczne dekoracje diy

Ostatnia dekoracja, jaką dla Was przygotowałam to świecznik. Przygotujcie przezroczysty słoiczek, tealighta, ozdobną taśmę, gałązkę, sznurek oraz jakąś ozdobę np. małą drewnianą gwiazdkę. Przyda się także klej na gorąco.

świąteczne dekoracje diy

Tealighta ozdóbcie taśmą, a słoiczek obwiążcie sznurkiem i udekorujcie gałązką i gwiazdką.

świąteczne dekoracje diy

Tak oto prezentują się wykonane przeze mnie świąteczne dekoracje DIY.

świąteczne dekoracje diy

Ozdoby wcale nie muszą być skomplikowane i kosztowne. Czasem wystarczy odrobina kreatywności i rzeczy, które mamy w domu, by wyczarować oryginalne i jedyne w swoim rodzaju dekoracje.

świąteczne dekoracje diy

Świece doskonale sprawdzą się w tym przedświątecznym czasie. Wprowadzą magiczną atmosferę i przyjemny klimat.

świąteczne dekoracje diy

To już wszystko, co dla Was dzisiaj przygotowałam. Dajcie znać w komentarzu czy wpis Wam się podobał i czy chcecie więcej świątecznych artykułów. Wykonujecie własnoręcznie dekoracje? Pochwalcie się efektem! 🙂


Zobacz ozdoby świąteczne DIY, zebrane w jednym miejscu!

3 thoughts on “PIĘĆ PROSTYCH DEKORACJI W SKANDYNAWSKIM STYLU

  1. Cześć Iwona, zgadzam się z Tobą w stu procentach, że ozdoby nie muszą kosztować majątku, żeby wyglądały efektownie! Sama w tym roku zrobiłam choinkę z gałęzi zamiast jej standardowej wersji i muszę przyznać, że ten eksperyment się sprawdził 🙂
    Sznurek jutowy to taki must have do dekoracji skandynawskich, a przecież kosztuje grosze. Gwiazda z patyków jest super, naturalny kolor drewienka, chyba sobie zrobię podobną 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *