Nowa odsłona bloga!

Metamorfoza mojego bloga chodziła mi po głowie już od jakiegoś czasu. Przyznam się Wam nawet, że pracę nad nowym wyglądem, rozpoczęłam jakiś rok temu. W międzyczasie jednak, ciągle było do zrobienia coś pilniejszego, dlatego efektem mogę pochwalić się dopiero dzisiaj.

Strona w odświeżonej wersji, śmiga już w sieci od piątku wieczorem. Dopiero teraz jednak, doszłam do siebie po wieczornych sesjach, z nosem w programach graficznych i postanowiłam napisać co nie co, na jej temat. Wiecie, jakie to wszystko było czasochłonne? Wcześniej, nawet bym o tym nie pomyślała! Teraz stwierdzam, że na kolejną metamorfozę bloga, możecie liczyć najwcześniej za 5 lat 😛


CO NOWEGO ZNAJDZIECIE NA BLOGU?

Nowe kolory przewodnie

Na nowej stronie więcej „się dzieje”. Wszystko, ze względu na wprowadzenie kolorowych zdjęć, znaków graficznych i większej ilości przeróżnych sekcji. Obecnie, na blogu przeważają odcienie turkusu i niebieskiego, które uzupełnione są kolorami, pojawiającymi się na fotografiach i wizualizacjach.

Podział na kategorie i podkategorie

Czyli coś, czego najbardziej brakowało w poprzedniej wersji strony. Na blogu jest już prawie 400 artykułów i dotychczas, trudno było znaleźć interesującą tematykę (powiedzmy sobie szczerze, lupka nie zawsze dawała radę). Stworzenie kategorii było moim priorytetem, przy tworzeniu nowej wersji bloga. Chciałam ułatwić Wam dostęp i umożliwić przeglądanie wpisów o podobnej tematyce.

Szybsze przeglądanie wpisów

Na jednej stronie, wyświetla się obecnie 15 wpisów, a nie 6, tak jak przed zmianami (w wersji na komputer). Dodatkowo, zdjęcia tytułowe są mniejsze, zminimalizowałam też ilość tekstu, który się pod nimi znajduje. Dzięki temu, możecie sprawniej przeglądać artykuły i zatrzymywać wzrok tylko na tych, których tematyka Was interesuje.

Bardziej widoczna działalność pozablogowa

Grupa mieszkaniowa

Oprócz bloga, moderuję grupę mieszkaniową na Facebook’u „Moje Małe M”. Obecnie, gromadzi ona prawie 9 tysięcy pasjonatów wnętrz i osób, które urządzają swoje mieszkanie. Zależało mi na tym, by na blogu znalazło się widoczne przekierowanie do grupy. Dzięki temu, można do niej dołączyć szybko i sprawnie.

Sklep

Prowadzę także swój sklep internetowy z dekoracjami i upominkami. Bardzo chciałam, żeby informacja o nim, była dobrze widoczna na blogu. W najbliższym czasie, planuję wprowadzić w nim kilka ulepszeń, więc mam nadzieję, że dostęp do produktów i ich wyszukiwanie będzie jeszcze bardziej intuicyjny, niż obecnie.

Projekty

Na głównej stronie postanowiłam wyróżnić także moje płatne usługi, związane z projektowaniem wnętrz. To obecnie moje główne źródło dochodu, dzięki któremu mogę prowadzić bloga na takim, a nie innym poziomie.

Ofeta projektowa

Dostaję mnóstwo pytań o możliwość wykonania projektu wnętrza, dlatego przygotowałam szczegółową ofertę projektową. Składa się ona z sześciu usług, bardzo rozbieżnych cenowo, na które możecie się zdecydować, chcąc podjąć ze mną współpracę.

Formularz kontaktowy

Jeśli chcecie skontaktować się ze mną, nie musicie już logować się do swojej skrzynki. Wiadomość możecie wysłać, korzystając z formularza, który znajdziecie w zakładce „Kontakt”.


CO DALEJ?

Portfolio

Kolejnym etapem pracy nad stroną jest stworzenie portfolio. Mam już na koncie całkiem sporo projektów, które chciałabym zebrać w jednym miejscu. Obecnie, moje prace znajdziecie we wpisach na blogu oraz na Instagramie. To jednak niewielka część wszystkich projektów, które dotychczas wykonałam.

Poprawki

Zdaję sobie sprawę, że na stronie jest jeszcze kilka niedociągnięć, które będę poprawiać na bieżąco. Postanowiłam jednak udostępnić już teraz nową wersję, by nie odwlekać jej premiery w nieskończoność. Jestem perfekcjonistką, ale coraz częściej staram się odpuszczać. Tak też było w tym przypadku.

Pisanie

Jako, że nowa odsłona bloga ujrzała już światło dzienne, mogę znów wrócić do regularnego pisania. Przez ostatnie tygodnie, cenny czas zabierała mi praca nad wyglądem strony, dlatego treści na blogu pojawiały się dość rzadko. Docelowo, mam zamiar publikować jeden wpis w tygodniu, prawdopodobnie w niedzielę. Od poniedziałku do piątku zajmuję się głównie projektowaniem i pisaniem e-booka, natomiast sobotę ustanowiłam „Dniem Bloga” 😀 Dajcie mi jeszcze chwilkę, żebym mogła się ogarnąć i wrócić na właściwe tory. Po powrocie z urlopu, biorę się do pracy!

Mam nadzieję, że nowa wersja bloga przypadnie Wam do gustu i pozwoli sprawniej poruszać się po stronie, a także szybciej odnajdywać artykuły o konkretnej tematyce. Jeśli zauważycie jakieś błędy, napiszcie mi o nich koniecznie! 🙂

8 thoughts on “Nowa odsłona bloga!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *