Świąteczna girlanda na trzy sposoby

Bardzo lubię wykonywać własnoręcznie ozdoby. Święta do doskonały czas na DIY, bo inspiracji wokół jest naprawdę mnóstwo. Mam nadzieję, że podobają Wam się mega świąteczne wpisy, które ostatnio Wam serwuję. Jeśli macie już serdecznie dość tego przedświątecznego szału, mam przykrą wiadomość – musicie się jeszcze trochę przemęczyć 😉 Właśnie! A tak w ogóle, jak tam się mają Wasze mieszkania? Udekorowaliście je już bożonarodzeniowymi dekoracjami? Mam nadzieję, że znajdzie się w nich miejsce na świąteczne girlandy. Przygotowałam dzisiaj wpis, w którym pokażę Wam jak samodzielnie wykonać je z papieru. Jako, że w tym roku postawiłam na ozdoby w stylu scandi, każda świąteczna girlanda, którą Wam pokażę również utrzymana jest w tym klimacie.

Odsyłam Was także do moich tegorocznych wpisów, ze świątecznymi dekoracjami:

PLAKATY ŚWIĄTECZNE DO DRUKU

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE W STYLU SCANDI DIY

GIRLANDA CHOINKOWA

świąteczna girlanda

Pierwsza girlanda najbardziej mi się podoba i wcale nie dlatego, że jest utrzymana w mojej ulubionej stylistyce. Pamiętam jak dziś, gdy jako dziecko robiłam przestrzenne choinki z papieru. Wycinałam cztery dokładnie takie same kształty i sklejałam je ze sobą w odpowiedni sposób. Planując artykuł z girlandami, przypomniałam sobie to dziecięce rękodzieło 😉 By wykonać girlandę z choinek, będziemy potrzebować kartek do drukarki, przygotowanych przeze mnie wydruków i sznurka oraz kleju i nożyczek. Najpierw drukujemy szablony, które przygotowałam (znajdziecie je poniżej) i wycinamy je po obrysie. Każda przestrzenna choinka składa się z czterech płaskich kształtów.

świąteczna girlanda

Każdy z szablonów, zginamy na pół, tak by biała strona znalazła się na zewnątrz. Kolejno sklejamy je „plecami”. Nie możemy zapomnieć o przymocowaniu sznurka wewnątrz choinki.

świąteczna girlanda

Tak prezentują się gotowe dekoracje. Teraz wystarczy je tylko zawiesić na gruby sznurek i gotowe. Doskonale sprawdzą się także jako samodzielna ozdoba oraz w roli bombek na choinkę 😉

świąteczna girlanda

Pliki zapisałam w formacie A4. Na każdej kartce zmieściło się dwanaście szablonów, które pozwalają na stworzenie trzech choinek.

PLIKI DO POBRANIA:

CZARNE GWIAZDKI / PASECZKI / ROMBY | BIAŁE GWIAZDKI / ZYGZAKI / ŚNIEŻYNKI | CZARNA / PASKI /BIAŁA

GIRLANDA ZE ŚNIEŻYNEK

świąteczna girlanda

Girlandę z papierowych śnieżynek wykonamy w bardzo prosty sposób. Pamiętacie serwetki z kartek, które wycinaliście jako dziecko? W podobny sposób stworzymy płatki śniegu do naszej girlandy. Do jej wykonania będziemy potrzebować kartek do drukarki oraz sznurka, a także nożyczek i kleju. Pierwszym krokiem jest przygotowanie kwadratów o wymiarach ok 21x21cm. Każdy z nich zginamy w harmonijkę.

świąteczna girlanda

Z jednej harmonijki powstaną dwie śnieżynki, dlatego przecinamy ją na pół.

świąteczna girlanda

Każdą połówkę, zginamy po środku i według tej linii, wycinamy symetrycznie dowolne wzorki. Dobrze sprawdzają się trójkąty i półkola, bo dość łatwo jest je uzyskać.

świąteczna girlanda

Harmonijkę składamy na pół i sklejamy ze sobą. „Rozkładając” śnieżynkę, robimy to samo z drugiej strony.

świąteczna girlanda

Czynność postarzamy kilka lub kilkanaście razy, w zależności od tego, jak długą girlandę chcemy otrzymać. Na koniec przewlekamy sznurek, przez wycięte otwory i gotowe.

świąteczna girlanda

GIRLANDA DO DRUKU 

świąteczna girlanda

Ostatnią moją propozycją jest świąteczna girlanda „dla leniwych”. Wkład pracy, potrzebny do jej stworzenia, jest minimalny, a końcowy efekt całkiem niezły. Wystarczy wydrukować przygotowane przeze mnie szablony i wyciąć je po obrysie (pamiętając o tym, by nie odcinać „zakładki”).

świąteczna girlanda

Następnym krokiem, jaki należy wykonać, jest zgięcie zakładek w każdym z elementów girlandy. Umożliwią nam one przymocowanie sznurka. W tym celu doskonale sprawdzi się dwustronna taśma klejąca.

świąteczna girlanda

Tak prezentuje się gotowa girlanda. Do Waszego domowego użytku przygotowałam aż dziesięć wzorów, które są zapisane na kartce A4 „po dwa”. Poniżej możecie je pobrać.

świąteczna girlanda

świąteczna girlanda

JEMIOŁA I WESOŁYCH ŚWIĄT | JELEŃ I 25 GRUDNIA | GAŁĄZKI I WZORY | POROŻE I GWIAZDA | CHOINKI I MIASTO

Jak podobają Wam się przygotowane przeze mnie dekoracje? Która świąteczna girlanda najbardziej przypadła Wam do gustu?


Zobacz ozdoby świąteczne DIY, zebrane w jednym miejscu!

7 thoughts on “Świąteczna girlanda na trzy sposoby

  1. Wszystkie girlandy piękne, a zdecydowanie ta z choinkami najbardziej przypadła mi do gustu! 🙂 Mieszkanie powoli się dekoruje, ale najważniejszego elementu, czyli choinki póki co jeszcze brak 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *