Podsumowanie 2019 i plany na 2020

Bardzo lubię okres między Świętami a Nowym Rokiem. To czas, który sprzyja przemyśleniom, spędzaniu czasu na kanapie i popijaniu zimowej herbaty. Zwalniam wtedy i planuję kolejne miesiące. Spoglądam również w przeszłość, by przeanalizować działania, które doprowadziły mnie do momentu, w którym jestem teraz.

Ten wpis poświęcony jest podsumowaniu 2019 roku i planom na 2020. Zdaję sobie sprawę, że jego treść może Was nie interesować, ale czuję ogromną potrzebę, by spisać to wszystko w jednym miejscu. Co więcej, spora część celów związana jest z Archistacją, więc w pewnym stopniu dotyczy również Was. Jeśli jesteście ciekawi, co zaplanowałam na kolejny rok, zostańcie ze mną.


2019 – podsumowanie

Nowa odsłona bloga ujrzała światło dzienne

To jeden z ważniejszych celów, które zaplanowałam na 2019. Udało mi się go zrealizować w drugiej połowie roku. O funkcjonalności i założeniach, związanych z nową odsłoną bloga, pisałam tutaj: NOWA ODSŁONA BLOGA.

Wynajęłam magazyn mojego sklepu internetowego

W połowie roku pozbyłam się z mieszkania kubków, poduszek i innych elementów, związanych z prowadzeniem sklepu internetowego. Oddelegowałam też część zadań, więc w tej dziedzinie osiągnęłam podwójny sukces.

Napisałam e-booka „Metamorfoza wnętrza niskim kosztem”

Stworzenie elektronicznego produktu chodziło mi po głowie już od jakiegoś czasu. W 2019 roku udało się ten pomysł wprowadzić w życie. Więcej na temat e-booka możecie przeczytać tutaj: TANI REMONT – PRZEWODNIK PO WNĘTRZACH.

Zaprojektowałam wnętrza dwóch domów, dwóch mieszkań i kilkunastu pokoi

To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę, że był to pierwszy pełny rok mojej działalności projektowej. Wyżej wymienione pomieszczenia są jeszcze w fazie remontu, ale już nie mogę się doczekać zdjęć z realizacji.

Napisałam 51 artykułów na bloga

Pomimo tego, że w 2019 roku publikowałam rzadziej, niż w ubiegłych latach, po roku uzbierało się sporo nowych treści. Średnio napisałam jeden artykuł tygodniowo, więc uważam to za całkiem niezły wynik.

Odwiedziłam kilka przepięknych miejsc

W marcu poleciałam do Aten i na Santorini, tym samym spełniając jedno z moich podróżniczych marzeń (Santorini poza sezonem jest wyjątkowe!). W czerwcu odwiedziłam czeskie Skalne Miasta, a w październiku wyruszyłam do urokliwej Apulii, by po uszy zakochać się we Włoszech. Byłam też nad polskim morzem, w Pieninach, Opolu i Wrocławiu, przywożąc stamtąd przepiękne wspomnienia.

Wróciłam do rysowania

I czerpię z tego ogromną radość. Narysowałam kilka szkiców i mam ochotę na więcej!


Cele zawodowe na 2020

Otworzyć biuro projektowe Archistacja (stacjonarne)

Nie bez znaczenia ten cel pojawia się jako pierwszy, bo to duży krok, sprzyjający rozwojowi mojej działalności. Ponadto mam zamiar zrealizować go w pierwszych miesiącach nowego roku. Na początek zdecydowałam, że moje biuro będzie mieścić się tuż obok magazynu sklepu internetowego, a co będzie później – zobaczymy.

Zebrać wszystkie projekty w portfolio

To kolejna sprawa, którą planuję się zająć na początku 2020 roku. Wykonałam już sporo projektów, więc warto byłoby zebrać je w jednym miejscu i pokazać osobom, które są zainteresowane moimi usługami.

Regularne publikacje artykułów

Chciałabym wrócić do regularnych publikacji na blogu. Na obecną chwilę założyłam, że nowe treści będą pojawiać się raz w tygodniu (w niedziele). Nie wiem, czy będę w stanie dotrzymać tej częstotliwości, choć mam już sporo pomysłów na tematy, które mogłabym poruszyć. Możliwe, że co jakiś czas, zamiast artykułu, wstawię film na mój kanał na Youtube. Tutaj pozostawiam sobie przestrzeń na korektę planu, już w trakcie jego realizacji.

Nowa odsłona sklepu

To cel, którego nie udało mi się zrealizować w 2019 roku. Nie sądziłam, że stworzenie nowej wersji bloga zajmie mi aż tyle czasu. W kolejnym roku sklep w końcu doczeka się nowej szaty graficznej i ulepszeń, bo jak na razie jego funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia.

Napisać kilka Przewodników po wnętrzach

Założenie jest takie, by kolejne e-booki były mniej złożone i tańsze, niż Przewodnik, który wydałam w 2019. Na pewno poruszę temat planowania elektryki w mieszkaniu, urządzania kuchni, łazienki i pokoju ucznia. Może uda mi się też stworzyć specjalną publikację na Święta. Mam kilka pewniaków, zobaczymy czy starczy mi czasu, by stworzyć coś więcej.

Wprowadzić do sklepu nowe plakaty

Mam kilka fajnych, szczegółowych szkiców i chciałabym przystosować je do druku i wprowadzić do sprzedaży. Mogę zdradzić, że będzie coś dla wielbicielek remontów, majsterkowania, podróżowania i… kotów.

Stworzyć planer remontowy

Jeszcze nie wiem w jakiej formie (elektronicznej czy papierowej), ale wiem, że będzie to narzędzie, które znacznie ułatwi zaplanowanie i przeprowadzenie remontu mieszkania. Jego wydanie planuję w okolicach połowy roku, a w kolejnych miesiącach opowiem Wam o nim więcej (tylko najpierw sama muszę sobie wszystko rozpisać i dokładnie zaplanować).

Pokazywać kulisy na Insta Story

Chciałabym pokazać Wam trochę więcej pracy zza kulis, a także przekazywać krótkie porady, korzystając z Instagrama. Zastanawiam się nad wprowadzeniem cotygodniowych spotkań lub dni tematycznych, ale jak na razie wolę działać spontanicznie i udzielać się, gdy mam coś ciekawego do powiedzenia lub pokazania.

Zobacz kalendarze na 2020


Cele prywatne na 2020

Zastanawiałam się, czy o prywatnych celach również Wam napisać, ale ostatecznie stwierdziłam, że większość z nich mogę upublicznić. Może dzięki temu lepiej mnie poznacie 🙂

Zorganizować minimum sześć kilkudniowych wyjazdów

Trzy wyjazdy mam już zaplanowane (tak się składa, że ich celem jest jeden kraj), pozostałe są na mojej liście podróżniczych marzeń. Zobaczymy, co przyniesie nowy rok i jakie okazje przygotuje Ryanair 😉

Spisywanie wspomnień z podróży na blogu

Lubię podróżować, robić zdjęcia i pisać, więc stwierdziłam, że prowadzenie bloga o tej tematyce będzie strzałem w dziesiątkę. Traktuję go jako pamiętnik z wyjazdów, ale też przekazuję sporo praktycznych informacji, bo przed podróżą robię szczegółowy „risercz”. Tutaj znajdziecie MÓJ BLOG O PODRÓŻACH.

Podróż do kraju, w którym jeszcze nie byłam

Marzy mi się Islandia, ale jeśli wyląduję na Ukrainie również będę zadowolona 🙂

Malowanie i rysowanie

Chciałabym więcej malować i rysować. Planuję kupić farby olejne lub akrylowe, by wyżyć się artystycznie.

Nauka hiszpańskiego w stopniu komunikatywnym

Mam zamiar poznać nowe słowa i może za kilka miesięcy uda mi się przeczytać książkę po hiszpańsku. Uczę się go od kilku tygodni, bo bardzo podoba mi się jego brzmienie (nie ukrywam też, że w przyszłości chciałabym pojechać do hiszpańskojęzycznych krajów).

Nauka podstawowych zwrotów po włosku

W przyszłym roku będę we Włoszech minimum 3 razy, więc chciałabym poznać podstawowe zwroty w tym języku.

Czytanie książek przed snem i w wolnych chwilach

Chciałabym lepiej spędzać czas przed snem i rzadziej sięgać po smartfona. Ostatnio założyłam kartę do miejskiej biblioteki, a także kupiłam kilka książek, więc teraz już muszę znaleźć czas na czytanie.

Regularne wstawanie

W 2019 kilkanaście razy udało mi się wstać około 6-stej i uwierzcie mi, że były to najbardziej produktywne dni w całym roku. Poza tym, kończenie pracy o 15-stej brzmi świetnie i pozwoli mi na realizację pozostałych planów.

Planowanie posiłków

Z planowaniem posiłków mam ogromny problem i często kończy się na tym, że w ferworze pracy, jem gotowe przekąski lub fast foody. Biorąc pod uwagę to, że w nowym roku będę więcej czasu spędzać poza domem, bardzo chciałabym ogarnąć tę kwestię. Pozwoli mi to nie tylko zdrowiej jeść, ale też zaoszczędzić trochę pieniędzy, które będę mogła odłożyć na podróż na Islandię lub do Tajlandii.

Organizacja mieszkania i regularne porządki

Nie chcę poświęcać całej soboty na sprzątanie i równocześnie chciałabym mieć porządek w mieszkaniu 😀 W tym roku robiłam testy i byłam zdumiona, ile jestem w stanie posprzątać w 30 minut! Trzeba będzie regularne porządki wprowadzić do codziennej rutyny.


Mam nadzieję, że kolejny rok będzie obfity w cenne doświadczenia i miłe wspomnienia. Chciałabym życzyć Wam (i sobie), byśmy się nie poddawali i dążyli do postawionych celów, pamiętając w tym wszystkim o sobie. Znajdźmy czas, by się zatrzymać i zastanowić nad tym, czego chcemy i jakie są nasze marzenia. Ja idę przez życie z przeświadczeniem, że marzenia należy zmieniać w cele i po prostu je realizować, nie czekając na lepszy moment, większy budżet czy więcej wolnego czasu. Życzę nam wytrwałości, odwagi i asertywności. Niech 2020 rok będzie rokiem, w którym spróbujemy czegoś nowego i przybliżymy się do realizacji choć jednego z naszych najskrytszych marzeń.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Iwona

ZOBACZ KALENDARZE NA 2020

4 thoughts on “Podsumowanie 2019 i plany na 2020

  1. Podsumowanie roku mam już za sobą. 2019 to był dobry rok 🙂 Teraz jestem na etapie planów i wyznaczania celów na 2020 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *